Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Aralık '13

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
294
 

Sevgi dersi en çok Düzce Üniversitesi'ne yakışır.

Sevgi dersi en çok Düzce Üniversitesi'ne yakışır.
 

Dün Milliyet Gazetesi'nde okuduğum bir haber aldı beni yıllar öncesine götürdü.

Haberde Düzce Üniversitesi Senatosu'nun akademik alanda bir ilke imza atarak 'Sevgi'dersini seçmeli olarak müfredata dahil ettiğini yazıyordu. Ders, Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde 'Teknik olmayan seçmeli ders 'olarak programa alınmış. Dersin sorumlusu Yrd. Doç.Dr Latif Onur Uğur sevgi dersi ile öğrencilerin sevginin derinliğini, öğrenilebilirliğini, izafiliğini, güvene dayalı olduğunu ve çaba ve fadakarlık gerektirdiğini göreceklerini söylüyordu. Yazının sonunda sevgi dersiyle öğrencilerin özgüvenlerini ve kişisel gelişimlerini arttırarak mutlu ve başarılı bireyler olması hedeflendiği belirtiliyordu.

Bu haber sanırım beni diğer okuyanlardan çok daha fazla etkiledi ve duygulandırdı. 2008 Yılında bir gazete haberi ile başlayan Düzce Üniversitesi gönül beraberliğimiz geçen yıllarda biriken güzel anılarla daha da güçlendi.

Yıllar once yazdığım MB yazılarımı okuyan okurlarım belki hatırlarlar. 2008 Yılında Burcu Göker ile Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Funda Sivrikaya Şerifoğlu Hanım arasında mail yazışması ile başlayan gönül dostluğu yıllar içinde Düzce'yi, Düzce Üniversitesini ve orada tanıdığımız dünyanın en güzel insanlarını kalbimizde bambaşka bir yerlere yerleştirdi. Kalbimizde diyorum, çünkü bu gönül yolculuğunda ben de vardım.

Burcu ve ben Düzce Üniversitesi deyince dostluğun, sevginin, güzelliğin bir timsalini anımsıyoruz artık. Bu sevgi ve dostluk rüyasının gerçekleşmesi başta Sayın Funda Hanım olmak üzere Düzce Üniversitesi'nde tanıdığımız bütün güzel insanların eseri.

Dün gazetede okuduğum haberin beni niçin bu denli etkilediğini sanırım anladınız.' Sevgi' dersini bence en güzel anlatacak Üniversite Düzce Üniversitesi. Bize sevgiyi, dostluğu o kadar güzel anlattılar ki ben 'Sevgi 'dersini en çok Düzce Üniversitesi'ne yakıştırdım. Umuyorum ki bu güzel bir örnek olur ve diğer Üniversiteler de müfredatlarına 'Sevgi' dersini ilave ederler gecikmeden. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Yazarım, güzel bir anı.Sevgi dersini en güzel işleyen Dicle Üniversitesini kutluyorum, diğer üniversitelere örnek olması dileği ile selam ve sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 10.12.2013 18:40
Cevap :
Sevgili Nahide Hanım,yorumunuz için teşekkür ederim. Bir noktayı düzeltmek istyorum. Sanıyorum yanlış yazdınız. Düzce Üniversitesi, Dicle Üniversitesi değil Sevgi dersini mufredatına alan. Sevgi ve saygılarımla  10.12.2013 21:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 826
Toplam yorum
: 1069
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1057
Kayıt tarihi
: 26.04.11
 
 

Ben emekli bir iktisatçıyım. 21 yıldır bir sanatçı annesiyim. Küçük kızım klasik müziğe eğilim gö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster