Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ağustos '07

 
Kategori
Anne-Babalar
Okunma Sayısı
413
 

Sevgide iletişim eksikliği

Sevgide iletişim eksikliği
 

Bizim yaş gurubumuzdaki insanların anne babaları, bugün 60-70li yaşları çoktan geride bıraktı. Onlar bu toplumun içinde, bu ülkede en çok yaşam savaşı vermiş bir nesil. Büyük bir orana sahip olanlarının da, birçok konuda (maddi ve manevi anlamda) sıkıntılar yaşamış oldukları inancındayım. En azından benim birlikte olduklarım.

Çocuk sahibi olduklarında çağın gereği olsa gerek, evlenen gençlerin aileleri ile birlikte oturma zorunluluğundan, kendi anne babalarının yanında çocuklarını sevememişler ayıp olur baskısıyla ve sevgilerini gösterememişler.

Ben bugün, bu yaşımda, bu bilinçle, bunu aşmaya, iletişimi kurabilmeye, aileme bunu hissettirebilmeye gayret gösteriyorum. Ne kadar başarılı olabildim bilmiyorum. Ama en azından bir tarafından başladım.

Bizim toplumumuzun, birbirimize sevgi sözcüklerini söyleme zorluğu çeken bir yapısı var. Ancak söyleyemesek de küçük bir kağıda yazıp yatağının başucuna koyabilir, telefonuna mesaj yazabilir, posta adresine sevgi sözcüklerini atabiliriz.

İnanın insanlara kendisinin önemli olduğunu hissettirmek herşeyi hallediyor. Ailenize ve sevdiklerinize, sevgi sözcüklerini kolaylıkla ifade edebileceğiniz günler diliyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili arkadaşım, çok güzel bir konu ancak sanki biraz kısa. Ya da bana öyle geldi. Çünkü hani tadı damağımda kaldı denir bu da öyle oldu. Gerçi anlayan ne demek istediğini çok iyi anlayacaktır ama ben tadına doyamadım onun için kısa diyorum. Bir de umarım bir şeyler yapmak isteyip de gururuna yediremeyenler okur da söylemeden de bir şeyler yapılabileceğini öğrenirler. Sevgilerimle.....

Niliş 
 25.11.2007 21:17
Cevap :
Bu durumu yakalayabilmek için çok senelerim geçti sevglil Nilgün, keşke daha önce görebilsydim diye düşünüyorum. Bunda Yıldız'ın katkısı çok ama çok fazla sağolsun. Sevgiler Ankara'dan güzel arkadaşımıza  26.11.2007 12:14
 

Sen bir çocuğun,pardon iki çocuğun sahipolabileceği en iyi babasın... Sevgiler

Yıldız... 
 27.08.2007 14:12
Cevap :
İyi olmayı sizden öğrendik, oğullarla birikte. İyi ki varsın.(Gecikmiş bir cevap, özürün kabulü lütfen)  16.10.2007 13:56
 

dönen oğlum bu sabah beni uyuyor sanıp,sessizce yanağımdan öpünce dünyanın en değerli annesi ben oldum.Selamlar.

izmirlim 
 11.08.2007 18:47
Cevap :
Sizin kadar bende sevindim,negüzel bir duygudur.Sağlıklar dilerim  15.08.2007 13:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 43
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 948
Kayıt tarihi
: 01.08.07
 
 

Ankara'da 1955 yılından beri yaşıyorum. İki oğlum var ve eşimle birlikte onlara tüm aileler gibi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster