Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Şubat '12

 
Kategori
Sevgililer Günü
Okunma Sayısı
1320
 

Sevgi vermeden alınmaz !

Sevgi vermeden alınmaz !
 

Sevgililer gününün kutlandığı bugün biraz düşünelim ve kendimize sorular soralım mı, ne dersiniz?

İlk sorumuz şu olsun mesela.

Yürekten ve koşulsuz sevmeyi biliyor musunuz?

Yaşadığınız ilişkide sevginiz, aşkınız koşullu mu, koşulsuz mu?

O beni severse, o beni ararsa, o bana hediye alırsa, o bana gelirse, o bana mesaj gönderirse... diye başlayan cümleleriniz var mı?

Eğer böyle ise üzgünüm, siz sevmeyi bilmiyorsunuz, içten, yürekten, dolu dolu sevginizi karşınızdaki insana veremiyorsunuz.

Yaşadığı sevgiyi koşullara bağlayan insanların yaşam içinde birçok korkuları, endişeleri ve güvensizlikleri vardır.  

Bu insanlar hem kendilerine hem de karşılarındaki insanlara güvenmekte, inanmakta zorluk çekerler. En kötüsü de kendilerini sevmez bu insanlar.

Oysa sevmeyi bilmek, önce kendini sevmek ve kendine güvenip, kendini önemsemekten geçer.

Bu insanlar genellikle mutluluğun sevmek değil, sevilmek olduğuna inanırlar.

Oysa sevgiyi vermek ve mutlu olabilmek ilişkilerin ana kuralıdır. Ne verirseniz aynen onu alırsınız!

İlişkinizde ne verdiğinizi şu anda hemen bir testle anlayabiliriz.

Eğer devam eden ilişkiniz, size sevgi, saygı, mutluluk ve doyum veriyorsa, harika bir yoldasınız demektir. Siz ilişkinize sevgi, minnet ve olumlu duygular veriyorsunuz.

Eğer şu an devam etmekte olan ilişkiniz, zor, sıkıntılı ise, siz sevgiden çok olumsuzluk veriyorsunuz ilişkinize.

İnsanlar çoğunlukla ilişkilerinin, karşılarındaki insan yüzünden iyi veya kötü olduğuna inanırlar. Oysa bunun sadece sizle ilgisi vardır! Sevgi dâhil hiçbir şeyi içten, yürekten ve dolu dolu vermeden alamazsınız. Lütfen bunu hiç unutmayalım.

Olumsuz giden bir ilişkiyi, yürekten sevgi vererek, olumlu enerjiyle destekleyerek besleyip güzelleştirebilirsiniz.

Sürekli sevgilinizin, ilişkinizin olumlu yönlerini arayıp bularak, bunlara odaklanarak, içinde bulunduğunuz ilişkiyi olumlu hale getirebilmek sizin elinizde.

Sevginin gücünü kullanmanın tek yolu sevdiğiniz insanda olumlu yönler arayıp bulmak ve bunları çoğaltmaktır. Böyle düşünüp, bunu ilişkiniz içinde devamlı yaptığınız an, ilişkinizi değiştirmek kolaydır.

İyi hissetmeye devam edip, sadece sevgiye odaklandığınızda yaşayacağınız mucizelere inanamayacaksınız.

Duygularınızı değiştirmek, dış dünyanın şartlarını değiştirmeye çalışmaktan daha kolaydır. Siz duygularınızı değiştirdiğinizde diğer tüm dış şartlarda hemen değişecektir.

Daha çok sevgi verip iyi hissettikçe manyetik sevgi alanınız genişleyecek ve sevdiğiniz her şeyi bir mıknatıs gibi kendinize çekeceksiniz.

Sevgililer gününüz kutlu olsun, bugün ve hergün verdiğiniz sevgiler ve mutluluklar hiç bitmesin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Nilgün Hanım sizin de sevgililer gününüz kutlu olsun! Sevgi, aşk ve sevgililer ili ilgili saptamalarınız çok yerinde. Evet her ne kadar iki kişi arasında aşk birden bire ve kendiliğinden başlarsa da aşkın ve sevginmin devamı için bilinçli çaba gerekir... Sizi tebrik ediyorum. Şen ve esen kalın!

Dr Atanur Yıldız 
 14.02.2012 12:52
Cevap :
Teşekkür ederim Atanur Bey. Aslında hayat yolculuğu içinde bilinçli çaba olmaksızın istediğimiz hiç bir şeyi elde edemeyiz. Enerji dağınıktır ve toparlamak bize düşer. Teşekkür ederim yorumunuz için, sevgiler, saygılar, selamlar.  14.02.2012 13:31
 

Sana tüm kalbimle katılmaktayım canım dostum .Zorlandım,kırıldım,yoruldum ama kendimi buldum hep iyi tarafları görmek, gördüğüm kötü tarafları iyi taraflara denk getirmek ,sevmek kabullenmek ve gelenin her türlüsüne (iyisini,kötüsüne )kucak açmak beni sevgi yolcusu yaptı belki en arka sıralardayım ama o yoldayım ya .Şimdi bu güzel günden gönül dolusu sevgiler yolluyorum dostuma .

Şennur Köseli 
 14.02.2012 10:44
Cevap :
Canım benim, hepimiz aynı yollardan geçtik. Bazen sevgiyi öğrenmek ve bunu çevreye yaymak meşakkatli olabiliyor. Çünkü insanın daha önce bilmediği veya almadığı bir şeyi öğrenip, bunu dışarıya aktarması güç oluyor. Ama neyse ki, çok şükür artık biliyoruz. Doğru yoldayız! Bence sen sevgi yolculuğunun en ön sıralarındasın, bundan eminim. Canım dostum, seni çok seviyor ve kocaman kocaman öpüyorum. Bütün sevgiler senin olsun, bugün ve her zaman.  14.02.2012 13:30
 

Önce... Odanızdaki şu siyah rahat koltuğa bir uzanayım doktor hanım!... Ben kendimi de, kadınlarımı da, aşkı da, sevmeyi de, pazarlıksız, içimden geldiği gibi, kendim gibi yaşamayı da çok çok seviyorum. Lakin... Bu ara... Çok aşksız kaldım!... Ne yapmalıyım? Aman bana hemen bir çare güzel doktorum!... Not: Hastalığımın çaresi var mıdır? Yoksa ben bu dertten gider miyim? Kendime geçmiş olsun! mu diyeyim en acilinden? Amannn!... Derdime bir çare güzel doktorum!... Cemce sevgilerimle...

Cem Beraat Çamsarı 
 14.02.2012 10:44
Cevap :
Merhaba Cem Bey. Sorununuzu düşündüm ve sanırım bugünlerde sevgi verme konusunda biraz cimri - veya seçici de olabilir - davranıyorsunuz (ki size de sevgi gelmiyor.) Hani ne verirsek onu alıyoruz ya, olaya böyle bakın. Frekansınızı değiştirdiğiniz an, yine yeniden sevgi ve aşk frekansında bulacaksınız kendinizi. Ama daha çok sevgi vererek.... Güzel, sevgi ve aşk dolu günler sizin olsun inşallah. Teşekkürler yorum için.  14.02.2012 13:28
 

Harika:) ben de bariz bir huydu mesela; "öncelik beklemek" neden bilemiyorum ama mutlaka güne başlarken başlangıç cümlesini karşımdakinin kurması gerektiğini düşünürdüm. İlgisi yok! Bir günaydının benden yada ondan gelmesi değil söylenmesi önemli. Huzurla, mutlulukla, koşullara bağlanmayan sevgilere... Gününüz güzel geçsin, herkese keyif veren olumlu duygular yansıtan birgün olsun. sevgiler Nilgün Hanımcım:)

Merve Ballı Acar 
 14.02.2012 10:36
Cevap :
Merve'ciğim, ben de öyleydim sorma hiç :) sonra kendi kendime sorup dururdum. Benim ilişkilerim neden hiç yürümüyor acaba diye. Eee tabi yürümez, her davranışı bir koşulla, bir alacak verecek davası haline getirirsen, hesaplaşmaya girersen, hiç bir ilişki yürümez. Rahat olmak, sevgiyi karşılıksız ve yürekten hissederek verebilmek en önemlisi. Zaten bunu bir kez başardığında hep bu modda oluyorsun ve bir daha çıkamıyorsun. Sana yüreğin gibi temiz, ışıltılı sevgiler diliyorum canım, herşey gönlünce olsun bugün ve hergün.  14.02.2012 13:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 561
Toplam yorum
: 1939
Toplam mesaj
: 119
Ort. okunma sayısı
: 8410
Kayıt tarihi
: 30.03.10
 
 

Kişisel gelişim uzmanıyım. Yaşam Koçu, İlişki Koçu, NLP Uzmanı ve Eğitmeni, Kuantum Yaşam Koç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster