Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ocak '18

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
320
 

Sevgi Biter mi?

Sevgi Biter mi?
 

Bir koşula bağlı olan her şey bitebilir.

Ne zaman?

-Koşul ortadan kalktığında bitebilir.

Birini sevdiğini düşündüren, onun maddi gücü ise, o gücü yitirdiğinde “sandığın sevgi” bitecektir.

Birini sevdiğini düşündüren, sözünden çıkmayışı ise bir gün asi geldiğinde “sevgin” bitecektir.

Birini sevdiğini düşündüren, çok yakışıklı oluşu ya da çok güzel oluşu ise, bir nedenle(kaza, hastalık, yaşlılık) dış görünüşü değiştiğinde “sevgin” bitecektir.

Birini sevdiğini düşündüren, önem verdiğin kimselerce onaylanmış olması ise, bir nedenle bu onayda zedelenme olursa sevgin bitecektir.

-Koşul aynen duruyordur ama sen ya da “sevdiğini sandığın” değiştiğinde bitebilir.

İnsanların yaşamında dönüm noktaları oluşturan durumlar, travmalar yaşanabilir. Anında ya da uzun bir sürece yayılan köklü değişimlerin başlangıcı olabilen bu tür durumlardan sonra kişinin önemsediği şeyler değişebilir. Bu da yine “sanılan sevginin” bitmesi anlamına gelir.

-Sevildiğine inandığın için sevmişsen, sevilmediğini düşündüğünde bitebilir.

Sevilmek de sevmek kadar değerlidir elbette; eğer ki sevgi sandığımız, ego güdümlü bir duygu değilse. Hepimiz enerji alanlarımız yoluyla görünmeyen alanda da bağlantılıyız. Duygulardan etkilenir ve karşılık veririz bir biçimde, bunda tuhaflık yok. Yeter ki farkında olalım ve neyi neden yaptığımızı bilelim. Birisi beni sevdiği için neden sevmeliyim? Böyle bir gereklilik yok ancak gerçek sevgi frekansında biriysen zaten sevmek için irdelemelere girmezsin. Sevginin kaynağı sensin. Sevgi sevenin yeteneğidir, başka birinin gözünde hiç değeri olmayan herhangi bir şeyi sorgusuz sualsiz sevebilirsin.

Tüm insanları, canlıları, cansızları, tüm varlığı sevebilirsiniz. Bunu sevgi kelebekliği ile göstermek zorunda değilsiniz ama kendini korumak için “sevgisizlik koruma kalkanı” edinmek kadar insan ruhunu zedeleyen bir tedbir yoktur. Sevin… Size engel olan nedir? Karşılığını bulmayacak olması mı? O halde “sandığınız şey” sevgi değil.

Sevginizi gösterdiğinizde aleyhinize dönecek olması gibi şüpheleriniz varsa göstermeyin ya da ölçülü olun ama yine de sevin. Ruhunuzu besleyecek olan şifa, sevgidir.

                                                          *

Her şey insan için, hiç birimiz bunun dışında değiliz. Burada ne anlatırsak anlatalım deneyimlemeden dersini almak mümkün değildir. Ben de benzer yanılgıları fazlasıyla yaşayan biri olarak şimdi şunu biliyorum: Yakın zamana değin sevmemişim.

Sevgi sandığım şeyin sevildiğimi sanma durumuna bağlı olduğunu anladığım anda, sevgimin bir anda yerle bir olması, dönüm noktalarımdan biriydi. Herhangi bir koşula bağlı sevmelere kendimi bildim bileli uzak olduğuma yüzde yüz emin olan ben, egonun başka bir tuzağına düşmüştüm: Seviliyorsam severim tuzağı.

Elbette ki “sevildiğini sandığın için sevmek” her zaman hüsran getirmez. Belki de bu senin sevme yeteneğini aktive etmen için evrenin bir dürtmesidir.

Ve yine aynı tuzağa düşeceğimi sanarak kendime bir kalkan oluşturduğumu ve gerçek sevgiyi reddetmekte olduğumu fark ettim. Karşımıza çıkan her şey bizim aynamızdır ve deneyimlemekten kaçtıklarımız tekrar tekrar bir şekilde yine karşımıza çıkar.

Bu sefer “sevildiğimi sandığım için sevme”ye karşı koruma kalkanımdan dolayı, epey direndiğim sevgiyi özgür olarak, harika bir coşkuyla deneyimlemeye başladım. Bu tamamen benden kaynaklıydı. Kalkanı ortadan kaldırıp, o insana karşı direnmeyi bıraktım ama duygularımın farkında olmayı seçtim. İlginç olan şuydu ki, bana sunulan sevginin hiçbir koşulu yoktu. Bu sefer de “sevildiğimi sanma” sendromu bana harika bir öğretmen olmuştu.

Yıllardır kişisel gelişimin ve şifa sistemleri konularının içinde olan biri olarak, içtenlikle şunu söyleyebilirim ki, bu dünyada değil de bir başka boyutta yaşıyormuşuz gibi ya da bu dünya önemsizmiş gibi söylemlere kulak asmayın, gerçeklikten koparsınız.

Sevginin sınırlarını çizmek kimsenin haddi değil. İnsanlar çok çeşitli duygular içinde iletişimde ve beraberlikte bulunabilir. Biri iyidir diğeri kötüdür diye etiketlemek gerçeklikten kopuktur. Dünyada olanı dünyada deneyimleyeceğiz, hepsi bu.

Herhangi bir koşula bağlı olmayan sevginin farkı iyileştirici yönü olmasıdır. Çünkü sevginin kaynağı olan kişiden saf olarak akar. Saf sevgi frekansı hastalıkların tedavisinde şifa kaynağıdır. İçine koşul, şüphe, şişik ego bulaşmış “sevgi sanılan” ise, sorun kaynağı olma potansiyeli yüksek duygudur.

Önerim odur ki, genellemelere gitmeden farkındalıklı bakış açısı benimseyenler için deneyimler gittikçe daha sevinç, huzur ve tatmin getirecektir. Sonuçta insanız ve tüm öğrenmelerimiz deneyimle pekişir.

Farkındalıklı yaşamı seçtiğimizde, olana da olmayana da şaşırmaktan kurtulur, yaşamın her anının değerli olduğunu hatırlarız. Şimdiye dek koşullu sevmiş olduğunu fark edip, bundan dönüş olmayacağı fikrine kapılmayın. Belki de bu sayede sevdiklerinize de rehber olabilirsiniz. Her ne olursa olsun, olanı bir son gibi görmek yerine “yeni bir bakış açısının başlangıcı” olarak  değerlendirebiliriz. Hepimiz buna değeriz. Yanınızdakileri başka bir gözle görmeyi seçin, şimdiye dek neleri kaçırdığınızı anladığınızda kendinizi suçlamakla zaman harcamayın ve sadece…Sarılın onlara.

Sevgiyle kalın, şifa olsun.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
Toplam blog
: 51
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 175
Kayıt tarihi
: 15.12.17
 
 

Evrensel enerjiler ve kişisel gelişim. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster