Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Aralık '17

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
159
 

Sevgide Mesafe Olmaz

Sevgide Mesafe Olmaz
 

Uzaktan bakıp sizi göremeyenlerle yakından bakıp sizi görmeyenleri yer değiştirin. İnanın bana böylesi çok daha güzel olucak. 

Sevgi kuvvetli bir duygudur ve mesafelerle ölçülmez. Bizi seven kişiler değer verdikleri için uzakta da olsalar bize yakındırlar. Oysa yakınımızda olanlar belki de ellerinin altında diye rahat davrandıklarından umursamayabilirler.

Bazen de kıskançlık duygusu kaplar insanı. Yakınımızdakiler daha çok kıskanabilir. Ne demiş atalarımız "Akraba akrabanın ne onduğunu ister ne öldüğünü ister." Bu söz sadece akraba için geçerli değildir dost, arkadaş ve tanıdıklar içinde geçerlidir.

Kötü günde birinin yanında olmak kolaydır ancak o kişinin başarılarını takdir etmek pek de kolay değildir. İşte tam da bu noktada sizden uzaktaki kişiler sizi beğenim takdir edip yanınızda olmak isterken yanınızdaki kişiler neye sahip olduklarının farkında bile olmayabilirler.

Sevgi, beğenme, hoşgörü, kıskançlık vb duygular insan olmamız gereğidir. Bizim yapmamız gereken neyi, nerde, ne kadar yaşamamız gerektiğini dengelemektir.

Olgunluğumuz arttıkça dengeleme yeteneğimizde artıyorsa doğru yoldayız. O zaman bizi sevenlerin takdirine teşekkür ederken kıskananların davranışalrınıda görmezden gelebiliriz.

Hayat çok kısadır ve herkes her şeye sahip değildir. Elimizdekinin kıymetini paylaşarak korumalı ve elimizde olmayanları kafamıza çok da takmamalıyız. 

Yeni yılın ülkemize, bizlere ve ailelerimize sağlık, huzur ve birlik beraberlik içinde kardeşçe yaşamak getirmesi dileğiyle.

 

SAYGI VE HÜRMETLE

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 53
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 248
Kayıt tarihi
: 19.11.17
 
 

..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster