Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Eylül '20

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
49
 

SEVDA GİRAY.. !!!!!!!!!!

Sevda Giray..
 
''BENİ PANDEMİ BİLE DURDURAMADI..''


Yıllar sonra efsane bir şekilde dönüş yaptı.. :)
“Kim Anlayacak...” bence bu şarkı ortalığı salladı.
Sonrasında yayınlanan Unuttu Seni büyük yankı uyandırdı.. 
Ve Gözün Aydın şarkısı ile enerjik bir çıkış yakaladı Sevda Giray..

Bence çizgisiyle, duruşuyla OLDUKÇA İDDİALI bir Sanatçı bence..

Röportaj Sizlerle :)

S1- Hayatı boyunca bir gayesi olmayan insanlar var çevremizde.. o insanlardan uzaklaşmak için en etkili yöntem nedir sence..?

Ben böyle insanları enerji vampiri olarak görüyorum. Hedefleri olmayan, bu uğurda çalışmayan insanlar, başkalarının yaptıklarını eleştiren, değersizleştiren kimselerdir.. Etrafımda gördüğümde hemen uzaklaşırım zaten yoğun bir insanım böylelerine ayıracak vaktimde yok..






S2- Rol model olmak sana göre nedir? Tanımlar mısın?

Ben, rol model konusuna katılmıyorum! benim hayatımda böyle bir sözcüğe yer  yok,  ancak yol gösterici olabilir, yaptığım işte feyz aldıklarım beğendiklerim olabilir, insan kendi olmalı bazen kendini bula bilmek için yol göstericilere ihtiyaç duya biliriz, Bu da her insan için değişir, ille de bir rol model olacaksa yaptığı işte başarılı iyi insanlar olmalı...



S3 - “Beni Kim Anlayacak” tan bu yana klip çekimlerinizde çok sorun yaşadınız mı? Neler oldu biraz anlatır mısın?

Olmaz mı..!! Ben de bu sektörde bir çok kişi gibi yanlış insanlarla iş yaptım maalesef, bence insan; hangi işi yaparsa yapsın işinde ahlaklı olmalı, kendi işine  saygı  duymalı..
Artık bazı yönetmenler (iyi olanları  tenzih ederim) öncelik para diye bakıyor ve verilen sözleri yerine getirmiyor, çok zor bir sektör, bence en iyi yönetmen bir sanatçı için kendisi olmalı..
Yeni bir projeye başlayacak olursam; kendi klibimin yönetmenliğini kendim yapacağım  çekmiş olduğum amatörce kliplerle de bu konuda kendimi geliştirdim..


S4- Şarkında da dediğin gibi “Beni kim anlayacak...” Sahi seni anlayan birisi var mı bu hayatta..?

Evet, şarkıyı ilk duyduğumda da beni ilk etkileyen söz “Beni Kim Anlayacak” olmuştu. O gün ki ruh halimle beni  etkilemişti, ama hayatımda illada beni biri anlasın diye beklemiyorum sadece yaptığım işte başarılı olmak ve sevilmek istiyorum umarım şarkılarımla bunu başarabilirim...



S5- Sanatçı olmak, sanat dünyasında var olmak oldukça zor. Halbuki sen yıllar öncesinden bazı isimlere kırgınsın. Olaylara güncel bir yorum getirsen de okusak bence. ??

Doğrudur.. Uzun bir yolculuk. şarkıcı olmak... Maalesef, sizden öncekiler sahip olduklarını kaybetme korkusu ve de Ego ile davranıyorlar.. kimsenin başarılı olmasını istemiyorlar.. istisnalar tabii ki var.
Düşe kalka yolunu buluyor insan, kırgınlıklarımı ve de kızgınlıklarımı unuttum, yoluma bakıyorum hepsi geçmişte kaldı, benim için şuan vede gelecek var onuda kırgınlık vede kızgınlıkla geçirmek istemiyorum, beni üzen ve de kıran herkesi affettim.. :)


S6- Sen de Biliyorsun ki, Sanat camiasında hiç kimsenin hayatı güllük gülistanlık değil.. Bunu az kişi biliyor, yani az kişi farkında.. Sebebi ne sence?


Rekabet ortamı tabiki anlaşmazlıklar vede hırs olacak yoksa başarı olmaz, düştüğünde üstüne basıp geçerler.. bunu bilerek gireceksin bu sektöre, kimsenin anlayışlı olmasını hele de meslektaşlarının... bekleyemezsin, dışardan çok renkli  görünse de Siyah beyaz alanları çoktur bizim sektörün, çelik  gibi olmak zorunda ruhun, yine de seversin işini böyle birşeydir sanatçı olmak, acısa da canın aşkla yaparsın işini... 



S7- Ev yemekleri konusunda kendine güvenir misin? En başarılı olduğun ana yemek nedir?

Yemek yapmayı çok severim.. sofra kurmayı misafir ağırlamayı, insan sevdikleriyle bir arada iken yapılabilecek en güzel şey, en güzel sohbetlerde sofra başında olur.. Ben her türlü yemeği güzel yaptığımı düşünüyorum tencere yemekleri ve de et yemekleri konusunda başarılıyım. Hele de yahni ve haşlama türü et yemeklerim çok seviliyor..



Ve son soru...

S8- Şarkı seçiminde sanatçılar genelde arafta kalıyor, bu yüzden de projeler hep gecikiyor ama senin maşAllahın var.. ard arda geldi vallahi şarkıların... Hızın güzel ama yavaşla zirve zaten senin :)) yorumun nedir..? 

Evet, haklısınız biraz hızlı gittim bu aralar ardada klipler single’lar ama şu pandemi olmasa öylede devam edecektim,işime aşığım evdeyken bile amatör müzik proğramları ile yaptığım şarkılarımla da pandemi süresince sevenlerimle buluştum, Beni pandemi bile durduramadı, o kadar  müzik aşkı  ile doluyum ki ,Ben hep zirvedeyim zaten koşullar ve durum ne olursa olsun.. :)


Röportaj - İHSAN TEKİN.

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 97
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 67
Kayıt tarihi
: 11.02.20
 
 

Güzel yazıyorum.. Ne Ararsan Var.. Bence okumalısın.. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster