Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Mayıs '13

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
1922
 

Şeriatla yönetilen ülkelere gitsinler!

Şeriatla yönetilen ülkelere gitsinler!
 

Washington Post Gazetesi, Türk yetkililerin, Suriyeli mülteciler konusunda “acil olarak uluslararası yardım çağrısında bulunduklarını, ABD ve Avrupa'ya, büyük sayıdaki Suriyeli mülteciyi ülkelerine kabul etmeleri talebinde bulunduklarını" yazmış.

Avrupa bir Arap için cennettir; çünkü ona bedava bir ev verirler, elektrik, su, sağlık hizmetleri de bedavadır. Çalışmayı istemez Arap, sadece tembel olduğundan değil, azıcık da kafası çalıştığından iş sahibi olmayı arzulamaz, çünkü çalışırsa asgari ücret 900 Euro, çalışmazsa, işsizlik maaşı 1.200 Euro.

Avrupa'da yaşayan Araplar aynı zamanda dinlerine, kültürlerine de çok düşkündür; koloniler halinde yaşarlar, sadece kendi halklarından insanlarla görüşürler. Ancak mesela benim yaşadığım Avrupa ülkesi olan Fransa'da en büyük alkol ve uyuşturucu sorunu da Arap gençleri arasında görülür, aynı zamanda, suç dosyası en kabarık ırk da Araplardır.

Bedava yaşayıp, giyimlerinden-kuşamlarından asla ödün vermeyen, girdikleri ortama uyum sağlamak adına hiç bir çaba sarfetmeyen, bulundukları ülkenin kültürüne saygı duymayan bu halk, özellikle de Fransa'da oldukça yüksek bir popülasyona sahip. Hatta, Fransa'da her iki ırkın doğurganlık hızları baz alınarak yapılan bir istatistik araştırmaya göre, yakın bir gelecekte, Fransız popülasyonu, Arap popülasyonunun çok gerisinde kalacak!

Bu sorun bir yana, çalışmayan, işsizlik parasıyla yan gelip yatan, bedava eve sahip, elektirik, su, yakıt, hastane masrafı ödemeyen Araplara bu değirmenin suyu nerden geliyor onu da izah edeyim:

Okumuş kültürlü, iyi bir geliri olan Fransızlar'ın vergilerinden geliyor. Ve bu bedavacı mültecilerin miktarı arttıkça, doğal olarak, halkın devlete ödediği verginin miktarı da artıyor.

Arap atalarına dönmeye çalışan Türk yetkililer, neden Arap ülkelerinden yardım istemiyorlar da, şeriat yanlısı Suriyelileri Hıristiyan olan Avrupa ülkelerine ve Amerika'ya göndermeye çalışıyorlar?.  Neden Suudi Arabistan ve şeriatla yönetilen diğer müslüman ülkeler bu dini "aşırı bütün" şeriatçı Arapları kendi ülkelerine mülteci olarak almıyor?

VICTORIA TOUMIT

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Arap (karna)baharı ilk başta gerçekten sevinmiştim biliyor musunuz? bunca yıldır yaşayan halkların birden gaza gelip, bunca yıldır ses etmedikleri sözde 'diktatör'lerini devirmek için birlik olması, o halkına zulmeden diktatörlerin tarih sahnesinden kaybolması, ortadoğu'daki zulmün de bitmesi, insanların barış ve demokrasi içerisinde yaşaması... böyle olacağını düşünmüştük, inanmıştık. şimdi görüyorum ki medyanın çizdği o inanılmaz barış tablosu arkasında on binlerce ölü, milyonlarca savaş mağduru bırakmış. demokrasi geldi diye pompalanan ülkelerin hiç biri halen stabil hale gelememiş, iç çalkantılarla boğuşuyor. bunları gördükçe, okudukça midem bulanıyor. şu anda arap baharı, büyük ortadoğu projesi ve 2. körfez savaşı'ndan itibaren 'hesapta' ortadoğu halklarının 'sözde' mücadelesine lafla da olsa destek verdiğim için utanıyorum... ödediğim vergilerle bu zavallı ülkelerde çıkan iç savaşları finanse ettiğim için kendimden utanıyorum...(alıntı)

die stimme des mondes 
 11.12.2014 16:02
Cevap :
Arap Bahari'ni anlamak icin, o sozde bahara maruz kalan ulkeleri bir haritada incelemek lazim; bu bize "Arap Bahari"nin yol ve niyet haritasini gosterecektir! Yeni diktatorler yaratma amacli bir calismayidi o! Suriye ve Misir'da takildilar! Hani o bahar oldugu vakit, zat-i muhterem demisti ya, "Arap atalarimiza donecegiz" diye! Hah, iste o da baharin son noktasinin Turkiye oldugunun bir isaretiydi ama dedim ya, o da Suriye'de takildi kaldi :D   12.12.2014 16:15
 

Çok mantıklı, doğru tespitler. Gerçekçi olmakta fayda var.Teşekkürler kalemize sağlık.

Kemal Derelioğlu 
 17.05.2013 8:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 49
Toplam yorum
: 155
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 7826
Kayıt tarihi
: 13.09.11
 
 

Gazetecilik mesleğine ilk olarak Hürriyet Haber Ajansı'nda muhabir olarak başladım. Daha sonra Üm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster