Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Temmuz '19

 
Kategori
İnternet
Okunma Sayısı
42
 

Seo Uzmanı Nedir Ne İş Yapar?

Arama Motoru Optimizasyonu veya yaygın ifade ile "SEO", sitenize daha fazla Google aramaları sonucu ile gelen ziyaretçi elde etmek amacıyla, sitenizin temel yapısının, içeriklerin ve backlinklerin etkin bir şekilde optimize edildiği süreçtir. SEO ile kazanılan organik ziyaretçi trafik, sizin için ekstra paraya mal olmadığından (tıklama başına ödeme kampanyalarına kıyasla) ve genellikle toplam web sitesi trafiğinizin %50-75'ine karşılık geldiğinden önemli bir unsurdur.

Seo Uzmanı Nedir?
Popüler arama motorlarının organik arama sonuçlarındaki görünürlüğünü en üst düzeye çıkaracak şekilde tasarlanması süreci, çoğu işletmenin pazarlama stratejisinin önemli bir bileşenidir. Ancak, SEO basit değildir; Google gibi arama motorları web sitelerini değerlendirmek için karmaşık algoritmalar kullanır ve bu algoritmalar düzenli olarak güncellenir ve geliştirilir. Doğru SEO tasarlama, takip, bilgi ve beceri gerektirir.
SEO uzmanı, arama motoru algoritmalarını sürekli takip eden, deneyimlerinden ders çıkaran, bilgi ve becerilerini arama motoru optimizasyonu üzerine geliştiren kimsedir.
 
Seo Uzmanı Ne İş Yapar?
SEO uzmanı, tipik bir çalışma günü hakkında sorulduğunda yukarıdaki aşamaların bir tür karışımını size anlatır. Sürekli takip, deneyim aktarımı, alınan linkler, değişikliklere arama motorlarının verdiği olumlu-olumsuz tepkilere dair notlar, tecrübelerin kaydedilmesi gibi aşamaları size anlatabilir. Yeni bir website planlama aşamasındayken, anahtar kelime araştırmalarına daha fazla zaman ayırır. Rakip siteleri analiz eder ve mevcut siteyi planlanan hedefe göre en işlevsel ve en kaliteli hale getirmeye çalışır. Elinde hazır bir site varsa, mevcut yazıları en iyi şekilde güncelleyip optimize ederek hit arttırma çalışmalarında bulunur.
 
Freelance Seo Uzmanı
Freelance SEO uzmanı olarak uzun bir zamandır hizmet vermekteyiz. SEO çok bilinmeyenli ve çok etkenli bir denklemdir. Bunun farkında olarak, kurumsal bir firma kurmadan şahsi olarak ismimizi ortaya koyarak SEO hizmeti veriyoruz. Sürekli okuyoruz. Herhangi bir marka kaygımız yok. Müşterimize iyi bir hizmet vererek kişisel olarak iyi dostluklar kurmak adına gece gündüz, aldığımız SEO işlerine vaktimizi harcıyoruz. Freelance SEO uzmanı olarak bilgilerimizi paylaştığımız seouzmani.info.tr adresine göz atabilirsiniz.
 
Nasıl Seo Uzmanı Olunur?
SEO uzmanı nedir ne iş yapar, bu konuları anlattık. Aynı zamanda SEO'nun daima bir öğrencilik olduğunu biliyoruz. Çünkü Google'ın sahibi bile algoritmaları tam anlamıyla bilmiyordur. Zira Google algoritmaları kolektif bir ekip tarafından, akademik çalışmalar bağlamında oluşturulmakta, birbirine eklemlenmektedir. Her bir arama sonucu sayfası için belki 50 kriterden oluşan bir fonksiyon, belki 1000 kriterden oluşan bir fonksiyon kullanılabileceğinin farkındayız. Bu nedenle SEO uzmanı olmak, daima okumak, deneyimlemek ve tecrübeleri not etmekle mümkündür.
 
Seo Uzmanı Sertifika Programları
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) sertifika programları ve kursları sizi sektöre hazır bir SEO profesyoneline dönüştürmek için hazırlanır. Web sitenize anahtar kelime yönetimi ve araştırması, sayfa içi ve sayfa dışı optimizasyon, bağlantı oluşturma, backlink oluşturma, SEO analizi ve daha fazlası ile organik olarak trafik çeken süreç dahil, SEO'nun birçok yönüne hakim olmanız adına SEO bilgi paylaşımında bulunur.
 
Seo Uzmanı Olmak İçin Ne Yapmalıyım?
Arama motoru optimizasyonu, web sitelerinizin sıralamasını yükseltmekten daha fazlasıdır. Web sitenizin programlanmasını, içeriğini, görünürlüğünü ve genel başarısını kapsar ve güçlendirir. Dijital pazarlama temelleri ile başlayacak ve arama motoru optimizasyonu, içerik pazarlama ve web analitiği konusunda uzmanlaşmak için  yazılarımı mutlaka takip etmelisiniz.
 
ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 86
Kayıt tarihi
: 11.09.17
 
 

Blog Yazarı  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster