Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Haziran '10

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
6060
 

Severek ayrılmak

Severek ayrılmak
 

Eskiden dinlediğim şarkıların bir anlamı olmazdı benim için. Önemli olan ritimdi, kulağıma hoş gelmesiydi. Aşkın anlamını kavramaya başladıkça, şarkılarda anlamlaştı. Kimi gülümsetti beni, kimi duygulandırdı, kimi henüz yaşamadıklarımı vurdu yüzüme. Her yaşadığım yeni şarkı, kalbime başka yaralar açtı. Daha düne kadar tüm şarkıları yaşadığımı sanarken, bugün en kötü darbeyi aldım.

Siz hiç severken ayrıldınız mı? Ben bugün ayrıldım. Sadece ben değil, O da seviyor beni ilk günkü gibi. Sanki acısını hafifletebilecekmiş gibi, defalarca haykırdı yüzüme. Ama hafiflemedi acımız, daha çok dağladı yüreklerimizi, daha çok yaraladı benliğimizi.

Ayaklarım gidemedi daha ileri. Doyana kadar sarılmak, öpmek, koklamak istedim; ama nasıl sığar ki o büyük aşkın tüm hissettirdikleri bir kaç dakikaya! Her saniye ağırlaştırdı kalbimi. Her salise dizdi boğazıma hıçkırık tanelerini. Kendimi dizginlemeye çalışmaktan, duyamadım bile sevdiğimin son sözlerini.

Uçak anonsu yapıldı, dönüş anı geldi. Ayaklarım ihanet edip uçağa bindirdi beni. Ama ilk ihaneti kalbim yapmamış mıydı bana? Geri döneceğimi bile bile neden gitti ki bir başkasına? Güya hazırlamıştım kendimi bu zor ayrılığa. Ayrıldıktan beş dakika sonrasına bile dayanamadı bedenim başladı hıçkırmaya. Ama ne olursa olsun her saniyeye değer bu kalp ağrım, göz yaşlarım. Gerçek aşkımın kanıtı, mutluluğumun imzası.

Geçen iki yıl ne kadar çok şey yaşatmış, öğretmiş bana. Şimdi aynaya baktığımda daha olgun bir Tuba görüyorum karşımda. Tüm hayatımın izleri, kederleri bir yana, büyük aşkımın izleri çirkinleştirmez yüzümü asla.

İşte ben de severek ayrıldım böyle. Nedenini sormayın, sayfalara sığmaz, kaderim böyle. Acım zamanla azalıp gidecekse de, Unutmam, unutamam ben bu iki yılı ömrümde.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gitmek zorundayım ama yel kadar aceleci değilim.Günümüzün bittiği yerde yeni bir gün başlamaz.Doğan güneş,batarken bizi bıraktığı yerde bulamaz. Aranızda geçirdiğim zaman kısa idi.Ama şu söylediğim sözler,ondan daha da kısadır.Sesim kulaklarınızdan,sevgim belleğinizden silinmeye başladığı zaman,ben tekrar geleceğim.Ozaman kalbim daha zengin olacak ve dudaklarım ruhumun sesini daha güzel anlatacak. İnsanın ihtiyaçları değil ama,aşkı,aşkının inandırmak zorunda olduğu ihtiyaçları değişmez. Ayrışığın kaçınılmazlığından habersiz olduğunuz zaman sararıp solan günlerinize ağlayın. Bir insan için,bütün hayatını,kurumuş dudaklara doğru akan,bir çeşmeye çevirmekten daha büyük bir mükafat olamaz.Eğer soluğun alınıp verilişini görseydiniz,diğer bütün gördüklerinizi görmeyebilirdiniz.Eğer rüyanın fısıltısını işitebilseydiniz,başka bir ses duymayabilirdiniz..

ugur kilavuz 
 29.08.2010 13:18
Cevap :
supermiss cok duygulandimm :(  30.08.2010 0:44
 

Ayrılığın tadı var mıdır bilmiyorum ama, bu yazıda keskin bir şiir tadı vardı. Severek ayrılmak, nefret ederek ayrılmak, nefret ederek kopmadan daha asil ve daha az acı vericidir herhalde... Ama yine de, sevenler ayrılmamalı diyor içim... Sevgiler.

Mehlika 
 01.07.2010 14:27
 

Ayrılık zor mesele... Ölümden bile zor! Neyse ki zaman diye bir ilacı var. Unutturmasa da hafifleten... Şiir tadında yazmışsınız. Elinize, yüreğinize sağlık.

hazandagüzeldir 
 21.06.2010 14:28
Cevap :
Tesekkur Ederim  21.06.2010 18:02
 

DEĞERLİ ARKADAŞIM DURUMUNA ÇOK ÜZÜLMEMLE BERABER HAYATIN DEVAM ETTİĞİNİDE BİLMENİ İSTERİM.BİRİNİ SEVİP ONDAN AYRILMAK TABİKİ KÖTÜ AMA DÜNYANINDA SONU DEĞİL.SEVDİKLERİMİZ BİR KİŞİ İLE SINIRLIMI SENCE? AŞKLARIN EN BÜYÜĞÜ AİLE SEVGİSİDİR UNUTMA! SAĞLICAKLA KAL AHMET KAPLAN

AHMET KAPLAN 
 21.06.2010 11:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 13
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 1609
Kayıt tarihi
: 14.06.10
 
 

International Business and Trade mezunuyum. Provinciale Hogeschool Limburg-Belcika'da Pazarlama a..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster