Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Nisan '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
213
 

Sevgi sevgi

"Sevgi"

Sakız gibi dillere doladığımız ama aslında gerçek analamını bilemediğimiz bir sözcük mü?Yoksa en iyi ben bilirim, ben yaşarım dediğimiz ama sadece içimizde yaşayıp dışa vuramadığımız duygu silsilesi mi?

Doğru sevebiliyor muyuz?Sevgiyi doğru öğretebiliyor muyuz çocuklarımıza? Ya da biz doğru sevmesini öğrenebildik mi?

İlginç bir yerde iş yerim. Her sabah 2 kilometre kadar bir yolu yürümek zorundayım. Yağmur yağıyordu bu gün.Yürüdüğüm yolun sağ tarafı yabanıl otların bürüdüğü bir toprak alan.Yağmurun ve toprağın kokusunu alan bilimum salyangozlar ve solucanlar atmıştı kendini kaldırıma. Bense hızlı hızlı işe yetişmek istiyordum. Az kaldı basacak gibi oldum bir salyangoza ve Allah'tan son anda fark edip üzerinden atladım.Ayagımı burktum bu yüzden ve çizmemin fermarı patladı. Fakat salyangozu ezmediğim için mutluydum. Çizmemin fermarını düzeltmeye uğraşırken arkamdan yürüyen oldukça şık giyimli ve oldukça hoş bir bayanın elinden tutan, pembe giyisilere büründürülmüş bir kız çocuğu salyangozu gösterek "anne bu neeeeee?" diye sordu.Kadın sa tiksindiğini belli eden bir ses tonu ile "Elleme onu pis mikroplu bir böcek o!!!!!"diyerek çaaat diye basıverdi salyangozun üzerine.

Empati kuramadım. O an için kadından nefret ettim.Gerçekten nefret ettim.Bir salyangozu sevebiliyorken "Çocuğuna salyangoz katletmeyi öğreten" anne bende nefret uyandırdı .Anne ve çocuk imajı bir sevgi simgesidir oysa ki bu olay ister istemez bende "Sevgi" kavramını sorgulama gerekçesi yarattı.

Zarar vermiş miydi o böcek herhangibirimize ya da zarar verebilme ihtimali var mıydı? Üzerine basılan bir anne ayağı ile ezilmek zorunda mıydı?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 167
Toplam yorum
: 320
Toplam mesaj
: 57
Ort. okunma sayısı
: 1829
Kayıt tarihi
: 20.04.07
 
 

01/06/1967 Rize/fındıklı doğumlu olmama rağmen doğum yerimi hiç görmedim. Türkiye'nin hemen her ilin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster