Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Mayıs '14

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
1465
 

Şennur Köseli'nin eşi Eser Köseli'yi kaybettik...

Şennur Köseli'nin eşi Eser Köseli'yi kaybettik...
 

İki dünya güzeli...


O’nu ilk Beyoğlu toplantımızda tanıdım. Şennur Köseli ile telefonda tanışıp konuşmuştuk geleceklerini öğrendiğimde çok sevinmiştim. Şennur’u bıraktı ve gitti. Sıkılırmış... Almaya geldiğinde bir dahaki sefere onu da aramızda görmek istediğimi söylemiştim. Şennur gelmez diyordu hep ama geldi canım hemşerim, düzenlediğim Ağva gezisine geldi onca meşguliyetine rağmen beni kırmadı. Müdürlüğünü yaptığı müessesede yük hep onun omuzlarındaydı bırakamıyordu. Ağva’da Mints otelde bir gece kalmıştık sabahında erkenden gitmişlerdi. O gece bol bol sohbet ettik, güldük, oynadık, eğlendik. Ayrılırken  bundan böyle her toplantına geleceğim demişti. O gece onu iyice tanıma fırsatım olmuştu, en belirgin özelliği doğu insanına has mertliği idi. Bizi evlerine ve yazlığına davet etmeyi de unutmamıştı.

Bir zaman sonra Şükran’la İzmit’teki evlerine gittik önce. Karı koca insan canlısı idiler, bizi rahat ettirmek için ellerinden gelenin fazlasını yaptılar. Muhteşem iki gün geçirdik onlarla birlikte, İzmit’teki evde kahvaltımızı yaptıktan sonra Maşukiye’deki yazlığa gittik. Tanımaktan büyük mutluluk duyduğum kızları Esin ve eşi de gelmişti.  Ertesi gün de gezilecek yerleri gezdirdiler yedirdiler içirdiler, mahcubiyetimizden bir ikram da biz yapmak istediğimizde “Sakın bir daha böyle bir şey teklif etmeyin” diye uyarmıştı bizi… Araba kullanırken dahi türkü söyleyip oynaması öyle güzeldi ki… (Galerimdeki fotolarda mevcut)

Uzun sohbetlerimizde Şennur ile nasıl tanıştıklarını, Bingöl’de geçen yıllarını, nasıl zorlukları birlikte aştıklarını anlatmıştı. O’nun Şennur hanım diye hitap etmesi çok hoşuma gitmişti… Kibarlığı zerafeti her hareketinden belli oluyordu. Sonra epey bir zaman görüşemedik, Şennur’a sormuş bizim kızlardan ses yok, davet et de gelsinler demiş. Şennur bana söylediğinde zaten aklımızda geleceğiz Şükran’la demiştim. Sonrasında yaşadığım elim olayda koşup geldiler onca yolu katedip başsağlığı dilemek için… Daha geçende konuşmuştuk Şükran’la gidecektik can dostlarımızı görmeye… Ne yazık ki bu günü de görmek varmış kaderde, Eser kardeşim kara toprağa yakıştıramadım seni şoklara soktun beni, ah zalim ölüm yine buldun beni… Soma’daki ölümlerle içimi kasvet sarmışken akşamında da bu haberi alınca… Aaah ki ahhh!...

Ahmet Balcı arayıp telefonunu istedi Şennur’un ondan öğrendim. Sonrasında Ayşen, Şükran aradılar hepimiz şaşkındık. Esin’in telefonundan ulaştım Şennur’a olayın Cuma günü olduğunu öğrendim. Kalp krizi sanmıştım, Şennur’un zoruyla gittikleri doktor muayenesinde, kalp tetkiklerinde, tahlillerde hiçbir şey çıkmamış. Eve arabayla dönerlerken kendini iyi hissetmeyince Şennur sağa çek demiş. Arabayı durdurmuş ve yığılmış direksiyona. Şennur’um atmış kendini caddeye yardım istemiş. Beş dakika içinde yakındaki hastaneye götürmüşler ama nafile göçmüş gitmiş koca adam emboli atması neticesinde. Keşke yakınlarınız akıl etseydi de yazsalardı bir yerlere hemen koşar gelirdim cenazede bulunmak çok isterdim.

Hakkını helal et koca yürekli adam, yattığın yerde rahat uyu, mekanın cennet, rahmetin bol olsun...

Canım Şennur’um yarın sabah geleceğim sana sarılmak acını paylaşmak için… Bu akşam telefonda “Seni ne çok severdi” dedin ya ben sevmez miydim ki, sayende tanıdığım güzel yürekli hemşerimi ömrümce unutmayacağım ve hep yüreğimde sevgiyle anacağım… Daha ablanın acısı taze iken bu ikinci acın için dayanma gücü versin sana rabbim… 

Başsağlığı dileklerim ve yürekten sevgimle…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben öylesine sayfalarda dolaşırken gördüm canım Şennur'cuğum sevgili eşini uğurlamış mekanı cennet olsun nasıl sabır dilenir bilemiyorum.

Meral Yağcıoğlu 
 17.08.2014 0:48
 

Semacığım,tüm cesaretimi toparlayarak okudum yazını.O güzel günler geçti gözlerimin önünden ne söylesem boş Sema'm sen de biliyorsun.Başsağlığı dileklerini esirgemeyen tüm arkadaşlara teşekkür ediyor hepsine,sevdikleriyle,sağlıklı,huzurlu,mutlu bir yaşam diliyorum.Vefan ve dostluğun benim için ödüldür Semacığım.

Şennur Köseli 
 08.06.2014 21:07
Cevap :
Şennur'um bitanem... Seni Milliyet Blog vasıtasıyla tanımıştım. Sonraki zamanlarda güzel yürekli, yok yok ona çok yakıştırdığım koca yürekli diyeceğim, doğu insanının mertliğine haiz olan sevgili eşini tanıdım. İkinizi de tanıdıktan sonra kader onları iyi ki karşılaştırmış ve iyi ki karı koca olmuşlar diye düşündüm hep. Ne yazık ki yine o kaderde O'ndan erken ayrılmak varmış benim 10 Kasım'da yaşadığım oğlumun kaybı gibi... O bizim yüreklerimizde yaşayacak ve her daim O'nu sevgiyle hasretle anacağız... Seni çok seviyorum biliyorsun, her daim yanında olacağımı bil lütfen ve ne zaman bana ihtiyaç duyarsan, ya çağır ya da atla gel 1 saatlik yol ne de olsa. Esin'i ve seni yürekten sevgimle kucaklıyor, Eser beye de tekrar tanrıdan rahmet diliyorum... Canımsın sen benim...  15.06.2014 10:27
 

Şu an öğrendim.Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum..

hssensoz 
 03.06.2014 20:14
 

Allah tan rahmet diliyorum. Yakınlarının başı sağolsun.

DurmuşGüler 
 20.05.2014 19:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 203
Toplam yorum
: 2287
Toplam mesaj
: 423
Ort. okunma sayısı
: 2027
Kayıt tarihi
: 23.10.06
 
 

İnsanların yapmaktan mutlu oldukları hobileri vardır. Benim de en severek yaptığım, hayatımda yen..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster