Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Mustafa Çifci Aşk Yazarı

http://blog.milliyet.com.tr/mustafacifci

21 Nisan '14

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
79
 

Sevgi

Sevgi
 

Fotoğraf: Mustafa Çifci


Söylesene, sen neyi hayal eder, neyi dilerdin o eylül gecelerinde kayan yıldızlardan. Şimdi sen de özlüyor musun geçmiş günlerini? Unutmak kolay değil bilirsin. Ayrılıklarda hep kavuşmanın umudu vardır şimdi seni beklediğim gibi. Kavuşma umudu olmayan ayrılıklar yok oluşu anımsatıyor. Ne kadar yoğun başlarsa başlasın aşk, sevgi büyüsü bitti mi bitiyordu her şey.  Hani o dönüşü olmayan son yolculuk gibi. Ve her ayrılık, içinde onarılması mümkün olmayan yaralar açıyordu. Hiç birimiz masum değildik. Ve birçoğumuzda olması gereken yerde değildi. Senin yanında olamadım. Oysa sen gökteki yıldızlardaki hayalimdin. Bulutlara tutunup günün güneşini göremedik birlikte. Sonsuzlukta sessizce kayıp gittin gecenin içine doğru. Bütün dileklerim silindi,

Şimdi yalnızım.

Sensiz ve kimsesiz…

Gözlerinden okumuştum aslında ikimizin de çaresiz, ikimizin de yetersiz olduğunu hayatta. Sanki ne kadar çok istesek de aslında bir şeyleri zorla da olsa değiştiremeyeceğimizi.

Meğerki hayatlarımız boşmuş sevgili.

İnsan sevgisini kaybetti mi boşlukmuş yaşam. Meğerki bizi hayata bağlayan tek şey içimizdeki aşk denen, o yüce duyguymuş. Meğerki bizi hayata bağlayan sevgimizmiş, sevdiğimiz insanlarmış, en çok bağlandığımız sevgilimizin varlığıymış.

Bizler gerçekten yalnız mıyız bu hayatta?

Yalnız mıyız?

Uğrunda ölebileceğimiz kaş kişi var? Neden bazılarını daha çok seviyor neden bazılarını hiç sevemiyor, neden ayrıldığımızda unutamıyoruz birilerini. Oysa zamanla her şey silinip giderken.

Belki de ikimiz o saçak altlarında bulduk en yoğun aşkı, unutulamaz bir sevdanın tohumlarını o yollarda ektik. Ama şimdi suskunluğumda alıp götürüyor sevincimi yokluğun. Yağmurlar kısa sürdü. Hep yarım kaldı konuşacaklarımız.

Hüzün paylaşılamıyor sevgili...

Ve sensiz yaşam boşlukmuş.

Meğerki önemli değilmiş, içinde yaşadığımız kentin güzelliği. Önemli olan, zamansız kapısını çalabileceğimiz dostlarımızın bulunmasıymış. Önemli olan, sevgilimizle aynı kentin yıldızlarını görebilmekmiş. Aynı kentin sokaklarını birlikte dolaşabilmek, aynı kentin havasını solumakmış.

Yoksa yalnız, tek başına hüzün paylaşılamıyormuş.

Yazar: Aşk Yazarı Mustafa Çifci®

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 291
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 526
Kayıt tarihi
: 16.04.13
 
 

Yazılarında insanı derinden etkileyen yoğun bir duygusallık, hüzün, karamsarlık ve yalnızlık vard..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster