Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ocak '16

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
260
 

Sevdiğiniz kişi için her şeyden vazgeçmek

Sevdiğiniz kişi için her şeyden vazgeçmek
 

Psikologlar "sevdiğiniz kişi için kendinizi sıfıra indirmeyin, sosyal ilişkililerinizi bitirmeyin, ailenizi, arkadaşlarınızı ve dostlarınızı ihmal etmeyin, hobilerinizi bırakmayın. İlişkide olduğunuz kişi size bunları bıraktırmak istiyorsa aslında sizi sevmiyor, bencil ve özgüveni düşük, size bağımlı ve sizi kaybetmekten korkuyor " diyorlar. " İlişkide olduğunuz kişi için bir çok şeyden vazgeçer, ailenizi, dostlarınızı, hobilerinizi, sporu ihmal ederseniz ayrılma / boşanma durumunda bütün niteliklerini kaybetmiş, yaşlanmış ve yalnız bir insan olursunuz " diyorlar. Siz de ilişkide olduğunuz kişiye benim için şundan, bundan vazgeç diye istekte bulunmamalısınız. Karşılıklı vazgeçmeler demek birbirinizi sıfıra indirmek demektir. Gerçek Sevgide taraflar birbirlerini oldukları gibi kabul eder, hayatlarını sıfıra indirmeye ya da sadece kendileri ile paylaşmalarını talep etmezler.

Ne ilişkinin başında ne de ileri aşamalarında özveride bulunmamak gerek başkası için. Karşılıklı vazgeçmek te yanlış, beraber intlhar etmek demek bu. Birbirini sevmek, saygı göstermek ve desteklemek, çalışmayacak evde oturacaksın, ya da tüm karşı cins arkadaşlarını arkadaşlıktan çıkaracaksın " ve benzeri taleplerde bulunmak değildir. Bu özgüven eksikliği ve bencilliktir. Sevgi değildir.

Eşler / sevgililer elbette birbirlerine daha çok vakit ayırmak için örneğin daha az futbol seyredecek, daha az yalnız partiye gidecek vs. Ama bu eşlerin / sevgililerin birbirlerinden dostluklarını, hobilerini, işlerini vs tamamen Veya büyük ölçüde bırakmaları özetle psikologlarının deyimiyle sıfıra indirmeleri ölçüsüne varırsa bunun sevgi ve saygı ile değil bencillik ve özgüven eksikliği ile Alakası vardır. Yoksa eşinle ilgilenme futbol maçına git, evde istediğin gibi sigara ve bira iç demek değil bu. Elbette karşılıklı saygı eşi için evde sigara ve alkol içmemeyi, Arada bir futbol maçına gitmek yerine eşiyle vakit geçirmeyi gerektirir. Onun da benzer özverilerde bulunması beklenir. Ama bu artık piyano çalma, Facebook'a girme, ölçüsüne varırsa bu sevgi değil ruhsal bozukluk işaretidir

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 368
Toplam yorum
: 132
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 2179
Kayıt tarihi
: 05.05.12
 
 

BİLİM özellikle astronomi ve çeşitli konularda araştırmacı ve yazar Amatör fotoğrafçı, Ka..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster