Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Eylül '06

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
769
 

Seni seviyorum çocuğum

Seni seviyorum çocuğum
 

Doktorum, " Hep içimizde birşeyler eksik kalıyor. Onu dolduramıyoruz." sözleri ile ne söylemek istemişti?

Beslenmemde diyet ile ilgili bugünlerde bir çabam var. Organizmamdaki değişim kilo vermemi güçleştiriyor olmalı. Bir arkadaşımın tavsiye ettiği doktora gitmeye başladım. Doktoruma bu tedavilerin sonucunda kendimi daha keyifli hissettiğimi söyledim.

Akapunktur ile igili iğnenin mutluluk veren hormona etki yaptığını söylemişti. Yaşamlara mutluluk katmak için yola çıkan bir müzisyen olarak, hormonların ne demek olduğunu o gün daha iyi anladım.

Sağlık konularından yavaş yavaş çocuk eğitimine kayıvermişti konuşmalarımız..

Müzik, sosyal hayat derken, doktorumu çocukluğuna döndürmeyi başardım. Sanki doktorum benim hastammış gibi geldi bana!. Yer değiştirdik!

Annesi kendisine çok baskılar yapmış! Acaba ne gibi baskılardı bunlar? Yemek; bilmem hangi saatte yenilecek? Şu saatte yatılacak! Hep ders çalışılacak! Annenin izni alınmadan hiç kimsenin evine gidilmeyecek! Hep yasaklar, yasaklar ve kurallar..Müzik ile ilgili dersler mi? Güldürmeyin beni, üniversiteyi bitirinceye kadar kendi kararlarımı almanın özlemini yaşadım, diyordu, doktorum..Tayini çıktığında eve gitmeye ayakları varmazmış! İçini karabasanlar doldururmuş!

Doktorumun yanından ayrılırken söylediği "Hep içimizde birşeyler eksik kalıyor. Onu bir türlü dolduramıyoruz." sözleri ile ne söylemek istemişti. O, eksik olan şey; neydi acaba?

Bulmuştum: O içten söylenmiş, televizyondaki reklamda olduğu gibi; oğlum seni seviyorum sözcüğünün içimizde yaratabileceği titreşimlerden yoksun olmak!.. Nelere sebep oluyor? Hiç düşünebildiniz mi?

Sevgi çocuğu anlamaktır. Sevgi çocuğun isteklerine önem vermektir. Onu birey olarak görebilmektir.

Çocuklarımıza söyleyemediğimiz o tılsımlı, ama insanı coşturan sözcüğe düğümlenip kalmamalıyız. Onlarla arkadaş olmak için, içlerinde saklı sırdaşlık köprüsünden geçebilmek lazım.. Hafif mahçup, eğilip bükülerek de olsa söylemek isteyip de söyleyemediklerini bir anlayabilsek!..

Çocuklarımız okula giderken; ya da yatağından kalktığında onlara sarılarak ve "seni seviyorum çocuğum" diyerek güne başlayabilsek!.

Sevgide; sevgiyle kalın; sevgilerimle...

2006-2007 öğretim yılı başlarken; bütün öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılı, mutlu ve huzurlu bir yıl dilerim...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 21
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 1601
Kayıt tarihi
: 15.08.06
 
 

Yaşamın ne kadar değerli olduğunun bilincinde, hatalarına gülebilen, İnsanlara değer veren, hayvanla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster