Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Kasım '16

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
199
 

Sevgi ve kurtuluş!

Sevgi ve kurtuluş!
 

resim:internet.


Son kez, hiç bir şey olmamış gibi, son bir kez, yeniden doğmamış gibi! Geçen gün kavgasız anıların akşamında sabahlayan, gündüz gözünü açtığında kitaplara sarılan bir yüz gördüm.. Battaniyeyi üzerine çekmiş, kahvenin sıcağından bir yudum içmiş, bahçedeki kurumuş ağaçların dallarını seyretmiş bir yüzdü o... Bana kalırsa aklın müziğe esaretini güzel anlatıyor, sevginin yanılsamaya uğramasını güzel resmediyordu. Geldiğin, suskunca etrafını izlediğin, odunların şöminedeki çatırtısıyla güzel bir ahenge bulanan bu oda neresiydi? Bana kalırsa her şeyin savrulduğu, resmin ayrıntılara boğulan ve hiç sancılanmamış yeriydi.

Sevdiğin her ne varsa, söylediğin şarkıda gizleniyor, sorduğun ne varsa biraz zamanda demleniyordu. Buruşturup atılan küçük mektuplar, sonbahardan kalma bir burukluğun sessiz simgeleriydiler. Ben bugün mutluyum diyen huzurlu insan, sabahı geçiren, bulutsuz günlerin habercisi bu anın tek şahidiydi. Bu olan neyse, aynı rüzgarın esişi, aynı duanın seslenişiydi! Beni benden alan, seni bana yazan!

Duyduğun onun sözleri, umduğun neşenin gelişi! Bu ne güzel şeydir, kurtuluş ne harika şeydir. Güzel bir güne başlamak, yeni bir söze ulaşmak. Kırılmış bir aynanın gerçek yüzü, alışınca güzeldir dünü! Bırak, aksın, yeniden demlensin huzurun soluğu, bırak sonlansın, boşluğun boğukluğu! Şimdi güzel, farklı, kalıcı. Bırak yenilensin, daima, sonsuza dek! Hep!

 

selin428@yahoo.com.tr

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevmek kurtuluştur, kendinden kurtuluş; böylesi bir kurtuluşu yakalayanların kendilerini yeniden keşfetmeleri de bir diğer kurtuluş olacaktır. Sevgi dairesi, o kadar geniş ki, yeter ki sev ve dön keşfet; hem kendini hem de sevdiklerini. Görüşmek üzere, sevgi ve saygılar.

Rıza Üsküdar 
 03.11.2016 0:21
Cevap :
Teşekkür ederim yorumunuz için. Saygılar.  03.11.2016 16:35
 
 
Toplam blog
: 155
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 170
Kayıt tarihi
: 02.03.12
 
 

İstanbul Kültür Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, İletişim Sanatları, Halkla İlişkiler bö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster