Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

10 Ekim '08

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
770
 

Sevgili Ahmet Balcı'ya!

Sevgili Ahmet Balcı'ya!
 

Sayın Ahmet Balcı


Sevgili Tertip,

Birbirlerini görmeden duymadan seven sayan insanlar varmış. Öyle çok severlermiş ki birbirlerini ne kadar mesafe olursa olsun aralarında o kadar da sıkı sıkıya bağlıymış bu insanlar..

Görünmeyen ama hissedilen beyaz saf bir ışıktan yapılmış sevgi bağlarıyla bağlıymışlar onlar.. Gönül gönüle kardeşlik türküleri söylerlermiş hepbirlikte..

Yaradan kendinden bir armağan sunmak istemiş insan denen bebeklere ve üflemiş onlar doğmadan önce ruhlarına.. İşte buyüzden birbirlerine sıkısıkıya sevgi bağlarıyla bağlı bu insanlar, birbirlerine yansıttıkları ışık huzmeleriyle yine birbirlerinin ışığına süzülen, gülen, bir ışık pırıltısıymış hepsi.. Hani;düşmesinler kopmasınlar ayrılmasınlar diye birbirlerinden..

Dünya ve insanlar ama ellerinde olarak ama olmayarak, gittikçe kirlenip pislendikçe bu hayatta yaşarken; hırçınlaşır gerilir yakıp yıkıp, yağıp esmek isterlermiş.. Hatta! Yerle bir edip dünyayı göz görmeden, kıyametle birlikte uzaklaşmak isterlermiş evrenin sonsuz sonsuzluğuna..

Uzaklaştıkça bu canlılar haklı olarak birbirlerinin sinsi gölgelerinden, görünmeyen ama hissedilen kinlerinden, daha da uzarmış aralarındaki mesafeler.. Bu mesafeler yüzünden uzak kalan bu yürekler, sessiz ve gizlice yine birbirleri için üzülüp ağlarlarmış kendi içlerinden..

Sevginin ışığı ne kadar gerilse de aralarında, kuşlar uçarak yükselseler de göğe, balıklar dalsalar da derinlerine denizlerin, uzaklıklar da uzaklaşsa kendi halinden, ışığın hatları gerilince birbirlerinden sadece canları acırmış bu canların.

Görünmeyen hüzünler, vedalara çanak açar sonra da mangalın közü gibi yakarmış insanın ciğerini. Bazen de nefessiz ölümler beklermiş insanca sevenleri..

Nereye gidersek gidelim, nereye vararsak varalım her kısır döngünün köşe başında sinsi düşüncelerle karşılaşırız.

İşte, böyle bir bilinmezliğin kollarında, sevginin de sinirleri gerilir canı yanar, acırmış. Çıkan hırıltılar insan seslerine karışır, bazen bir şiir, bazen bir iki satır yazı olarak alnımızın yazısıyla buluşurmuş. Sonra hüznün nefesi renklere bölünürmüş; sarı kırmızı mavi yeşil pembe gri bazen de siyah giyinirmiş.. Ama asla kopmazmış ümitler!

Ninem derdi ki kızım ''Sabır ümitleri körükler '' Birbirlerini seven sayan insanların kalplerinde yaşayan ama gözle görülmeyen sadece hissedilen o kutsal ışık; insanlar ne kadar uzaklaşsa da birbirlerinden sevginin ışığı da o kadar gerilir çok canımızı yakarmış, acıtırmış ama asla kopmazmış.. Neden mi efendim ? Kopmasına izin vermeyiz de ondan!

Dilerim ki kırılan ümitlerimizin tam ortasından güçlenmiş ve yenilenmiş olarak bembeyaz düşler ve yeni yeni umutlar doğsun..

1 Ekim Dünya Dostluk Günü'ydü.. Nasıl olduysa atladık işte türlü telaşlardan.. :(

Sevgili Ahmet Balcı, biz sizi çok seviyoruz lütfen bizi üzmeyiniz ve o son koyduğunuz blogu rica ediyorum geri çekiniz.. (Vallahi de diyorum! Son blogunuzu okuyunca mideme kramp girdi.) :(

Allah sizi aramızdan ayırmasın. Sevgim saygımla..

Mezopotamya Prensesinden! Papatya çiçeğim Ahmet Balcı'ya: http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=137043


''Melekler yüreğinizden öpsün''

Sabiha RanaGönül notum:Sevgili dostlar, ben Ahmet Balcı Beyin, bu blogunun ortadan kaldırılmasını (hepimizden) talep ediyorum!?

Ahşapçı Baba: http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=136990

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ilgili yazısına yorum olarak "gitme kal" dedim önce. Gönder tuşuna basamadım, sildim. Sonra; madem nefes almak istiyorsun, kime üzüldün kime kırıldın da yazmayacağım diyorsun dedim. Bunu da yollayamadım. Fındık taban fiyatlarına kafan bozuldu senin; kabakların piyasada önlenemez yüselişine takıldın da yazmama kararı aldın da gidiyorsun dedim -biraz mizahi takılarak... ne dedim ne yazdımsa yollayamadım. yapamadım, kabullenemedim. En son bir mesaj yazdım kendisine, telefon numaramı verdim. Ankara'ya geldiğinde çay içip sigara tüttürelim seninle dedim. Ama biliyorum ki sayın Balcı'yı yazmaktan alıkoyan asıl sebep; bence, en son, en sağlam gücümüz olan TSK'ni yıpratma ve milletin bu kuruma olan inanç-güvenini kırmaya yönelik _çukur kişiliklerin_ yıpratma kampanyalarının son hamlesidir. Gidip dönenlerin sayfasını açmam ben bir daha. Ama bunlara sayın Balcı dahil değildir. Dönecek, yeniden bizimle birlikte olacaktır. İnanıyorum. sevgilerimle.

MuDo 
 11.10.2008 21:33
Cevap :
Sevgili MuDo Bey, Yorumunuzda vurguladığınız her yazamadığım Sayın Balcı için, ayrı bir ince düşünülmüşlük. Hani demişsiniz ya efendim ''gidip dönenlerin sayfasını açmam bir daha.Ama bunlara Sayın Balcı dahil değildir. Bende sizin bu dediğinizin altını KOCAMAN kırmızı kalemle çiziyor ve tekrarlıyorum! Sayın Ahmet Balcı ne onlara ne bunlara kimseye dahil değildir o bir kendi başına DAHİDİR! Yazdıklarını iyice bir okuyup anlama kapasitesi olanlar anlar diyorum! Milliyet Blog Ailesine sizin vesilenizle bir kez daha saygılarımı sunuyorum.. İyi ki bu yorumu yapmışsınız efendim.. Teşekkür ederim. Dost selamlar yolluyorum size..  12.10.2008 12:09
 

BEN BU YAZDIGI SiiRi BiLiYORUM...! OKUDUM ve BENCE YAYINLANMAMASINA NEDEN OLACAK HiC BiR DURUM GOREMEDiM DOGRUSU..! SAHSEN BEN EDiTOR OLSAYDIM, BU SiiRi YAYINA HEMEN ALIRDIM DOGRUSU..! GERCi BUTUN TAKDiRLER SEVGiLi EDiTORLERiMiZiN TASARRUFU DAHiLiNDE OLUP,TAKDiR YiNEDE ONLARIN OLMASINA RAGMEN ...BENCE BU DURUMUN TEKRAR GOZDEN GECiRiLMESiNiN FAYDA SAGLAYACAGI GORUSUNDE OLDUGUMU,SEVGiLi ve SAYIN EDiTORLERIMiZE ve SEVGiLi "AHMET BALCI" KARDESiMiZi SEVENLERi icin TEKRAR RiCA EDiYORUM..! (Not* BU MESAJ TAMAMEN SAHSIMI BAGLAR,Sn.AHMET BALCI ile KESiNLiKLE HiC BiR iLGiSi YOKTUR..!!!) SEVGiLERiMLE ve SAYGILARIMLA.... NECiP KONi - ADANA / TR

Necip Köni - Adana / TR 
 11.10.2008 13:43
Cevap :
Devam!Sayın Köni, Sayın Balcı'nın yazmış olduğu bu şiiri merak etmedim dersem yalan olur.Siz bir dost örneği göstererek Sayın Balcı cephesindeki durumu, (anladığım kadarıyla) biz MB.Yazarı olan dostlarına aktarmak istediniz!Ben şahsım adıma bu konuyu bilmiyordum ve sizden bu konuya gelen her iki yorum sayesinde bizlere aktardığınız kadarından bilgim oldu. Üzüldüm tabi.Ama!En çokçası da ''o şiiri'' vallahi de çok merak ettim!İyisi mi bende sizin gibi yapayım, bu konuyu Sayın Editörlerimizin bir daha değenlendirmesini ya da yazılıp sunulan şiirin neresinde yayınlanmaması için ne gibi bir sebep var bizleri tekrar bilgilendirirler.Sanıyorum böyle birşeyi kendilerinden rica ettiğimiz için bir suç işlemiyoruzdur?Varsa bişlmediğimiz bir kusurumuz peşinen özür dileriz Sevgili Editörlerimizden.Şimdilik, sırada yapacağımız şey!Sayın Editörlerimizden şimdiden beklemeye başladığımız o nazik cevabı almak!Milliyet Blog'un Değerli Yönetimine,Sevgili Editörlere,MB'gun Sayın Yazarlarına Saygılarımla.  11.10.2008 22:23
 

SiZiN BU SAYFANIZDAN, BUTUN SEVGiLi "***AHMET BALCI***" SEVENLERi iCiN SESLENiYORUM..! SEVGiLi AHMET BALCI ile DUN UZUN BiR TELEFON GORUSMESi YAPTIK KARSILIKLI..! (insallah burada onu dogru bir sekilde ifade edebilirim.!) 1* (MB)`de HiC BiR ARKADSIMIZA DARGINLIK,KUSKUNLUK ve KIRGINLIK YOK..(Kesinlikle) 2* SEVGiLi AHMET BALCI KARDESiMiZ COK ESPiRiYi SEVEN, ANCAK COK HASSAS ve iNCE DUSUNCELi BiR KiSiLiGE SAHiPDiR. 3*AHMET BALCI KARDESiMiZiN YARADILISI TAM BiR ANADOLU RUHU iNSANI,ANCAK KENDiSi COK DA iNCE NUANSLARI ile GERCEK BiR ENTELLEKTUEL BiR KiSiLiGE SAHiPDiR..! 4*SEVGiLi AHMET BALCI KARDESiMi NEREDEN Mi TANIYORUM..? KENDiSi ile HEM YUZ YUZE SOHBETiMiZ OLDU, HEMDE TELEFON GORUSMELERiMiZ OLUYOR (MB) Miliiyet Blog YAZISMALARIMIZIN DISINDA...! 5*KENDiSiNiN BURADAN AYRILMASINA SEBEP OLACAK BiR "SiiR" YAZISININ, SEVGiLi EDiTORLERiMiZCE KAALE (itibar edilmeyip) ALINMAYIP, 24-SAATDEN FAZLA BEKLETiLMESi ve KENDiNCE HAKLI OLARAK KENDiSiNiN BUNA UZULMESi (Devam edecek)..../. ->>>

Necip Köni - Adana / TR 
 11.10.2008 13:42
Cevap :
Saygıdeğer Necip Beyefendi, Efendim. Sayın Ahmet Balcı Beyefendiyle ilgili olan her iki yorumunuzu da hepimizin bilgisi olması adına (ve ben hiç bir yorum yapmadan) yayınlamayı uygun görüyor ve sizin bizlere bu hassas konuyu aktardığınız için de ayrıca ben kendi adıma özellikle teşekkür ediyorum.. Cevabım devam edecek!  11.10.2008 22:01
 

Ahmet Blacı sanıyorum yazısını çekmiş,ben okuyamadım.umarım fikrini değiştirip aramıza geri döner,İzmiri sevmese bile şen ve iyi bir insandı,sizin aracılığınızile Ahmet beye terkar aramızda olmasını istediğimizi söylüyorum,,,,Sevgiler,,,,,

Alyoşa-Sevmek Güzeldir. 
 11.10.2008 13:31
Cevap :
Sevgili Alyoşa, Evet. Bende yazıyı çektiğini gördüm. Dost yorumuna teşekkür ediyorum. Buradan İnşallah hepimizin ona olan sevgimizi saygımızı ilgimizi öğrenir Sayın Balcı'yı tanıdığımız kadarıyla değil bizi bir karıncayı dahi incitmiyeceğini ve aksine güldüreceğini biliyoruz.. Bizlerde senin o güzel yüreğine KOCAMAN sevgilerimizi yolluyoruz.. İyi ki varsın Alyoşa..  11.10.2008 21:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1987
Toplam yorum
: 5389
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4899
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster