Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Temmuz '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
4208
 

Sevgi var mıdır gerçekten?...

Ben hiç aşık olmadım! İnanmadığımdan mı çok hassas olduğumdan mı bilmiyorum ama hiç olmadım. Belki de incinmekten korktum, kendime ve karşımdakine saygımın yitmesinden. Benim sevgilerim de zaman alır.

Hic acelem yoktur severken. Oysa tez canlıyımdır, ama sevmeye gelince sanki çok vaktim varmış gibi nehirlere bırakırım sevgiyi. Sevmekten bile korkar olduk bu yüzyıl!

Kimi sevsek sonunda hep hüsran! İnsanoğlu düşünebilen bir yaratıksa, nasıl güveneceğiz iyi niyetine ve sevgisine? Düşünebilen bir beyin sevebilir mi dersiniz? Benim buna olan inancım da yitti.

Herkes gibi ben de bir kez çok sevdim, ama şimdi düşündüğümde, bedelinin ağır olduğunu düşünüyorum. Flörtler daha masum aslında, kolay bırakılıp gidilebildiğinden belki, bağlayıcılığı olmadığından.

Asıl sevgi bağımlı mı olmalı, bağımsız mı? Bence bağımsızken bile gidemiyorsan, terk edemiyorsan asıl sevgi bu.

Sevgi karşılıklı mı olmalıdır, yoksa istediği için mi sevmelidir insan? Karşılıksızmı yapmalı yoksa herşeyin olduğu gibi sevgide bir tür menfaat midir?

Herşeyin bir bedelinin olduğu gibi.

Umarım seversiniz yazılarımı ve hep aranızda olurum.

Saygılarımla
AYSUN

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aşk falan fani işler. Sevgi elbette var ama birini sevgisini kazanmak onu haketmek gerçekten marifet ister. :) Öyle filmlerdeki gibi basit işler değil. Öpüyorum, kendine iyi bak.

Esma KAHRAMAN 
 14.05.2008 12:17
 

Yazınızı milliyet blogda size ait olan blog sayfasından okudum,yazılarınız oldukça zengin bir bilgi birikimine sahip diğer yazılarınızıda okuyup yorumlamak istiyorum.Fikir yazılarınızda özellikle aynı yönde görüşlere sahip olduğumuzu görüyorum.Aslında bizler yazılı kültüre geçememenin hep sıkıntısını yaşıyoruz değilmi?21.yüzyılda halen dünyaya kendimizi anlatamanın sıkıntısını yaşıyoruz. Ama bu anlamda uğraşı gösterdiğiniz alan sanırım turizm sektörü ,bu sektör tanıtım açısından oldukça önemli bir sektör. esen kalınız...

AHMET TÜTÜNCÜ 
 07.02.2008 13:18
 

Böyle bir yazının yorumsuz kalmasında inanamadım aslında ve hemen yazıyorum biz adem ve havvanın çocukları aşk deyince hemen karşı cinse duyulan hislerimiz akla geliyor ,diyorsunizki ben hiç aşık olmadım:)doğrumu acaba?? hangimiz doğaya ,sanata,güzel bir tabloya,hobilerimize aşık olmadıkki,, acaba aşk sadece adem ve havva daki gibi sadece adem oğulları ile havva kızları arasındamıdır? Hepimiz kalplerimiz attığı sürece hisseder ve severiz vede aşık oluruz, beğeniriz,severiz,özleriz kavuşuruz, üzülürüz,öfkeleniriz,hayran oluruz yada nefret ederiz,aslında aşık oluruz her an her şeye farkında olmadan.. değilmi?? sizce??? saygılarımla

AHMET TÜTÜNCÜ 
 06.02.2008 22:40
Cevap :
vakit ayırıp okumuş ve yorum yazmışsınız,teşekkür ederim. Ama çok eski yazılarımı okumuşsunuz.Çok merak ettim nerede gördünüz de okudunuz yazılarımı...? Cevap verirseniz çok mutlu olacağım.. saygılarımla...  06.02.2008 23:04
 

her anında "Bir tutam Sevgi" olması dileğimle hoşgeldiniz aramıza. Sevgilerimle.

Nezahat 
 17.08.2007 10:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 147
Toplam yorum
: 399
Toplam mesaj
: 84
Ort. okunma sayısı
: 994
Kayıt tarihi
: 01.07.07
 
 

14/02/1973 İstanbul doğumluyum.İstanbul Üniversitesi Turizm İşletme mezunuyum.İngiltere ye gittiğim ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster