Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ekim '18

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
117
 

Sevgi Neydi

Hemen hemen hepimizin bildiği o meşhur replik geliyor aklıma sevgiyi düşününce. ‘Sevgi neydi, sevgi emekti’… Kim bilir kaç kez izledik, sahneleri ezbere bildiğimiz halde aynı yerde aynı duyguyu hissettik. Neden dokunur her seferinde o başyapıt içimize, neden aynı yerden yakalar aynı hislerle. Çünkü açız sevgiye, hasretiz… Oysa sevilmedik mi hiç? Ailemiz, arkadaşımız ya da sevgilimiz olmadı mı bizi seven? Oldu elbette ama ne kadarı karşılıksızdı ne kadarı saf..? Birbirimize yaptığımız nazlar, sevdiğimiz halde bazı bunalmalar ya da bazen tahammül edemeyişlerimiz. Alındığımız kırıldığımız anlar, tabi ki sevilmediğimiz anlamına gelmiyor bu, insan en sevdiğine daha çabuk kırılır ya ondandır belki.

Demek istediğim üzgünken mesela, boş ver demek yerine ben yanındayım diye sıkı sıkı sarıldılar mı? Takma kafana demek yerine gerçekten anlamaya çalıştılar mı? Kardeşin, arkadaşın, kuzenin her kimse o sevgi beklediğin sırf sesini duymak için arar mı? Özel günün dışında içinden geldiği için ya da herhangi bir eşya seni hatırlattığı için hediye alır mı? Yanında olması gerektiği için değil, ‘arkadaşlık bunu gerektirir, kardeşlik böyle bir şey’ diye değil, bunu yürekten istediği için, ona iyi geldiğin için ya da sana iyi geleceğini bildiğinden yanında olur mu? Bir görev gibi değil sırf sevgisinden, konuşmaya halin olmadığında bile seninle susar mı? Zor gününde ‘bir telefon et geleyim’ demek yerine yanından ayrılmamayı seçer mi? Öyle durduk yere mutlu ol diye, yüzünde tebessüme neden olması için güzellikler yapar mı? Yüzünde tebessüm nedeni olduğu için kendisi de mutlu olur mu..? Mesela yemek yaparken maydanoz yemediğine dikkat eden var mı? Eti çok pişmiş sevdiğini bilen!? Peki ya siz, nasıl seviyorsunuz hayatınızdaki insanları?

Sarılmıyor artık kimse durup dururken sevdiğine. Seni özledim diyemiyor mesela. Artık kalpten kalbe enerji akmıyor, hissedilmiyor sevgi ne sözlerde ne gözlerde… Bir şarkıyı, bir yemeği, herhangi bir şeyi çok sevdiğimizi söyleyebiliyoruz da seni seviyorum demek neden zor geliyor insana… Sevgi neydi?

GÜLDEREN ÇETİN bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 124
Kayıt tarihi
: 26.03.18
 
 

Kamu Yönetemi Mezunu. Fotoğraf çekmeyi, yüzmeyi ve yazı yazmayı seviyorum. Bazen deneme, bazen öy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster