Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ekim '15

 
Kategori
Teknoloji
Okunma Sayısı
112
 

SEO Maliyetleri CEP yakıyor!

Web sitenizin arama motorlarının organik arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlamak için SEO çalışmaları yapmak gerekiyor. Küçük ya da orta ölçekte bir firma bu şekilde sağladığı reklam, pazarlama ve tanıtım sonuçlarını klasik yöntemler ile de elde edebilir. Ama bu iş için ayırması gereken bütçe çok daha yüksek olmalıdır. SEO ücretleri verdikleri sonuç ile kıyaslandığında çok düşük rakamlar olarak kalmakta.

Örneğin İstanbul’da faaliyet gösteren bir şirketin köpeklere bakım hizmeti veren tesisleri olduğunu varsayalım. Hedef kitlesine ulaşmak için yazılı ya da görsel basından yararlanabilir, ilan tahtası ya da panolarda reklam yapabilir, el ilanları dağıtabilir. Ama bu iş için ayırması gereken toplam bütçe on binlerce lira hatta daha fazlası olacaktır. Oysa aylık SEO danışmanlığı hizmeti alarak hem sürekli reklam ve tanıtım yapılmasını hem de hedef kitlesine ulaşmayı garantileyebilir. Belli anahtar kelimeler ile yapılan aramaların sonucunda üst sıralarda yer alacağı için doğru kişilere, hedef kitlesine ulaşmış olacaktır. Dolayısıyla diğer yöntemlere göre çok daha verimli sonuçlar elde edecektir. Üstelik klasik yöntemlerin uygulanacağı tek dönemlik bir kampanya bütçesinin en fazla 10’da 1’ini harcayarak, 1 yıl boyunca SEO hizmeti alabilecektir. Bu miktarı toplu olarak değil aylık olarak ödemek de önemli bir avantaj sayılabilir.

Sonuç olarak SEO uzmanı tarafından verilen hizmet klasik yöntemlere göre hem daha verimli hem de daha düşük maliyetli olacaktır. O halde söz konusu olan SEO maliyetlerinin çok makul rakamlar olduğu söylenebilir. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 958
Kayıt tarihi
: 29.06.14
 
 

Merhaba, Vatanımı seven biriyim. Boş zamanlarımı siyasi yazıları okuyarak veya yorumlayarak g..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster