Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Mart '10

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1991
 

Seni annem gibi sevdim

Bir gün bir futbol takımının gollerinin özetini izlerken işte o müthiş anlamlı pankartı gördüm 'Seni annem gibi sevdim' Bu ne demek biliyor musunuz? Bu annelerimizin aşkının, sevgisinin hiç bir şeye benzememesi demek. Sadece şu an düşünmenizi rica ediyorum bir yanda anamız diğer yanda başka birisi; tercih et birinden birisini deseler hiç birimiz düşünmeden tereddütsüz anam der sanırım. Arkadaşlar hani birini sevdiğini sanarak özellikle canına kıymaya çalışanlar sadece bir düşünün ya. Anan mı kıymetli yoksa elkızı mı? Peygamber efendimiz Cennet anaların ayağının altındadır derken; analarımıza ne kadar değer verdiğini vurgulamak istememiş mi? Birini sevin ama annenizden fazla değil! Ben de bunu söylüyorum. Ancak annem gibi olabilir çok sevgi ifadesini kullanmak için ve sözümü şu güzel sözlerle bitirmek istiyorum' Ağlarsa anam ağlar, gerisi yalan ağlar' sanırım en güzel cevap oldu analarımızın bizleri nasıl sevdiğinin de.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

anneler sevilir, sonsuz sevilir ama aşk! aşk bir "yare" duyulur sadece. Dilerim anneniz kadar değer vereceğiniz bir yariniz olur. Esen kalınız.

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 03.05.2010 10:02
Cevap :
annem kadar değer verilebilecek insan varmı sence yeryüzünde? Paylaşımın için teşekkürler arkadaşım  03.05.2010 13:42
 

Çok güzeldi yazınız.Çok teşekkür ederim paylaşımınız için.Saygılarımla...

DERİN, SADE VE KARIŞIK... 
 30.04.2010 10:11
Cevap :
BEĞENDİĞİNİZE SEVİNDİM ARKADAŞIM ÖYLE DEĞİLMİDİR Kİ 'ANA GİBİ YAR FENER GİBİ TAKIM OLMAZ':))))  30.04.2010 13:38
 

Sevgili dost, AŞK ne SEVGİ ne üzerinde biraz düşün... "Annemize duyduğumuz aşk, sevgi.... " diyorsun... "Anne aşkı" olmaz... "Anne sevgisi" olur. Tıpkı tasavufta "Tanrı aşkı" olmadığı, "Tanrı sevgisi" olduğu gibi... Aman iki duyguyu birbirine karıştırma... Saygım ve sevgim ile...

UFUK KESİCİ 
 22.04.2010 8:31
 

Merhaba sevgili arkadaşım, çok güzel bir yazı. Bende bir ilave yapmak istiyorum.''GERÇEK VE BİTMEYEN TEK SEVGİ'' dir anne sevgisi. Birisini çok seversin ama zaman gelir bir olaydan dolayı ondan soğuyabilirsin. Sevginde azalma olduğunu hissedersin, ya anne sevgisi anne sevgisi öylemi, ömrünün sonuna kadar ilk günkü tazeliğini korur ve bitmez. Selamlar saygılar.

Mustafa Tarkan 1968 
 27.03.2010 7:50
Cevap :
ÖOK SAOL MUSTAFA KARDEŞİM BENCE ANNE SEVGİSİ SADECE VE SADECE EVLAT SEVGİSİYLE EŞDEĞER.GERİSİ TEFARRUTTIR BENCE.DİĞER SEVGİLER SADECE VE SADECE MENFAAT SEVGİSİ YA ANNEMİZİNKİ?  29.03.2010 8:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 61
Toplam yorum
: 150
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 713
Kayıt tarihi
: 19.06.09
 
 

En uzun gece olan 21 Aralık'ta rahmetli annemin dediğine göre oldukca yağmurlu bir gecenin sabahı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster