Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Nisan '15

 
Kategori
Çocuk Psikolojisi
Okunma Sayısı
224
 

Sev, konuş, dokun! İletişim yolları

Sev, konuş, dokun! İletişim yolları
 

Çocuklarla nasıl iletişim kurmalıyız ? Ne tür iletişim çeşitleri vardır ? Anne - babaların en büyük sorunu olan iletişim kurma yollarını sizlerle paylaşacağım ..

Sev : Çocuklarınızı sevin. Onlara resmi değil de daha içten daha samimi bir şekilde yaklaşın. Onlarla konuşurken ellerinden tutun.Dokunarak iletişim kurun. Sevginizi belli edin.

Konuş : Konuşmak , derdini paylaşmak aslında en büyük iletişim yollarından biridir. Bir anne veya baba olarak ''Canım oğlum veya kızım '' ile cümleye başlayın. Her hürlü sorunu beraber aşabileceğinizi ona kanıtlayın , söyleyin ..

Cevapla : Çocukluk döneminde merak ortaya çıkar .Ve size her türlü konuda sorular sorarlar. Belki size saçma gelebilir , yanıtlamak istemezsiniz işte bu çocuğun içine kapanmasına neden olur.Ve artık size ve çevrelerine hiçbir konuda soru sormazlar ve konuşmazlar..

Dokun : Dokunmak ! İşte çocuğunuza verebilecek en güzel hediye ..  Çocuğunuzun saçını okşayın.. Onları öpün .. Koklayın .. Bir ebeveyn 'in yapabileceği en büyük görev.


Müzik : Dinlemek , dinletmek .. Çocuklarınızla konuşurken sert bir ses tonuyla değil de daha naif bir şekilde konuşmalıyız. Onları ürkütmeden .. Çocuklarınıza seslenirken sanki şarkı söylüyormuşcasına iletişim kurun. Hoşlarına gidecektir :)


Kişisel Gelişim kitabı okumaya devam eden Beyzalim'den sevgiler :) 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 123
Kayıt tarihi
: 14.12.14
 
 

18 yaşında, yazası gelen genç bir kız :) Yazar, siler, tekrar yazar ve yayınlar!  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster