Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ağustos '20

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
15
 

Sevap makinesi

Sevap makinesi. Dün akşam tam karşıdan karşıya geçmek istiyorum. Bir genç arkadaş abi seni karşıdan karşıya geçireyim dedi.

 

Bende hayır dedim. Çünkü sesli sinyalizasyon var. Düğmeye basıyorum karşıdan karşıya geçiyorum. Oda ne olur sevabım olsun demez mi bende yine hayır dedim.

 

Ben bu tarz tekliflerin özelikle din ve diyanetle arası olmayanların tepkilerine yol açacağını düşünüyorum.

 

Çokta şık bir yaklaşım değil doğrusu yardımcı olmamı ister misini olmalıdır. Toplu m engelliyi tanımıyor nasıl davranacağını bilmiyor yardım etmeye çalışırken hırpalıyor ve incitiyor.

 

Valilikler belediyeler üniversiteler diyanet ve sivil toplum engellilerle doğru iletişim konusunda halkı bilinçlendirmelidir.biz Türkiye beyazay derneği olarak tüm kurum ve kuruluşlarla çalışabiliriz bu dönemde onlayın eğitimlerle farkındalığı artırabiliriz eğer gerçekten bir yardım edilmek isteniyorsa bu tarz çalışmalar daha faydalı olur.

 

 Ben evimizin önünde dövülürken demek ki sevaba ihtiyacı olan hiçbir inanan yokmuş ki lazım olduğunda bize destek sunulmadı. Gerçekten hak ve hürriyetler söz konusu olduğunda birden yok sayılıyoruz ve kimsenin o zaman sevaba ihtiyacı olmuyor sizin daraltılmış din anlayışınız benim hayatıma dokunmuyor.

 

Sosyal adaleti hâkim kılmayı esas alan hayatın merkezi olan kitabi değilde daha çok duygusallıktan ileri geçemeyen din anlayışı yani sizin lazım olmadığında yardım etme isteğinizin bana faydası yok ve zaten bu tarz bir yardım anlayışınıda kabul etmiyorum. Salih Arıkan, Tel: 0506 514 96 93

Ayfer Gözübüyük bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1056
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 57
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Kara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster