Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Haziran '12

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
152996
 

Seven erkek neden aldatır?

Seven erkek neden aldatır?
 

laratv.net


"Seven erkek aldatabilir!" başlıklı yazıma yapılan yorumları incelediğimde erkek yorumcuların büyük bir çoğunluğu yazıyı gerçekçi bulurken, bayan yorumcu arkadaşlarımızın seven kişinin aldatamayacağı yönünde görüş birliğine vardıklarını gördüm. Burada bir şey hatırlatmak istiyorum. Bir önceki yazımın başlığı "Seven erkek mutlaka aldatır" şeklinde değildi. "Aldatabilir" şeklindeydi. Yazının sonunda  ise çok parası olan erkeklerin eşlerini sevse bile aldatabileceklerini vurgulamıştım. 

 
Öncelikle belirtmek istiyorum,  bu yazımın konusu ise  "Erkekler neden aldatır?" değildir. Eğer eşler arasında sevgi bitmiş, herkes kendi hayatını yaşamaya başlamış,  fakat buna rağmen taraflar evliliklerini formalite olarak sürdürüyorlarsa, aldatma için neden aramaya gerek yok.
 
Bir önceki yazımın devamı niteliğinde olan bu yazımda ise  vurgulamak istediğim konu, seven erkeğin neden ve nasıl aldattığıdır.
 
Konunun analizine geçmeden önce yine gerçek yaşamdan tanık olduğum bazı aldatma olaylarından örnekler vereyim.
 
Bir gün bir işadamıyla odamda bir görüşme yapıyoruz. O sırada odamın kapısı açık. Bir işlem için bankaya gelen yanımdaki iş adamının sekreteri kapının önünden geçerken, patronuna şu şekilde hitap ediyor.
 
"Nerede kaldın? Bir saattir seni bekliyoruz."
 
Bir sekreter kızın patronuna bu şekilde hitap etmesine çok şaşırdım tabii. Bunun üzerine ben adama "Bu kız seninle ne biçim konuşuyor?" diye bir soru yöneltince, adım "Boş ver" gibilerden bir işaret yaptı. Sonunda işin aslı meydana çıktı. Adamın sekreter kızla ilişkisi varmış. Eee işyerinde bu tip ilişkilere girersen, karşındakinden saygı bekleyemezsin tabii....
 
Toplumca tanınan, iş adamları, milletvekilleri veya bakanlık yapmış kişiler bu tip ilişkileri herkesin gözü önünde yaşayamazlar. Paparazilere yakalandıkları anda, çevrelerine rezil oldukları gibi, eğer bürokratsalar istifa etmek zorunda bile kalabilirler. En yakın örneği CHP nin  eski genel başkanı ile  MHP milletvekili adayları kasetleri çıkınca istifa etmek zorunda kalmadılar mı? Geçmişten bir örnek vereyim. Eski İçişleri bakanlarından biri bir artistin kapısının önünde yakalanınca istifa etmek zorunda kalmış, ilişkiye girmiş olduğu kadının adı da "Bakan düşüren kadın"a çıkmıştı. O kadını bir müdürler toplantısında bizim toplantı yaptığımız otelde av peşindeyken görmüştüm. Sonra bizim meslektaşlardan biri takılmıştı ona. 
 
Yine tanınmış bir iş adamıyla konuşuyorum. Genelde çapkınlıklarını yurt dışında yaptığını, birlikte olacağı kadınla ayrı uçaklarla aynı şehre gittiklerini ve orada birlikteliklerini yaşadıklarını anlatırken, ülke içinde ise nasıl çapkınlık yaptığını anlatıyordu. 
 
"Beni herkes tanıdığı için uluorta ilişki yaşayamam. Bizlerin sık sık toplantıları olur. Özellikle de Antalya'daki beş yıldızlı  otellerde. Ben çapkınlık yapacağım zaman, o tarihte  otelde kadının da  bir yer ayırtmasını isterim. Tabii, masraf bedelini önceden  kendisine veririm. Yanına da yaşlı birini al derim. Annenmiş gibi. Sen orada tatilini yaparken, ben de boş kaldığım zaman odana gelirim, annen rolündeki kadını dışarı çıkarır, ilişkimizi yaşarız. Kimsenin de ruhu duymaz.."
 
Adam bir keresinde o otele eşiyle birlikte gitmiş. Eşi bir odada, sevgilisi başka bir odada. Kadının ruhu duymadan adam çapkınlığını yapmış. Ama adam eşini yine de çok seviyormuş!
 
Şimdi gelelim "Seven erkek neden ve nasıl aldatır?" konusuna.....
 
Üç çeşit aldatma vardır.
 
1. Paralı ilişki...
2. Çevrenizdeki kadınlarla aşık olmadan girilen ilişki.
3. Başka birine aşık olarak girilen ilişki.
 
1. Paralı ilişki....
 
Genelde erkekler evliliklerinin ilk yıllarında çapkınlık yapmazlar. Ama evlilik hayatı monotonlaştıkça arkadaş çevresi bir şeytan gibi kendisini dürter. Şimdi örnek bir diyalog izleyelim.
 
"Ahmet ne haber?"
 
"İyidir be Hasan?"
 
"Ne yapıyorsun? 
 
"Hiç, iş güç işte." 
 
"Çapkınlık işleri falan var mı?"
 
"Yok ya. Ben karımı seviyorum. Öyle şeyler yapmam."
 
"Ya boş ver, ben de karımı seviyorum da. geçen gün bir yabancı kadınla birlikte oldum. Sorma gitsin. Felaket bir şeydi."
 
"Nasıl yani?"
 
"Tarif edilmez. Yaşanır."
 
"Ne özelliği var ki?"
 
"Bir kere dünya güzellik kraliçesi yarışması olsa bu kadın açık ara birinci gelir. Boy, pos, endam, bir de sana davranış biçimi. Ben hayatımda böyle bir şey yaşamadım. Sonra onlardan o kadar çok var ki"
 
Belki o anda değil ama dinleyen kişinin kafasına artık şeytan girmiştir. Eşiyle  tartışma yaşadığı bir gün, arkadaşını arar.
 
"Hasan?"
 
"Hayrola Ahmet?"
 
"Hani sen geçen gün yabancı kadınlardan söz etmiştin ya.."
 
"Evet, yoksa sen de mi?"
 
"Ya bir de ben denesem diyorum."
 
"Tamam Ahmet'ciğim hemen ayarlıyorum 2 tane. Bize bir geceliği otel falan dahil 300 dolara çıkar."
 
"Boş ver ya, paranın önemi yok."
 
*******
 
"Ayşe"
 
"Efendim Ahmet?"
 
"Ya...bu akşam iş için Bursa'ya gitmem gerek.Birgün sonra döneceğim. Beni merak etme."
 
"Tamam canım, iyi yolculuklar."
 
*******
 
2. Çevredeki kadınlarla aşk olmadan girilen ilişki...
 
Birinci kategoride erkekler ilişkiye girecekleri kadınları önceden tanımazlar. Ama bu kategoride ilişkiye girecek kişiler birbirlerini önceden tanıyorlardır. Burada amaç kadının ve erkeğin cinsel bakımdan birbirlerini memnun etmesidir. Kadın seviyormuş gibi görünürse de, bu inandırıcı değildir. Bu tip ilişkilerde her iki taraf da ilişkiden önce birbirlerine askıntı olabilirler ve zayıf bir noktalarında bu tip birliktelik yaşayabilirler. Yani ha bir akşam yemeği yemişsin ha, bir gecelik ilişkiye girmişsin. Hiçbir farkı yok. Burada kimse kimseyi sahiplenmez. Başka bir gün o kadın başka biriyle olabildiği gibi, erkek de daha başka biriyle olabilir. Burada erkek değişiklik denerken, kadın cinsel tatmin arar. 
 
3. Aşık olunarak girilen ilişki..
 
İşte en tehlikelisi budur. Eğer bir kadının kocası başka bir kadına aşık olursa, onu elinden kaçırabilir. Çünkü adam aşık olduğu ikinci kadına sahiplenir. Aslında aşkın da bir süresi vardır. Aşk bitince o ilişkinin de bir anlamı kalmaz. Ancak erkek, ikinci kadına aşık olduğu dönemde, eşinden boşanırsa kesinlikle ikinci kadınla evlenmemelidir. Evlendiği takdirde sonu "Öyle Geçer Zaman ki" dizisindeki Ali Kaptan gibi olur. İlk eşe karşı geçmişte yaptıkları sonucu oluşan vicdan azabı hiçbir zaman kendisini bırakmaz ve bir süre sonra ikinci eşinden de ayrılır. Çünkü artık aşk bitmiştir. 
 
Peki erkekler neden aldatma ihtiyacı duyar. Karılarını sevmelerine rağmen. Şimdi geçmişte magazin dünyasında konu olmuş bir çiftten söz edeceğim. Bu konu basında zamanında tartışıldığı için isim vermemde bir sakınca yok.
 
Petek Dinçöz'ü hemen hemen herkes tanır. Ama sahnedeki veya televizyondaki haliyle. Can Tanrıyar'la boşanma arifesinde, Can Tanrıyar şöyle bir söz etmişti. 
 
"Petek evde pijamayla dolaşıyor"
 
Gayet normal. Sahnedeki gibi dolaşacak değil ya.  Bir kadının ev hali başkadır, sokak hali başkadır. Bir kadın bir yere giderken, güzel giyinir, makyaj yapar. Evde ise rahat giysiler içinde olmak ister. 
 
Şimdi çalışmayan bir kadın düşünün veya yorgun argın işten eve gelmiş o yorgunlukla yemek yapmaya çalışan, bir kadın da düşünebilirsiniz. Eğer kadın işten gelmişse ilk işi üzerine rahat bir kıyafet giymek olacaktır. Erkek, karısını günün büyük bir bölümünde ev haliyle görür. Ama çevresinde gördüğü  kadınların ev halini bilmez. Çünkü ona göre o kadınlar her zaman bakımlıdır. 
 
Bir zaman sonra dışarıdaki kadınlar erkeğe daha çekici gelmeye başlar. Belki de aldatma için ilk tetiklemelerden biri de budur.
 
Bir tur gezisinde tanıştığımız 3 tane yaşlı kadından biri bizim sormamamıza rağmen vefat etmiş olan kocasının, sağlığında kendisini terk edişini şu sözlerle ifade ediyordu.
 
"Biz her şeyi kocamızdan öğrendik. Ama daha deneyimli bir kadın  daha cazip geldiği için kocam  beni terketmişti."
 
Birkaç kadının ağzından ise şöyle sözler duymuştum.
 
"Kocam beni aldatıyorsa, ben bilmeyeyim. Kendisine de söyledim. Ben bilmedikten sonra ne halt yiyorsan ye dedim. Ama öğrenirsem ondan  boşanırım."
 
Hanımlara son bir tavsiye.
 
Bence bu konuları fazla kurcalamayın...
 
 
 
 
 
 
 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

iyi günler.benim 5 yıllık bir ilişkim var ilişkimize lisede başlayıp üniversitede devam ettirdik. ilişkimiz herkesin imreneceği türdendi ama son zamanlarda sevgilim bana 5 yıl boyunca benden başka hiçbir kızla ilişki yaşamadığını gençliğinin sadece benimle geçtiğini ve şu an bundan bir sıkıntı duymadığını ama ilerde bunun soruna dönüşeceğinden endişe duyduğunu belirtti. benden bir izin istiyordu beni kaybetmeyi hiç itemiyordu çok seviyordu ama aynı zamanda cinsel dürtülerine yenik düşerse ona çok tepki vermememi istiyordu. bunu kabul etmeli miyim hiç bilmiyorum ben de onu çok seviyorum ve ilk sevgilim ben de kimseyle ilişki yaşamadım ama ben diğer erkeklere ilgi duymuyorum benim için sadece o olsun yeter diyorum. lütfen derdime bir çare bulun buna izin vermeli miyim?

melis kalkan 
 03.05.2014 1:07
Cevap :
Genelde erkekler cinsel dürtülerine yenik düştüğünde bu durumu eşlerine veya sevgililerine hissettirmemeye çalışırlar. Sizin sevgiliniz ise, açık sözlü davranarak, bu durumu açıklığa kavuşturmuş. Tanıdığım bazı kadınlar var ki, “Sevgilim veya eşim ne yaparsa yapsın, ama ben bilmeyeyim.” düşüncesi içerisindedirler. Normal şartlarla sevgilinizi cinsel yönden tatmin ettiğiniz sürece başka kadınlara bakmaması gerekir. Çok kadınla cinsellik yaşamak isteyen çapkın erkekleri istisna olarak kabul ediyorum. Ama evlilik veya birlikte yaşamak sadece cinsellik değildir. Hayatı paylaşmaktır, ortak zevkleri birlikte yaşamaktır. Burada çiftler arasında en önemli faktör sırasıyla, saygı, sevgi, en son olarak da sekstir. Bu bakımdan sevgilinizin bu istediğinden rahatsızlık duyduğunuzu kendisine hissettirmeniz daha doğrudur.   03.05.2014 15:35
 

Erol bey bir önceki yorumum biraz genel oldu sanirim benim cinsel icerikli diye bahsettigim facebook hesaplari grup seks üzerineydi. Yani bulundugumuz sehirde grup seks yapmak isteyen kisileri hatta evli ciftleri arastirmis. Daha önce de aramizda böyle bir konu gecmisti; pek yakin olmadigi bir arkadasiyla sevgilisi böyle bir cinsellik yasiyormus gayet neseli bir sekilde anlatmisti. Benim cözemedigim konu öyle bir arastirma yalnizca merak edildigi icin yapilir mi yoksa gercekten yasamak icin mi arastirmistir.

deniz yilmaz 
 16.04.2014 12:48
Cevap :
Grup seks olayı bizim toplumumuza çok ters ve toplumumuzda sapıklık olarak değerlendiriliyor Deniz hanım. Onun bu konudaki düşüncelerini şöyle öğrenebilirsiniz. Kendisine sorun bakalım. "Biz de böyle bir denemede bulunalım mı?" deyin. Tepki gösterirse şaka yaptığınızı söyleyin. Eğer cevabı olumlu olursa, bence ondan ayrılın. İnsanın sevdiği ve birlikte olduğu kişiyi böyle bir ilişkiye zorlamasını düşünemiyorum bile.   16.04.2014 16:16
 

Merhaba benim 6 yillik bir birlikteligim var 2013 aralik ayinda nisanlandik ve evlenmemize de 2 yil var. Nisanlimin facebook hesabindan cinsel icerikli(grup) arkadaslik sitelerine girdigini gördüm. Bunu ona sordugumda önce inkar etti arkadasim bakmis dedi fakat sonra kabullendi, meraktan baktigini söyledi. Sizce böyle bir arastirma sadece merak icin yapilabilr mi inanmali miyim? Daha once fiilen aldattigini yakalamadim fakat yine internette baska kizlarin profillerine baktigini hatta birkaciyla konustugunu biliyorum, konusmalarin cogunun icerigi hakkinda bir bilgim yok ama iliskimizde ufak ya da büyük capta sürekli kiz meselelerinden dolayi sorun var. Bu arada bizim de mutlu bir cinsel hayatimiz vardi, beni cok sevdigini vazgecemeyecegini söylüyor.

deniz yilmaz 
 15.04.2014 20:29
Cevap :
6 yıl birliktelik az bir zaman değil Deniz hanım. İlişkinize geniş açıdan bakmak gerekir. Sadece cinsel içerikli sitelere bakıyor diye, sizi aldatmış sayılmaz. Çünkü erkeklerin % 90 ından fazlası bu tip sitelere girer, bazıları orada gördükleri fantazileri, birlikte olduğu kişilerle uygulamak isteyebilir. Bu arada birlikte mutlu bir cinsel hayatımız vardı diyorsunuz. O cinsel hayatınız aynı şekilde şu anda devam ediyorsa, bir sorun yok demektir. Ama size eskisi gibi zaman ayıramıyorsa, ilgisi azalmışsa o zaman sorgulamak gerekir. Öyle bir şey yoksa, telaşlanmanıza neden yok.  16.04.2014 11:46
 

merhaba erol bey benim 1 yıllık ilişkim vardı yanlız ikimzde okul nedeniyle ayrı şehirlerdeyz memlekete gittigmzde görüşebiliyorduk sevgilimin beni cok sevdigine inanıyordum bunu cok göstermişti baya cabalamıştı ilişkiye başlamak için ve basladıkatan sonrada yine aynıydı sürekli kavga eden bir cifttik hep alttan alır beni bırakmaz herseye katlanırdı.1 ay önce ayrıldık ama o halde hergün konusuyorduk ve veni cok sevdigini özledigini söylüyordu ayrı gibi degildik ama bir arkadaşımdan ögrendim ki o sürede beni aldatmış ama bu aldatma bir haftalık bir görüşmeymiş bunu kendide dogruladı ama aldatma olmadıgını söylüyor beni sevdigini söylüyor sizce ne yapmalıyım bana yardım edin

ceren derya 
 13.04.2014 20:28
Cevap :
Bir kişi sevdiğini söylediği kişiyi evlenmeden önce aldatıyorsa, evlendikten sonra çok daha fazla aldatır Ceren hanım. Çünkü aldatma insanda alışkanlık yaratır. Evlenip, çoluk çocuk sahibi olduktan sonra aldatılmak çok daha acıdır. Böyle durumlarda yol yakınken dönmek gerekir. Belki başlangıçta biraz acı çekersiniz ama, bu acı ömür boyu acı çekmekten daha iyidir.   14.04.2014 14:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 916
Toplam yorum
: 6357
Toplam mesaj
: 125
Ort. okunma sayısı
: 1995
Kayıt tarihi
: 16.01.07
 
 

Uzun yıllar finans sektöründe çalışmama rağmen, psikoloji konusunda çok fazla araştırmalarım oldu. H..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster