Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Şubat '17

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
109
 

Sevenlerinin sevgisinden emin olamazsın ama sevmeyenlerin sevmiyordur, ondan emin olabilirsin

Sevenlerinin sevgisinden emin olamazsın ama sevmeyenlerin sevmiyordur, ondan emin olabilirsin
 

Keşke sevenlerim sevmeyenlerim kadar harbi olsalardı, kuşkulu bakışlarda bulmaca çözmekten bıktım. Beni sevmek zorunda değilsiniz, ayıp olmaz merak etmeyin; isterse sevenlerim ile sevmeyenlerim yer değiştirsinler…

Manitamla kanlımı birbirine karıştırdım; ikisi de “yerim seni” diyor da hangisi nasıl yiyecek o belli değil. İnsan dostunu düşmanından ayıramaz mı? Dostunun dostluğundan emin olamazsa ayıramaz.

Sevenlerimizin gülüşü bulutlardan süzülerek geliyor, kim bilir ne zaman ulaşacak hanemize; o kadar tereddütte kahkahalar donar, düşmanın nefreti kapı arkasında keskin balta. Gülüş balta, balta gülüş olsa, uğraşmasak bulutlarla.

Sevdiklerimizle ilgili daha fazla kafamız karışık, daha fazla tereddüt içindeyiz. Dostun vefasızlığını düşmanın acımasızlığından daha çok düşünüyorum. Azrail’im bile sevdiklerimin içinde dolaşıyor. Mezarım sevgilimin ayakucunda.

Bir de sözde etrafım sevgi çemberiyle kuşatılmış, top atsan yıkılmazmış gönül saraylarımız. Lakin içimi kemiren kurt; dost habersiz alt geçitten giderken düşman kapımı çalarak geliyor.

Düşmanlarımızla ilgili tereddüdümüz yoktur, kesin sevmiyorlardır; endişemiz dostlarımızla ilgilidir çünkü belki seviyorlardır.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hiç önemli değil benim için ve hiç düşünmedim de, bu beni ne kadar seviyor diye..Seven sevsin sevmeyen sevmesin ;)) paşa gönlü bilir..Ben kendimi bilirim sadece..

Selda Çakmak 
 13.02.2017 7:38
Cevap :
Seni sevmeyen ölsün kız Allah iyiliğini versin tabii ki düşünmezsin de "paşa gönlü bilir" sözün çok hoşuma gitti. Bayılıyorum böyle eyvallahı olmayan kimselere ya!Ben safi yalaka, yalvar yakar şimciki karıyı aldım, gremüse olmadan ata binmedi.Zavallı babiş kahrından erken gitti.  13.02.2017 22:04
 

Düşündürücü cümleler okudum yazınızda ve evet dostlarımızın bizi samimi bir sevgiyle sevip sevmediğini anlayamıyoruz bazen. Mesajlar var sözlerinizde, düşüneceğim elbette:) ama sizi seviyorum ben, o doğal ve içten güzel kişiliğinizi:) Selamlarımla.

Nermin Ayduran 
 08.02.2017 17:15
Cevap :
Aslında ben de yazarken düşündüm, oysa düşünerek yazmam; düşünce ve sanat arayarak bulunmaz çünkü, içinizdedir zaten.  09.02.2017 18:59
 

Merhaba, Bu konuya önem verdiğimiz ölçüde iç sıkıntılarımız çoğalıyor. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 08.02.2017 12:44
Cevap :
"Bu konuya önem verdiğimiz ölçüde iç sıkıntılarımız çoğalıyor." Bu cümlenizin altını çizmeliyim zira önemli şeyler söylüyor aralara gizliyorsunuz.Güzelim tespit güme gitmesin.  09.02.2017 14:15
 

Kerim Kardeş! "Dostun yürekli yarin vefalı olması" çok önemli. Güzeldi canınıza sağlık selamlar sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 07.02.2017 13:37
Cevap :
Haklısın Nahide hanım.  07.02.2017 23:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6175
Toplam yorum
: 15177
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 637
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster