Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ekim '06

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
2006
 

Sessizliğin sesinin gürültüsü

Sessizliğin sesinin gürültüsü
 

Sessizliğin sesini dinleyen varmı.. İnsanı çıldırtan bu duruma tanık olanınız oldu mu bilmiyorum, fakat ben dinlerim ara ara daha doğrusu o kendini zorla dinletir... Dinlettiriyorda.

O an kulak zarını patlacak,hoşuna gitmeyen , kulağını tırmalayan gerçek sesleri arar olursun.. Keşke sessizliğin sesi yerine o gerçek sesler olsa razıyım dersin .. Çünkü rahatsızlık duyduğunda dinlememe hakkına sahipsin..Fakat sesizliğin sesini dinlemeye mecbursun mecbur eder insanı....

Özellikle de yatağına uzanıp gözlerini tavana diktiğin anda sessizliğin sesi gürültüye başlar. Seni de farkettimi bu şekilde bırakmaz yakanı sabaha kadar.. Bekler herkesin uyumasını,sokaktaki trafiğin susmasını, ortalığın sessiz anını kollar fırsatını bulunca da ortaya çıkar.

Gözlerini sımsıkı kapatırsın,gözlerin acır artık sıkmaktan,kulaklarını tıkarsın yine gitmez üstüne üstüne gelir. Sen duymak istemedikçe o daha fazla uğuldamaya çınlamaya şekillenmeye başlar kulaklarında.

Sessizliğin sesi çıldırtır insanı, sus dersin susmaz, git dersin gitmez. Debelenir durursun yatağın içinde.Bir sağa dönersin bir sola.Dinleyeyim peki seni dersin pes edeyim dersin, bu sefer de duymadığın yeni yeni sesler gelir kulağına.

Bir ara sağır mı oldum acaba dersin? Fırlayarak yatağından doğrulursun korkarak... sakinleşir tekrar denersin uyumayı.Yine olmaz...

Sessizliğin sesiyle mücadelen sürer gider böyle biri yenik düşene kadar.. O gittiğinde de artık sabah olmuş, ortalık aydınlanmış, benim gözlerimde uyku ve sokaklarda korna sesleri insan sesleri başlamış olur ....

Sessizliğin sesi sussa da susmasa da farketmez artık..

Sevgiyle kalın....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Nerden gelir aklına böyle konular bilmem ki Sema hanım...

ece vardar 
 10.11.2006 15:03
 

Dinlemeyen yoktur sanırım, ''sessizliğin sesini''. Olumsuzlukta ''yeter artık '' dedirtirken, ''biraz sessizlik, sakinlik ''dediğimde nağme gibi geliyor o sesi dinlemek... Yine de bol sesli, neşeli sesler tarcihimdir ve herkesin de sevdikleriyle bunu yaşamasını isterim. Selam ve sevgiler.

Tuğba 
 02.11.2006 22:42
Cevap :
tşk.ler..aynen katılıyorum..sevgiler.  03.11.2006 8:55
 

BU YAZINIZ BENİ ÇÖK GERİLERE GÖTÜRDÜ. YENİ VE ACEMİ BİR BABA OLARAK OĞLUM BENDEN MASAL ANLATMAMI İSTEMİŞTİ. HİÇ BİR MASALI EZBERE BİLMİYORDUM,HALA DA ÖYLEİM.SAÇMA SAPAN ŞEYLER ANLATIYORDUM AMA VELETİ KESMİYORDU. YORULMUŞTUM, BİRDEN AKLIMA GELDİ;" BAK OĞLUM SİMDİ SESSİZLİĞİN SESİNİ DİNLEYECEĞİZ" DEDİM, NASIL DEDİ? SUSARAK DİNLEYECEĞİZ DEDİM. SUSTUK VE BİR MÜDDET SONRA UYUMUŞTU. DERİN BİR OH ! ÇEKMİŞTİM. ŞİMDİ KAZIK KADAR OLAN OĞLUM BENİ Tİ'YE ALIYOR; "BABA, BENİ NASIL DA KANDIRIYORDUN O ZAMAN" . BANA BUNLARI HATIRLATTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. ELİNİZE SAĞLIK.SAYGILARIMLA.

Cemalettin 
 31.10.2006 21:03
Cevap :
:))) beni çıldırtıyor ama demek sizin de işinize yaradı...hoş bir anı... teşekkürler ..  01.11.2006 8:52
 

sadece ben duyuyorum sanıyordum :) sessizliğin sesi gerçekten çok rahatsız edici. özellikle benim gibi kol saatinin tiktaklarına bile kafasını takan biri için. bir çözüm yolu olmalı bunun. ama nasıl!?

OynamıYorum 
 31.10.2006 19:17
Cevap :
haklısınız ...başınızı yastığa koyar koymaz uyuyabilirseniz kurtuluyorsunuz ama oda çok zor...teşekkürler  01.11.2006 8:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 529
Toplam yorum
: 2369
Toplam mesaj
: 481
Ort. okunma sayısı
: 3596
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 

İstanbul'da doğmuşum... Dünyalar tatlısı bir kızım var... Herkesi kolay kolay sevemem... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster