Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ağustos '08

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1813
 

Şener ve yeni oluşum hareketi

Şener ve yeni oluşum hareketi
 

58 ve 59. hükümetlerde devlet bakanıydı.

Ekonomi ona teslim edilmişti.

AKP'nin kurucuları arasındaydı.

Eski bir milli görüşçüydü...

22 Temmuz seçimlerinde aday olmadı.

İşte Abdüllatif Şener'in son dönem siyasi macerasını özetleyen birkaç cümle. Belki bu özellikler onu anlatmak için yeterli olmaz özelikle diğer AKP'lilerden ve bakanlardan ayırmak için...

Çünkü Abdüllatif Şener diğerleri gibi değildi. AKP'ye en fazla karşı olanların bile saygı duyduğu kişilerden biriydi. Hükümet icraatlarına körükörüne bağlı değildi. Yanlış bulduğu kararları imzalamıyordu. Tayyip Erdoğan saltanatına karşı çıkan bir isimdi.

22 Temmuz seçimlerinde milletvekilliği ve bakanlığı garanti olmasına rağmen seçime katılmadı çünkü milletvekillerinin belirlenme usulünü eleştiriyor ve geçmiş dönemin başarılı milletvekillerinin sebepsiz yere liste dışı kalmasına tepki gösteriyordu.

Abdüllatif Şener AKP'nin marjinalleşmeyen yüzüydü. Şenersiz geçen AKP dönemi giderek uçlaşan bir dönemdi. Demek ki Şener'in safdışı edilmesi bir planın sonucu olmuştu. Artık herkese hitap etmekten sıkılan AKP kendi öztabanına dönmek istiyordu. Bunun içinde herkese hitap edeneleri uzaklaştırıp Bülent Arınç ve Dengir Mir Fırat gibi isimleri etkili konuma getirmesi gerekirdi. Ve istedikleri de oldu. AKP'nin toplumla barışık yüzleri gitti yerine asık suratlı hem toplumlun belli kesimleriyle hem de devletle kavgalı kadrolar geldi.

Şimdi Abdüllatif Şener yeni bir oluşum içinde.

Umarız bu çalışması başarılı olur. Çünkü kendisi Türk siyasi hayatının çok değerli simalarından biri. Ülkemiz için bir şans. Başarılı bir akademisyen ve değerli bir devlet adamı.

Abüllatif Şener parti kurma çalışmalarını ince eleyip sık dokuyor. Çok yeni dinamik ve merkezi bir kadro kuruyor. İlk söylentiler toplum nezdinde büyük değeri olan Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Sinan Aygün'ün de bu çalışma içerisinde yer aldığı...

Eğer Abdüllatif Şener milletin tamamına hitap eden bir parti kurabilirse AKP'den ve kararsızlardan büyük oy alır. Son dönemde anketlerin sayısı fazlalaştı... Anket yapanların artık millete özellikle AKP seçmenine şunu sorması gerkeiyor. 'AKP'ye neden oy veriyorsunuz.' Başka alternatif olmamasından dolayı oy verenlerle , ekonomiden dolayı oy verenler muhtemel bir Şener siyasi oluşumuna kayabilir.

Eğer Sayın Şener güçlü bir kadro, iyi bir taban çalışmasıyla ve en önemlisi herkesi kucaklayan politikalarla yola çıkarsa en az yüzde yirmilik bir potansiyeli var.

Herşeyi zaman gösterecek ama yeni oluşum şimdiden milletimize hayırlı olsun.

İyi hafta sonları.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Eğer Abdüllatif bey Osman Pamukoğlu'nun HAK ve EŞİTLİK partisi içinde yer alırsa başarı şansı var ama tek başına başarı şansı bence yok. Osman Pamukolu'nun HAK ve EŞİTLİK partisi yakında kurulacak ve büyük işler yapacak. HAK ve EŞİTLİK'te birleşelim.

Mehmet Demir 
 14.08.2008 17:53
 

parsayı toplayacak öyle mi? Ucuzhesaplar bunlar ucuz hesaplar!! Acaba baıları neden sayın şener'ebu kadar bel bağlıyor? istiyorlar ki Akpartinin oyları böünsün! gerçekten onu sevdiklerinden falan değil! Sadece pohpohlamak!! baykal ve aveesinin ucuz taktikleri bunlar! Sandık güreşinde yenilgiye doymayanların ucuzlukları!!

adnan kara 
 14.08.2008 13:15
 

akp den ve bağımsız aday olamayarak siyaset arenasında geçici olarak geride kalan ve son gelişen siyaset oyunlarında sahne alan sayın şener bey den bir çok bekleyenlerdenim.ancak akp içinde,ülkesi ve etik değerlere sığdıramadığı gelişim ve oluşumları tek tek medya aracılığı ile kamuoyuna yansıtmalıdır.çünkü haksızlık karşısında susmak dinsiz şeytanlara mahsutur.bu ülkenin siyasi tarihinde çok güzel yer almasını arzuladığım Şener bey den umutlarım var. en derin saygılarımla. aydın çak /bursa

aydin çak 
 14.08.2008 10:49
 

Sayın Şener, şimdiden bir şeye çok dikkat etmeli: Kadrosundaki insanlarla iletişim bağını güçlü tutmalı... Bu konuda (DP'nin akıbetine uğramak istemiyorsa) Sayın Aygün'den bilgi alabilir. Merkez şu anda sahipsiz ve estirilecek pozitif hava gerçek bir alternatif oluşturabilir. Başarı dilekleri ve dualarımızla...

Ayten Dirier 
 12.08.2008 23:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 70
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 643
Kayıt tarihi
: 28.09.07
 
 

1987 yılında Konya Ereğli'de doğdum İlköğretim ve Lise öğrenimimi Konya'da tamamladıktan sonra 20..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster