Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Aralık '16

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
949
 

Sense8 tanıtım

Sense8 tanıtım
 

Peki, bu hayattan istediğini aldın mı bari?

Aldım.

Peki, neydi istediğin?

Bu dünyada sevildiğimi bilip, hissetmek.

                                                                            ~Raymond Carver 
 
 
 Jingle bells, jingle bells. Jingle all the way. Yeni yılınız kutlu olsun, 2017'de şans bizim olsun! Ne zaman yılbaşı gelse aklıma hep bu şarkı gelir. Şarkının tüm sözlerini hala bilemesemde, melodisi hep aklımda. Biz küçükken babamın şirketinden iki tane müzik çalan yılbaşı temalı kartpostal vermişlerdi, babam da bir tanesini bana diğerini de abime vermişti. Kartpostalı açınca bu melodi çalmaya başlardı. Her şeyin en güzel olduğu zamanlardı o zamanlar, hani televizyonda yeni yıl programında dansözün çıktığı, tombalanın meşhur olduğu dönemler.

 Yeni yıla günler kala heyecan dorukta umarım 2017, 2016'dan kat kat daha güzel olur. 2016 her açıdan zor bir yıl oldu bizim için, çok kayıplar yaşadık ve hep korkarak güvensizlik içinde yaşadık, neredeyse birbirimize senin kaşın var diye dalacak duruma geldik. Neyse, negatiflik aşılamak için değilim burada. Önceki Az Kişi Tarafından Bilinen Muhteşem Diziler yazımda Sense8 dizisinden bahsetmiştim ve hakkında ayrıntılı bir yazı yazacağımı söylemiştim. İşte o gün bugün! Hazır Christmas özel bölümü de yayınlanmışken izlemeniz için bir fırsat daha. Önce kısa bir hatırlatma ile başlamak istiyorum, belki Sense8' e ilk kez başlayacaklar vardır.

 Dizinin yapımcıları Matrix serisinin senaristliği ve yönetmenliği ile tanınan Wachowskis kardeşler. 2005 yılında ise Remember remember the 5th of the November repliğine sahip efsane dizi V for Vendetta filnminin senaristliğini üstlenmişlerdir. Yani bu iki filmden birini izlemiş olan varsa hiç düşünmeden bu diziyi izleyebilir. Dizinin IMDb puanı 8,4.
 
 Konusu ise dünyanın 8 farklı ülkesinde telepati yoluyla iletişime geçebilen ve birbirlerinin hayatını yaşayabilen 8 farklı kültürlerden kişinin hikayesini ve birbirleriyle olan bağlantısını anlatıyor. Dizi İzlanda, Seoul, Mumbai, Nairobi, Berlin, Mexico City, San Francisco ve Chicago'da geçiyor ve her bölümde bu ülkelerde yaşayan bir kişinin hikayesini anlatıyor.

 August 8 Cluster serideki ana karakterler. Nedir bu August 8 derseniz, aynı gün ve ay' da doğan 8 kişinin kümesi.

Dizinin Fragmanı:

https://www.youtube.com/watch?v=iKpKAlbJ7BQ

Dizinin konseptini, temasını ve tarzını göstermek için olan Concept Trailer'ı bile harika resmen. Video' da çalan şarkı Welshly Arms - Need You Tonight.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=riLgCIvE9aU

Will Gorski (Brian J. Smith) 

Çocukluğundan çözülmemiş bir cinayetle uğraşan Chicago polis memuru. Dizi başladığında Will iş partnerine kendisinin doğaüstü deneyimlerimden bahseder her ne kadar inanmasa da. Hakkında düşler gördüğü Angelica'nın bildirilmemiş cinayetini araştırmaya başlar. Etkileşimlerinin çoğu kümenin diğer üyesi Riley Blue ile, ikisi de birbirine aşık olmaya başlayacak. Daha sonra Jonas Maliki, başka bir kümeden - kümedekilere yardım ediyor- Will ile kümedeki rolü hakkında yüzleşir. Will daha sonra onu aranan bir terörist sandığı için polise ihbar eder, polis merkezinde kahraman olarak görülür. Kümesindeki diğer kişiler hakkında daha fazla şey öğrenmeye ve yeteneklerinden daha fazla yaralanmaya başlar. Sonunda, Riley'in Jonas'ın kendisini eğer bir kez gözlerine baktığında, kendisinin gördüğü her şeyi görebileceği hakkında uyardığı kötü karakter Whispers tarafından yakalandığının farkına varır. Whispers Riley'i İzlanda da üzerinde deney yapacağı özel bir tesiste tutuyor. Will kümedeki diğer sensate'ler ile Riley'i kurtarmak için yeteneklerini kullandıkları tesise gider. Fakat kaçış sırasında, Will yanlışlıkla Whispers'ın gözlerine bakar. Will ve Raily tesisten uzaktayken Will bilincini kaybedip Whispers'ın onları bulamayacağından emin olmak için kendine ilaç enjekte eder.

Capheus 

(İlk sezonda Aml Ameen oynuyor fakat dizinin yapımcısı ile anlaşmazlığından dolayı ikinci sezonda Toby Onwumere oynuyor. Ben kendisini pek beğenmedim belki de dizi devam ederken oyuncu değişikliğini sevmediğimden bilemiyorum. Ön yargılı olmamak lazım, tüm sezon yayınlandığında daha net bir karar vereceğim. )

 Nairobi'de yaşayan, takma adı Jean-Claude Van Damme hayranlığından dolayı "Van Damme" olan matatu - Kenya ve diğer komşu ülkelerde özel minibüs olarak geçer, ünlü portreleri, slogan veya sözler ile tema edilir- en yakın arkadaşı ile şoförlüğü yapıyor. Çok fazla sayıda matatu şoförü olduğu için devamlı diğerleri ile rekabet etmek zorunda. Bir gün, Capheus ve arkadaşı Capheus'un annesine aldığı AIDS ilaçları ile paralarını çalan yerel savaş lord'ları tarafından tuzağa düşürüldükleri kötü bir yerden geçerler. Capheus peşlerinden gider ve tam öldürülecekken kickbox uzmanı Sun ile bağlanır, Capheus ilk başta Van Damme'ın ruhu olduğuna inanır. Sun'ın yeteneği ile adamları yenerler ve onun dövüş yeteneği mamatu işine popülerlik kazandırır ve Nairobi'nin güçlü liderlerinden Silas Kabaka'nın ilgisini çeker. Silas kendi adamları ile kızına dikkat çekmeden gönderemeyeceği için Capheus'ı kızını her gün kanser tedavisi için Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezine götürmesi için işe alır. Silas düşmanları tarafında rehin alındığında, Capheus onu kurtarmaya karar verir ve bir kez daha Sun ile bağlantı kurarak Silas'ı kurtararak kızı ile kavuşturur. Capheus'un sürüş yeteneği sıklıkla diğer sensateler için kullanışlı hale gelir ve Capheus Nomi Whispers'ın adamlarından kaçmasına yardım etmek için San Francisco sokaklarında sürüşü devralır.

Riley Blue (Tuppence Middleton) 

 Trajik geçmişinden kaçmaya çalışan Londra'da yaşayan İrlandalı DJ. Riley diziye yanlışlıkla uyuşturucu ticaretinin dünyasına dalarak başlar ve Will ile psişik karşılaşmalar yaşar. İkisi birbirine aşık olur fakat Riley trajik geçmişinden kaçamayacağını anlar ve geçmişiyle yüzleşmek, ünlü bir piyanist olan babasıyla tekrar bir araya gelmek için eve İzlanda'ya döner. Riley'in trajik geçmişini burada ortaya çıkıyor. Riley kocasının çocuğuna hamileydi. Suyu geldikten sonra hastane yolunda giderlerken, bir kar fırtınası başlar ve iksi de kazayla yoldan çıkarlar. Kocası araba kazasında ölür ve kendisi baş aşşağı arabada sıkışır ve ıssız yerde doğum yapmak zorunda kalır. Bebeğini alır ve kendilerini güvene almaya çalışır fakat nihayetinde kızı donarak ölmüştür ve Riley sağ kalan suçluluğu yaşar. Babasının çaldığı klasik müzik konserinde, bayılır ve hastaneye götürülür. Riley'in eşsiz beyin emarı kötü adam Whispers'ın dikkatini çeker. Whispers sensate'leri avlayan bir organizasyona yönetiyordur ve Riley'i zorla kaçırır.

Nomi Marks (Jamie Clayton) 

 San Francisco'da kız arkadaşı takma adı Neets olan Amanita (Freema Agyeman) ile yaşayan trans kadın hacktivist- kendilerine göre yanlış veya kötü olan toplumsal veya politik sorunları dile getirmek amacıyla belirli siteleri hackleyerek mesajını yerleştirirler-. Gurur geçit töreninde, Nomi bayılır ve hastanede bulur kendini.Transfobik annesi ona Neets'i görmesine izin vermeyeceğini söyler. Nomi'nin doktoru ona beyninde gerçeklik hissini kötüleştiren bir hastalık olduğunu ve onun esas olarak lobotimi olan bir ameliyata ihtiyacı olacağını söyler. Nomi'nin zihinsel olarak dengesiz olduğuna inanarak, onu kendi iradesinin dışında hastanede tutarlar. Nomi'nin doktoru Whispers ve bir seri kötüler tarafından sahiplenen sensate'leri avlayan BPO organizasyonuna çalışmaktadır. Neets Nomi için bir kaçış hazırlar ve ikisi olan biten her şeyi araştırmaya başlar. Şirketi, doktoru, onun önceki hastalarını ve Whispers'ı araştırmaya başlar. İkisi doktorun önceki bütün hastaları aynı sahte hastalığı sahip, başka kümelerden sensate'ler ve beyin ölümünü uyandırana kadar lobotomi edilmiş hastalar olduğunu ama Whispers'ın tehditleri azaltmak için zombi gibi insanlar yapma yeteneğine sahip olduğunu fark ederler. Nomi ve Neets bir süreliğine firmanın radarından uzak dururlar ve yandaş sensate Will Nomi ile direk iletişime girer. Nomi hackleme yeteneğini kullanarak Will'e Riley'i kurtarması için yardım eder.

Sun Bak (Doona Bae) 

 Güçlü bir Seul iş adamının kızı ve ekonomide master'ı olan kickbox yeraltı dünyasında gelişmekte olan bir yıldız. Sun'ın erkek kardeşi Joon-Ki hesabına para geçirmekten yakalanınca, Zaten Sun bir kadın olduğu için iş ortakları tarafından küçümsenmesinden dolayı Sun'ın babası polis ve mahkeme öğrenmeden suçu üstlenmesini ister. Ölmüş annesinin her zaman erkek kardeşine göz kulak olması sözlerini hatırlayarak, Sun kabul eder ve işlemediği bir suçtan dolayı hapse girer. Diğer mahkumlar tarafından sıklıkla zorbalığa uğrayan bir kadına göz kulak olduğunda sevilmeyen olur. Sun onu rahatsız eden kadınlardan intikam alması için ona yardım eder ve avluda Sun'ı pusuya düşürmelerine neden olur. Sun kolayca yener ama dövüştüğü için hücre hapsine atılır. Kısa süre sonra, babası Sun'ı ziyaret eder, ona erkek kardeşinin hiç olmadığı kadar daha iyi bir evlat olduğunu ve gerçek suçu kimin işlediğini ortaya çıkaracağını söyler, Sun'ın özgür olmasını istediği için. Fakat ertesi gün, Sun'ın erkek kardeşi ziyarete gelir ve babasının önceki gece intihar ettiğini söyler. Sun Joong-King'in babasının ortaya çıkaracağını ve sonunun hapishane olacağını anladığı için babasını öldürdüğünü çabucak farkına varır. Sun tartışmasız en faydalı sensate'dir. Sıklıkla kümedeki diğerlerine ne zaman köşeye sıkışsalar kickbox yeteneği ile yardım eder, özellikle Will Riley'i Whispers'dan kurtarmaya gittiğinde. Sun Cahpehus ile en kuvvetli bağa sahip, en çok onunla iletişime geçer.

Lito Rodriguez (Miguel Angel Silvestre)

 Meksika şehrinde erkek arkadaşı Hernando (Alfonso Herrara) ile birlikte yaşayan, cinsel yönelimini gizli tutan bir aktör. Lito halkı eşcinsel olmadığına inandırmak için kullandığı başrolü paylaştığı oyuncu Daniela tarafından takip edilir. Bir gece, sarhoş Daniela Lito'nun apartmanına gelir, onunla birlikte olmayı dileyerek ve onu içeri alması izin vermesi için manipüle etmek üzere basını çağırmakla tehdit ederek. Lito ve Hernando Daniela'ya onların sevgili olduklarını itiraf eder. Daniela onlara bu sırrı saklamakta yardım etmeye karar verir ve çabucak onların yakın arkadaşı olur.  Film çekimleri sırasında, Lito Dainiela'nın tacizci ve takipçi eski erkek arkadaşı olduğunu anladığı yapımcı Joaquin ile tanışır. Daha sonra, Joaquin Lito'nun apartmanına gelir, sarhoş ve ağlayarak, Daniela'nın Lito ve Hernando'nun cinsel ilişki sırasındaki fotoğrafın bulunduğu telefonunu çalmayı başarır. Fotoğrafları halka göstermekle tehdit eder onları. Daniela Hernando ile Litoyu korumak isteyerek, fotoğrafları sızdırmasını önlemek için Joaquin ile dönmeyi kabul eder. Lito Daniela'nın bunu yapmasına izin verir. Hernando bu fikre katılmaz ve Dainela'nın suiistimalci erkek arkadaşına geri dönmesine izin verdiği için Lito'ya kırılır. Üzülürken, Lito Daniela'nın gitmesine izin vermemesi gerektiğini fark eder ve onu kurtarmaya karar verir. Joaquin'in evine gider ve Wolfgang'ın öfkesi ile bağlantıya geçer, Joaquin'i döver ve Daniela'yı eve götürür. Bundan sonra, üçü kavuşur ve Daniela ile Hernando barışırlar. Will Lito'nun oyunculuk yeteneğini kullanarak Whispers'ın binasındayken yalan söylemeyi becerir.

Kala Dandekar (Tina Desai) 

 Mumbai'de yaşayan sevmediği bir adamla nişanlı olan üniversite eğitimi almış eczacı ve dindar bir Hindu. Kala yaklaşan düğünü hakkında stres olmuşken sensate kümesinin doğduğunu hisseder. Yeni güçleri yoluyla, Kala arkadaş sensate Wolfgang ile tanışır. İkisi sıklıkla konuşurlar ve Kala gittikçe ona aşık olduğunu farkına varır. Kala sık sık tapına Ganeşa'ya ( Hinduizm'deki en tanınmış ve saygı duyulan Tanrı temsillerinden birisidir.) tavsiye için dua etmeye gider. Bir gün ziyaret ederken, nişanlısının babasının Hindistan hükümetine Hindu dini uygulamaları yasaklayacak bir yasa çıkarttırmaya çalıştığını ve tapınaktaki çoğu rahiplerin onun ölümü için dua ettiğinin farkına varır. Düğün günü geldiğinde, Wolfgang yanlışlıkla Kala'nın karşısında çıplak bir şekilde belirir ve onun bayılmasına sebep olur. Ertesi gün uyandığında, Kala ve nişanlısı Rajan düğün için tekrar bir tarih ayarlamaya karar verirler. Tapınağa dua etmek için gider ve Rajan'ın babası onunla yüzleşir. Ondan düğünü iptal etmesini ister, ama ne istediğini söyleyemeden önce bir dizi kapüşonlu figürler belirir ve onu birer birer bıçaklarlar ve kendilerinin aşırı Hindu fanatikleri olduklarını söylerler. Rajan'ın babası komadayken, Kala Rajan'a babasının ona ondan ayrılması için talimat verdiğini söyler. Bir gün, Wolfgang Kala'yaen yakın arkadaşı Felix'i öldürmeye çalışan bazı adamlarla yüzleşmeden onu sevmemesini söyler, Kala Wolfgan'a adamları yenmesi için yardım eder. Sonunda, tüm kalanlar Wolfgang ile Felix'in öldürmesini planlayan amcasıdır. Amcası savunmasız olmamasına rağmen, Wolfgang ona bir kaç sefer ateş eder ve Kala'ya onun şiddet geçmişi onu sevmemesi gerektiğinin sebebi olduğunu söyler ve kendisinin bir canavar olduğunu iddia eder. Kala'nın anında düşünme ce kimya yeteneği Riley'i Whispers'dan kurtarmaya yardım eder, 1.sezon finalinde.

Wolfgang Bogdanow (Max Riemelt) 

Ölmüş babası Anton ile çözülemeyen sorunları olan ve organize suça katılan uzman bir kilitçi ve kasa hırsızı. Bir gece, Wolfgan ve en yakın arkadaşı Felix Wolfgang'ın kuzeni ve düşmanı olan Steiner'ın en değerli mülkiyeti olan olağanüstü pahalı mücevher setini soymaya karar verir.İkisi başarılı bir şekilde Steiner'ı soyar ve alıcı aramaya başlarlar. Yeni buldukları servetin bazısını çılgınca alışveriş yapmak için kullanırlarken, Felix Steiner'ın adamı tarafından vurulur ve komaya girer. Wolfgang Lito'nun yardımı ile Steiner ile yüzleşir ve onu ve adamını öldürür, Sergei'nin -Steiner'ın babası Wolfgang'ın amcası- intikam almasına neden olur. Wolfgang Sergei'nin evine onu öldürmeye gider, Will ve Kala'nın yeteneği ile onun bütün adamlarını aşar. Sergei savunmasız, yaralı ve yalnız bırakılsa da Wolfgang merhamet göstermez ve onu bir kaç kez  başından vurur. Daha sonra Kala'ya birlikte olamayacaklarını söyler çünkü Wolfgang bir canavar olduğunu iddia eder. Wolfgang'ın usta acımasızlığı Riley Whispers tarafından kaçırılınca Will'e yardım eder.

Dizide adı geçen diğer önemli karakterler ise;

Angelica "Angel" Turing
Darly Hannah tarafından canlandırılıyor. Jonas Maliki'de dahil eski bir kümeden bir sensate olan Angelica 8 yeni sensate kümesindekilerin psişik bağlantısını aktif ettiği için onların "anne" si oluyor. Oluşturduğu kümeyi korumak için Bay Whispers tarafından yakalanmadan önce kendisini öldürür. Yeni sensateleri oluşturduğu/doğurduğu için onun anıları sensateler'e yansıyor ve bir şekilde hala onlarla iletişim kurabiliyor.

Mr. Whispers
Terrence Mann tarafından canlandırılıyor. Kendi türünden sensate'lerine karşı bilinmeyen sebeplerden dolayı düşman olmuş ve sensate'leri öldürmek veya etkisizleştirmekte kararlı bir organizasyonu yönetiyor. Bir sensate ve aileye sahip olmasına rağmen, empati yoksunudur.

Jonas Maliki
Naveen Andrews tarafından canlandırılıyor. Angelica'nın kümesinden yeni doğan sensate kümesine yardım etmek isteyen sensate. 1.sezon'un bitimiyle, Mr. Whispers ve adamları tarafından yakalanır.

Dizide adı geçen şehirlere göre ayrılmış diğer karakterler:

Mexico City, Meksika

 • Alfonso Herrera - Hernando Fuentes, Lito'nun gizli sevgilisi
 • Erénfdira Ibarra - Daniela Velazquez, Lito'nun cinsel yçnelimini saklamaya yardım eden aktris, Joaquin'in eski kız arkadaşı
 • Raúl Méndez - Joaquin Flores, Daniela'nın kıskanç, şiddetli ve tacizci erkek arkadaşı
 • Ari Brickman - Lito'nun son filminin yönetmeni

Mumbai, Hindistan

 • Purab Kohli -  Rajan Rasal, Kala'nın nişanlısı
 • Natasha Rastogi - Priya Dandekar, Kala ve Daya'nın annesi, Sanyam'ın eşi
 • Darshan Jariwala Manendra Rasal, Rajan'ın babası, Sahana'nın kocası
 • Huzane Mewawala -  Daya Dandekar, Kala'nın kızkardeşi ve eczacı
 • Mita Vashisht - Sahana Rasal, Rajan'ın annesi ve Manendra'nın karısı

Nairobi, Kenya

 • Paul Ogola - Jela, Capheus'un en yakın arkadaşı ve Van Damme otobüs servisinde partneri
 • Peter King Mwania - Silas Kabaka, Capheus'a onunla çalışması için yaklaşan suç lideri
 • Chichi Seli - Capheus'un AİDS hastası annesi
 • Abel Amunga - Silas Kabaka'nn şöförü ve koruması
 • Lwanda Jawar - Githu, Nairobi Süperhüç çetesinin lideri
 • Rosa Katanu - Amondi Kabaka, Silas'ın kızı

Chicago, Illinois, Amerika Birleşik Devletleri

 • Ness Bautista Diego Morales, Will'in polist partneri
 • William Burke - Deshawn, Chicago'da genç bir çete üyesi
 • Larry ClarkeWill'in Başkomiseri

San Francisco, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri

 • Adam ShapiroDr. Metgezer, Mr. Whispers için çalışan Nomi'nin doktoru
 • Maximilienne Ewalt - Grace, Nomi'yi kendi annesinden daha çok sahiplenen Amanita'yı evlat edinen anne. Nomi'nin Neets ile olan ilişkisini ve trasn kadın kimliğini benimsiyor.
 • Sandra Fish Nomi'yi olduğu gibi kabul etmeyen anne 
 • Michael Sommers Bug, Nomi'nin genç korsanlık günlerinden birlikte çalıştığı eski arkadaşı

Reykjavík, İzlanda

 • Kristján KristjánssonGunnar, Riley'in piyanist babası 
 • Eythór Gunnarsson - Sven, Riley'in İzlanda'daki arkadaşı
 • Lilja pórisdóttir Yrsa, eski bir kümeden İzlanda'lı sensate
 • Thor Birgisson  Magnus ?órsson, Riley'in araba kazasında ölen kocası

Seul, Güney Kore

 • Ki-Chan Lee Joong-Ki Bak, Sun'ın erkek kardeşi
 • Kyong Young Lee Kang-Dae Bak, iş adamı ve Sun ve Joong-Ki'nin babası
 • Hye-Hwa Kim - Mi-Cha, Sun'ın annesi
 • Sara Sohn - Koreli mahkum

Londra, İngiltere, Birleşik Kırallık

 • Frank Dillane - Shugs, Riley'in yakın arkadaşı ve Bambie'nin erkek arkadaşı
 • Nicôle Lecky - Bambie, Shugs'ın kız arkadaşı

 Sense8'in şarkılarının müthiş olduğunu kimse inkar demez, hepsi çok güzeller ve hepsi bölüme ayrı bir anlam, güzellik katıyor. Benim en sevdiğim şarkılardan biri 4 Non Blondes - What's Up ve Anthony & The Johnsons - Knockin' On Heaven's DoorDiğer güzel şarkılar için yazının sonunda link vereceğim, Spotify'dan dinleyebilirsiniz.

 Dizinin yapımcılarından Lana Wachowski'nin Yılbaşı mesajı çok duygulu olmuş, neyseki Netflix Türkiye Türkçe altyazı ile yayınlamış. 5 Mayıs 2017'ye kadar şimdilik Yılbaşı Özel bölümü ile idare edeceğiz. Neyse 5 ay dediğin nedirki, 2016'yı bitiren -sayılır-, Game of Thrones'ı 1 yıl bekleyen nesilleriz bunu da bekleriz. #GoPink buna bayıldım!
 
 
 Veee işte çok uzun zamandır beklediğim bölüm: Noel Özel Bölümü. Şu an gözümde noel babalar beliriyor. Bu bölüm şahsen benim bünyeme ilaç gibi geldi, özlem giderdim.  Aslında Noel Özel bölümü sanki 2.sezon 1.bölüm gibi olmuş, ama Türk izleyiciler için Yeniyıl'a girmeden biraz da olsa Yeniyıl ruhunu hissettirmiş oldu.
 
 
 Dizi hakkında hemen hemen çoğu şeyi yazdım, bu kadar detaya girmek gibi bir planım yoktu ama dizinin Yılbaşı Özel bölümünü izleyince gaza geldim. ?? Dizide gözüken başka oyuncular da var ama dur artık dedim, dizide her gözüken oyuncuyu buraya yazamam. Ama şunu yazmak istiyorum, Yılbaşı Özel bölümü izleyenler fark ettiler mi bilemiyorum ama Lana Wachowski ve Tom Tykwer Noel kutlamasında kameraya arkaları dönük bir şekilde yürürken gözüktüler. Ben bir tek Lana Wachowski'yi fark ettim o da rastalı kırmızı mor pembe saçlarından dolayı. Normalde bu tarz detayları hep atlarım ama artık nasıl bir özlemle heyecanla izlediysem fark ettim. Belki fark etmediğim başka detaylarda vardır. Bir yazının daha sonuna geldik, buradan tüm çevirmenleri saygı ve sevgilerimi yolluyor ve sabırlar diliyorum.

 Son olarak tekrardan Yeni Yılınız Kutlu Olsun. 2017 sağlık, mutluluk, huzur, para, kariyer, aşk, sevgi kısaca neye ihtiyacınız varsa onu size getirsin. :)

Sense8 Çalma Listesi:

Buzzfeed'in Hazırladığı Çalma Listesi:
https://www.buzzfeed.com/jarrylee/the-ultimate-music-playlist-for-sense8-fans?utm_term=.yl7JDqPOK#.kaMdA2Jem

Genel Bir Çalma Listesi:
https://play.spotify.com/user/futurityverb/playlist/7JSybCmywCxmS7GDqINats

Christmas Özel Bölümü :
https://play.spotify.com/user/alexl1/playlist/05YYxnG6cga8szyVE0iJ2q

Sense 8 Karakter Listesi:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Sense8_characters

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 31
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1180
Kayıt tarihi
: 29.04.15
 
 

Işık Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler mezunuyum. Erken mezun olmuş biri olarak mesleğime henü..

 
 
Yazarı paylaş
 • Tümünü göster