Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Aralık '16

 
Kategori
Teknoloji
Okunma Sayısı
499
 

SEO nedir? Neden SEO yaptırmalıyım?

SEO nedir? Neden SEO yaptırmalıyım?
 

Web sitelerini arama motorlarında en üst sıraya çıkarmak için yapılan işlemlere SEO denir.  Bir markanın internette tüketiciye ulaşması için çok önemlidir. Bilindiği gibi son zamanlarda internetin kullanımının artmasıyla, web sitesi açmak önem arz etmeye başladı. İnternette kimliğini oluşturdun. Kullanıcı aradığı ürünü ya da hizmeti arama motoruna yazdı, senle alakalı hiç bir şey yok. Ne önemi kaldı para verip açtığın sitenin? SEO burada devreye girer. Kullanıcı senin sunduğun ürün ve hizmeti arama motoruna yazdığında ilk sıralarda seni de görür. SEO internet reklamcılığında kullanılan getirisi en yüksek pazarlama stratejisidir. Dünya çapında arama motorları karşılaştırıldığında, Google tartışmasız öne çıkmaktadır. Bu nedenle Google optimizasyonu öncelikli olmalıdır.

SEO  ikiye ayrılmaktadır. Site içi SEO (On Page SEO )  ve Site  dışı SEO (Off Page SEO)  

Site içi SEO (On Page SEO)

Site içi SEO çalışmaları tamamen ziyaretçilere daha iyi hizmet vermeyi amaçlamış,  arama motorlarının sitenizi daha hızlı ve anlaşılır bir şekilde taraması gibi işlemleri içermektedir. Görsellerinizin ve makalelerinizin anlaşılır olması, özgün ve kaliteli olması, sitenizin basit olması, kullanıcıların sitede kalma sürelerine yönelik yapılan çalışmalardır.

Site dışı SEO (Off Page SEO)

Siteye verilen bağlantılar sayesinde, sitenin arama motorunda yukarı çıkması hedeflenir.  Sözlükler, haber siteleri,  bloglar, forum siteleri  gibi webte yayın yapan yerlerden sitenize verilen bağlantılar arama motorunda üst sıralara çıkmanıza yardımcı olur.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 162
Kayıt tarihi
: 26.11.13
 
 

Blogger, teknoloji sever. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster