Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Mart '13

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
161
 

Serap Ersoy Kalpten

Serap Ersoy Kalpten
 

Bir insan, birisine kendisini sevdirmek için şansını zorlayabilir. Az biraz taviz vererek kişiliğinden, yaşam tarzından, beğenilerinden vs... Dış görünüşüyle ilgili de değişiklik yapacaktır mutlaka dikkat çekebilmek için. Zayıflayamaya ya da kilo almaya çalışacaktır. Saç rengini değiştirecektir, karşısındaki insanın giyim tarzına yönelecektir. Evet bu dıştaki değişiklikler yeni bir yakınlaşma açısından etkili olacaktır ama o insanın kalbine zerre kadar etkisi olmayacaktır. Belki de dış görünüşle ilgili hiç bir değişikliğe ihtiyacı da yoktur kişinin. Zaten değişiklik her zaman güzelleştirmez insanı; maskaraya da çevirebilir bir çırpıda. Hele ki bu tür amaçlar için aceleye getirilirse! Ama kişi her fikri kullacaktır sevdiğinin kalbinde bir an önce yer edinebilmek için. Eskiden kapısından bile girmek istemediğimiz bir ev, restore edildikten sonra bizi kendisine çekecektir hiç şüphesiz. Ya içerideki soluyacağı hava?

Kalp...

Hani bazı ayrılıkların ardından zaman zaman kahrederiz, lanet ederiz, isyan ederiz... Şarkılarda, şiirlerde, öykülerde veryansın ederiz... Oysa hiç bir insan SEVEMEDİĞİ için bunları HAK ETMEZ. Amaaaa.... Eğer şahıs aldatmışsa, başkalarının yanında ya da yalnızken aşağılamışsa, özellikle dış görünüşüyle dalga geçmişse, daldan dala konmayı alışkanlık haline getirmişse, el kaldırmışsa; edilmiş ve edilecek bütün ah'lar için; haydi hep birlikte: AĞIZLARA, DİLLERE, YÜREKLERE SAĞLIK!!! (Teşekkürler))

Kalp...

Hayat... Ayrıca sevme görevi verilmiş şirin bir organ. Yani diğer organlarımızdan daha ayrıcalıklı. ''İstersem severim, istemezsem sevmem'' diye diye meydan okuyor bizlere resmen. Beyni bile çaresiz bırakabiliyor zaman zaman.

Şimdi ben elime bir tane elma alayım ve dudağıma değdireyim.Tadını alır mıyım? Elbette hayır. Bu görev dilimizindir çünkü.Tadını aldıktan sonra hemen bırakabilirim de doğal olarak o elmayı. Çeşit çeşit elma var malum. Bu tüm bedenimle ilgili mi bir şey mi? Değil... Sadece dilim öyle istediği için! İşte bir insan bizi sevemiyorsa ya da biz onu sevemiyorsak bu onun kalbiyle ilgilidir, bu bizim kalbimizle ilgilidir.

Daha da net olsun... Hani bizim de ağlattığımız, kalbini acıttığımız birisi vardı. ''Gitme, etme...'' diye arkamızdan yalvaranımız, bir umutla yolumuzu gözleyenimiz... Tüm çırpınışlarına rağmen dönmemiştik hani o yüreğe, o bedene bir daha. Oysa biz ne zalimdik ne vefasızdık ne de sevgiden anlamaz'dık.

 

Serap ERSOY/Ruhum Güneşten

 

Şubat/2013 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 112
Toplam yorum
: 88
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 249
Kayıt tarihi
: 07.04.11
 
 

Yazar. ''Sözcükler musallat olmuş ömrüme, kalemin ucu ben.'' Serap Ersoy (Ruhum Güneşten) ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster