Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Eylül '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
3283
 

Senin ruhun savaşçı!!!

Senin ruhun savaşçı!!!
 

Nedir bu her an oklarını fırlatacak gibi duruşu hayata ve bana karşı.Ben mi yanılıyorum yoksa ruhu mu savaşçı.Her şeyle ve herkesle kavgalı, her söze tepkili, bu sözler iyiliğine dair bile olsa.Farkında değil ruhunun ne derece savaşçı olduğundan.Yakıp yıkıyor, kırıp döküyor.Bu yıkılışlar, kırılışlar için illa top tüfek gerekmiyor biliyor herkes gibi..Bir bakış bir kelam yetiyor her şeyin altüst olmasına.

Aslında farkındayım, bu şekilde yaşamak hiç kimseye zevk vermiyor...

Sürekli çatışma halinde güzelliğe, iyiliğe hatta sevgiye karşı bile.Tüm dünya bunları kazanmak için savaşırken, savaşçı ruhun, var olan sevgiyi, güzelliği, iyiliği kaybetmek için savaş veriyor..

O, bu olamaz!!!

Hatırla derim ben... Annelerin babaların çocukları büyütürken aşıladığı sevgi tohumlarını. Nasılda mutlu oluyordu tüm çocuklar o zamanlar.

Şimdi aynı şekilde sen de çocuğuna ve çevrendekilere aşılamalısın bu tohumlardan.

Ya bana karşı?...

Yanlış anlama sakın, kimseyi ne yargılıyorum ne sorguluyorum, sadece savaşçı ruhların, bu hallerinden vazgeçmesini diliyorum.Çünkü insanın ruhu yoruluyor, gönlü yoruluyor.

Ey savaşçı ruh...

"Sen, bedenimde ve ruhumdaki sevgi zerreciklerine bile düşman olduğunu her fırsatta gösteriyorsun.En son zerreciği yok edene kadar da savaşıyorsun.

Bu durum elbette üzüyor beni, ama benim üzüntüm daha çok senin için sahip olduklarının farkında olmadığın için."

Savaşçı ruh, zaten büyük ve güçlüsün, bu gücünü olumsuzluklar için kullan, onlar için savaş ver iyilik ve güzellikler için değil..Her an patlayacak bomba gibi duruşunla kime ne meydan okumaya gerek var, sahip olduğun değerleri bir yumruk darbesiyle ezmeye, küçük düşürmeye ne gerek var...

İşte bu yüzden savaşçı ruh, anlamsız savaşlarınla, hayatı daha da çok anlamsızlaştırıp kendi ruhuna ve sevdiklerine uykusuz geceler yaşatma...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gerçekten çok iyi çok güzel bir yazı olmuş. Bir çok kişinin karşıkarşıya kaldığı bir durumu çok iyi bir şekilde kaleme almışsınız.Saygılarla...

Murat GÜLCEK - Yakamoz35 
 09.09.2007 23:39
Cevap :
teşekkür ediyorum.Çoğumuzun yaşadığı ortak nokta bunlar.Sevgiler  11.09.2007 12:40
 

yani arkadaşlar... savaşçı ruh, acı çekiyordur aslında ve buna öfke duyuyordur. Öfkesini de çevresindekilere yansıtıyordur. Bazen küçük bir çocuk gibi sevimli de olmuyor değildir tahminimce ama minik kedi yavrusu dev bir bengal kaplanına dönüverir saniyeler içerisinde... bir de 3 ay küçüküm ben...

karga 
 06.09.2007 18:53
Cevap :
bir sorun olduğu kesin de neden olduğu belli değil bu tip ruhların...Tşkler karga:)  06.09.2007 23:46
 

Neyin savaşını verdiğine göre değişir değil mi Sema'cığım. Elindeki güzellikleri, değerleri kaybetmek uğruna savaşçı bir ruha bürünmek de zarar verir insana ve ruhuna. Ah bir de bunu anlayabilse o savaşçı ruh, her şey daha farklı olurdu sanırım. Sevgiyle kal canım, güzel bir yazıydı:)

Özlem Akaydın 
 06.09.2007 9:26
Cevap :
Teşekkürler Özlem'cim hem kendi ruhuna hem karşındakinin ruhuna zarar verir..Sevgiler  06.09.2007 13:52
 

savaşlar bizi güçlü tutan nedenlerdir. savaşdıkça dahagüçlü oluruz. Unutmayın uçurtma bile rüzgara karşı yükselir, biz insanlarda öyleyizdir. Sişnirlenmeden, savaşmadan yaşamayız. En savunma saldırıdır. Bu temel kuraldır hayatta.

stilwater 
 05.09.2007 20:52
Cevap :
Katılımıza teşekkürler.sevgiler  05.09.2007 22:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 529
Toplam yorum
: 2369
Toplam mesaj
: 481
Ort. okunma sayısı
: 3738
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 

İstanbul'da doğmuşum... Dünyalar tatlısı bir kızım var... Herkesi kolay kolay sevemem... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster