Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ekim '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
490
 

Senin adın, GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Senin adın, GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
 

Seni sevmek içimizi ısıtıyor.


Atam, son zamanlarda seni sıradan bir insanmışsın gibi gösterme gayretleri görülüyor. Sanki o görkemli ve inanılmaz başarılara imza atan, küllerinden bir ulus yaratan sen değilmişsin gibi.

Türk Kadınına bugünkü medeni Avrupa'dan çok daha önce seçme seçilme hakkını tanıyan, birbiri ardına yaptığın devrimlerle modern, çağdaş bir toplum yaratan sen değilmişsin gibi.

Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, Denizlere hakim olan cihana hakim olur, İstikbal göklerdedir ifadeleriyle en kısa yoldan geleceğin tüm hedeflerini gösteren sen değilmişsin gibi.

Özgürlük benim karakterimdir diyerek bir insanın varoluş nedenini ve en kıymetli hazinesini hatırlatan sen değilmişisin gibi.

Yurtta barış, dünyada barış diyerek insanlığı birlikte kardeşçesine huzur ve güven içinde bir dünyanın oluşmasına korunmasına ve gelecek nesillere miras bırakılmasına dikkat çeken sen değilmişsin gibi.

Ey Türk gençliği diye başlayan, her bir satırı engin deneyim ve birikimlerin ürünü olarak ulusumuzun, birlik ve beraberliğimizin, vatan topraklarımızı korunmasında; kısacası ülkemizin geleceğini kollamanın açık sifrelerini veren sen değilmişsin gibi.

Seni övermiş görünerek sıradan bir insan gibi gösterme gayretleri belki de yeni bir stratejinin ürünüdür, ama Türk milleti ve senin üzerine titrediğin Türk gençliği bu oyunlara gelmeyecek kadar bilinçli artık. Kurduğun ve bize armağan ettiğin bu güzel yurdu ve en büyük eserin Cumhuriyeti ebediyen koruyacağız.

Atam arzu ettiğin gibi Türk gençliği dinlenmemek üzere yürümeye karar verdi ve asla yorulmayacaklar. Senin fikirlerini duygularını anlıyoruz ve hissediyoruz, rahat uyu.seni çok seviyoruz, seni sevmek içimizi ısıtıyor ve hepimiz dipdiri ayaktayız.

İki hafta önce yitirdiğimiz büyük şair Fazıl Hüsnü Dağlarca, Zeynep Oral'la bir söyleşisinde " nasıl böyle dinç kalıyorsunuz.? " sorusuna şu yanıtı veriyor; " Atayı sevmek insanı diri tutuyor." (*)

Atam seni çok seviyoruz, seni sevmek içimizi ısıtıyor ve hepimiz dimdik ayaktayız.
( * ) 18 Ekim 2008 Milliyet / Meli Aşık' ın Açık Pencere köşesi.
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gazi Mustafa Kemal'i anlamak ancakGazi Mustafa Kemal gözüyle anlatan belgesel ve yazımlarla mümkün olur. ve gerçekçi olan bu belgelerle bizlerde aracı olarak gelecek nesillere doğru anlatabilmenin huzuruyla yaşarız.

NefiseCanaran 
 03.11.2008 15:38
Cevap :
Yorum ve katkılarınız için teşekkür ederim. Milliyet Blog yazarlarından daha çok katkı ve katılım beklerdim. Sevgi ve saygılarımla.  04.11.2008 10:00
 

Anlatmak için eylem yapmak gerekiyor. Söylem yerine eyleme geçmek, Ata'nın da hoşuna giderdi. Mazaret üretmeden sadece ve sadece eylemle Ata'mızın istediği noktaya gelebiliriz. Sevgilerimle

Bülent Göncü 
 01.11.2008 11:20
Cevap :
Teşekkür ediyorum yorumunuz için ve size katılıyorum. Mazeret üretmeden herkes bir şeyler yapmalı, en yakınından başlayarak. Sevgi ve saygılarımla.  03.11.2008 13:16
 

Teşekkürler, sadece teşekkürler. Ata'yı anlamak ve anlayabilmek.

Tülin Karaman 
 29.10.2008 22:25
Cevap :
Teşekkür ederim Tülin hanım, Ata'yı anlamak ve anlayabilmek çok önemli ama bizlere düşen bir görev var; onu kuşaklara anlatabilmek. Sevgi ve saygılarımla.  30.10.2008 12:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 218
Toplam yorum
: 284
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 1920
Kayıt tarihi
: 02.07.06
 
 

Yazmak, ufkun da ötesine taşan engin bir serüven gibi gelir bana ve gençlik yıllarımdan bu yana v..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster