Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ocak '12

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
347
 

Seni Seviyorum diyemezken....

Seni Seviyorum diyemezken....
 

Ne kadar kolay söyler kimileri, su gibi akar dudaklarının arasından. Günlük konuşmalarının bir parçası gibidir. Eğer duymazsanız ondan eksikliğini hissedersiniz. Ne oldu diye sorarsınız hemen ve eklersiniz arkasından kendi kendinize, “acaba ne yaptım ki?” diye. Alışmışsınızdır çünkü ondan duymaya bu sözcükleri. Çıkıyorsa eğer o sözcükler ağzından, herşey yolundadır dersiniz. Bir farkla ama yüreğinizi ısıtacak kadar sıcak olmalı her defasında. Yani dile pelensenk olandan değil.

Kimileri için ise söylenen bu sözcüklerin hiçbir anlamı yoktur aslında. Dünyanın en büyük yalanını bir çırpıda çıkarı verirler ağızlarında. Dudaklarından dökülürken bu sözcükler kendi dudakları bile ısınmak kaldı ki karşındakinin yüreği ısınsın. Ama ne tuhaftır ki bunu anlayamacak kadar körleşmiş bir bağlılık veya saflık içinde olanlar dünyanın en büyük yalanını bir çırpıda söyleyenlerin kölesi olurlar. Herşey yolundadır inananlar için ve hatta söyleyen için de. Söyleyen razı, duyan razı. Altındaki gerçeklik kimin umurunda? Hayat toz pembe her zaman çünkü inandı yapmacık olan ve gerçek olduğuna inandığı veya inanmaya hazır olduğu bu yalana. Yalanı söyleyenin zaten umurunda bile değil. Yemin de eder ki pekişsin yalanı.

Bazıları ise bir türlü çıkaramaz ağzından, hani gelir gelir de boğazında düğümlenir laflar. Belki zayıflık göstergesidir onun için belki de öylesine kıymetlidir ki bu laflar koskoca bir kazan gül yaprağından elde edilen ve sabırla imbik başında beklerken süzülen bir damladır. Bir ton yapraktan elde edilen elli gramlık bir esanstır. Kullanıldığında bir ton gül yaprağının kokusunu verir. Zordur ağızlarından bunu duymak ama her daim, her an söyleyemediği o lafları hissettirirler yaptıkları ile. O laflar ağızlarından çıktığında ise o bir ton gül yaprağını döküverirler karşısındakinin ayakları altına.

Hemdem olmuş yüreklerde, hemdem olan bedenler için göz bebeklerindeki parıltı, dudaklardaki küçük bir tebessüm ve dahi dudaklardan dökülen sevgi sıfatları ile söylenmese de anlaşılır ne demek istedikleri. Yürektir bu acı ile sızlayan ve dahi sevinç ile kanatlanan. Gözdür bu sevginin ışığını veren ve bazen hüznün damlalarını akıtan. Ellerdir bunlar, bazen ipeksi tene dokunan dokunurken yakan ve dahi buz gibidir tenini ayaz yemiş dalında donduran yemişe çeviren. Bacaklardır onlar ki bazen su üzerinde kayar gibi yanına ulaşan ve dahi bazen yakınlaşmamak için yere çivilenen. Bir çift kulaktır onlar fısıldasan da duyan ve hatta yüreğinden geçeni duyan ve dahi dibinde de bağırsan “seni seviyorum” diye asla ama asla duymayan.

Matematik değil bu bir formülasyonu filan yok. Yok öyle yüz kişiye sorduk doksan sekizi böyle dedi gibi bir şey. Magazin saylarında yayınlanan testler gibi hiç değildir ki eğer şöyle yapıyorsa anlamı şudur veya böyle söylüyorsa bunu anlayın çıkarsamasını yapabilesiniz. Her zaman ama her zaman bir ihtimaldir ki istatistiklere uymayan o kişiden biri olduğudur karşınızdaki.

Bakmamak lazım ahkam kesen, akıl veren o yüce bilgiçlere. Ne testlere soracaksın onu ne de konu komşya, eşe dosta ne sen dışındaki bir başkasına. Tek bir yer var soracağın koy elini yüreğine diğerini götür dudaklarına. Sor bir elinle o soruyu ve söylesin sana diğer elin.

Ve nedendir bu kadar kelam ettiğimi bilmediğimi anlayamaman. Bazen yaşarsın ve yazarsın bazen de yaşayanların dili olursun. Her ne nedenle olursa olsun hazır bu kadar beylik laflar yazmışken eksik kalan lafla da tamamlayayım yazımı.

“SENİ SEVİYORUM”

Hanife ÇITA bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 71
Toplam yorum
: 48
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 602
Kayıt tarihi
: 18.12.08
 
 

1967 Yakacık doğumluyum. H.Ü. Edebiyat Fakültesi'nde 2 yıl öğrenimden sonra İ.Ü. Arkeoloji ve San..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster