Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Eylül '12

 
Kategori
Bilişim
Okunma Sayısı
175
 

Seo hataları

Seo hataları
 

seo


Merhaba,

Bu yazımızda en çok görülen seo hatalarına değinmek istiyorum.

1.Türk webmasterların en çok yaptığı hataların başında acele etmek ve yeni açılmış bir siteye birden bire çalışma yapmalarıdır. Bu çalışmaların bir çoğu zaten yanlış yapıldığından geri dönüşü negatif olacaktır. Seo çalışması yaptığınız site çok yeni ise en az 2 ay boyunca düzenli içerik girerek 2 ayın sonunda backlink almaya başlanmalıdır.

2. Anahtar kelime seçimi: Öncelikle sitenizin içeriği ne ile alakalı ise anahtar kelimeniz de aynı alakada olmalı. Örneğin otomobil lastiği satıyorsanız anahtar kelimeniz "lastik" yerine "oto lastik" olmalı ve backlink alımlarını bu şekilde yapmalısınız.

3. Site günceliği: Google her zaman "benzersiz içerik" sunan siteleri sever. Yapılan en büyük hatalardan birisi de siteye belli bir içerik girip uzun süre güncellememektir. Eğer sitenizin benzersiz ve sürekli olarak faydalı içerik subduğuna kanaat getirirse anahtar kelimenizde yükselmemeniz için bir sebep yok.

4. Aşırı girilen meta etiketi: Bazı sayfalarda rastlıyorum, neredeyse onlarca meta etiketi giriliyor ve kelimelerin hiç birisi sayfayla dahi alakalı değil. Birinci olarak aşırı meta etiketi spam algısı yaratabilir. İçeriğinizi tanımlayan 3-5 arası girmeniz yeterli.

5. Google için çalışmak: Buradan kastım şudur, sitenizi asla google için hazırlamayın ve sadece kullanıcı için hazırlayın. Öncelikle kendinizi kullanıcı olarak görüp kendinize şu soruyu sorun"ben bir sitede ne ararım" Eğer bu mantığı anlar ve ona göre çalışırsanız mutlak başarılı olursunuz.

6. Kestirme yollara başvurmak: Yani hacklink gibi google'ın asla onaylamadığı yöntemlere başvurarak hızlı yükselmeye çalışmak. Gerçek bir seo uzmanı asla bu tür yollara başvurmaz, çünkü bu tür yollar mutlaka tıkanır ve siteleriniz ceza görür. Siz siz olun asla doğal yollardan farklı olarak sitenizi yükseltmeye çalışmayın.

7. Fazla içerik anahtar kelime girme: En fazla görülen seo hatalarından bir tanesidir. İçeriğinizdeki anahtar kelimelerin fazla olması sizin daha üst sırada çıkacağınız anlamına gelmez. Anahtar keelime girerken içeriğiniz ile alakalı kelimeler girerek belli bir oranda tutmalısınız. Örneğin 300 kelimeli bir yazı içerisine 10-11 anahtar kelime idealdir.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 11008
Kayıt tarihi
: 12.05.12
 
 

32 yaşında Nevşehir doğumluyum. Bir dijital pazarlama ajansında web tasarım ve seo uzmanlığı yapm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster