Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ocak '13

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
91
 

Sevgili çiçeklerime

Sevgili çiçeklerime
 

İnsan davranışlarında en olumlu değişiklikleri yaratacak duygunun sevgi olduğu gerçeğini ilke edinen bir öğretmen olarak; başarınız ne olursa olsun sizleri çok sevdiğimi bilmenizi istiyorum.

Sizler, her biriniz ayrı bir kokuda, ayrı bir renkte olan en nadide  çiçeklerimsiniz. Ben de bu güzel bahçeden irfan ordusuna sevgiyle, şefkatle buket buket çiçekler deren bir bahçevanım.

Her gün sınıfa girerken siz çiçeklerimin karşısına güler yüzlü olarak çıkmak, sizleri bir bir koklamak, başınızı okşamak, yanaklarınıza öpücükler kondurmak, sizleri kucaklayarak kendinizi ifade etmenizi sağlamak en büyük amacımdır.

Sevgimi size cömertçe vererek birlikte çok güzel işler başardık, birlikte kararlar aldık, duygularımızı paylaştık hatta yeni bir dünya keşfettik. Okul dünyası…Çağdaş eğitim anlayışıyla sizlere bilgiyi değil bilgiye giden yolu bulmanızı sağlamaya çalıştım.

Derken dört ay nasıl gelip geçti farkına bile varmadık. Size düşünmeyi, düşündüklerinizden keyif almayı ve en önemlisi gülmeyi yani mutlu olmayı öneriyorum. Mutlu olmanız hem aileniz hem de benim en büyük isteğimdir. Ancak mutlu bireylerden mutlu toplumlar oluşur.

 Sizi çok özleyeceğimi biliyor musunuz? İyi tatiller diliyor anne ve babanızı üzmeyeceğinizi de iyi biliyorum.

Tatil dönüşü bütün sevgileri yüreğinde getirmeyi unutma emi!

      Birsen İNAL     25.01.2013

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Birsen Hanım aylar sonra da olsa size yazmak istedim.Yarı yıl tatilinde umarım iyi bir dinlenirsiniz. Bir 'bahçevan' olarak 'sevgili çiçekleriniz' de dinlenmiş ve sizden yeni bilgiler öğrenmek için yeniden çevrenizde olacaklar. Ne mutlu size! Eğer bugün de akıyor ise Karacadağ suyundan içmelerini söyleyin onlara. Sanırım onlar çok zaman ayırdığınızdan uzunca bir süre yazamadınız. Ev halkına da en içten sevgi ve saygılarımı sunarım. Sağlık esenlik dolu günler dilerim hepinize. Ek açıklama: Necdet Beyle konuştum. Kulağınızı da çınlatmıştım.Ali Önder adlı bir arkeolog da onun eski arkadaşı imiş.O da bir süre Diyarbakır'da kalmış. MB'ta yazıyor yenice.Bir kazı olayı nedeni ile son yazısında müdüründen de söz açmış...

Ömer Faruk MENCİK YILMAZ 
 26.01.2013 10:26
Cevap :
Yazmış olmanız benim için çok ama çok büyük bir onurdur, değerdir Ömer Faruk Bey, teşekkürler. Doğrudur oldukça yoğun geçen bir yılı yarıladık, bu nedenle yazdıklarımı paylaşamadım. Aslında kitap için yoğun bir şekilde çalışıyorum ikinci lkitap dosyamı tamalamak üzereyim. Çıkınca size ikisini berber gönderirim. Karacadağ'dan gelen Hamravat suyumuz musluklarımızdan akıyor Beldiyelerimizin sayesinde. Şeker taında buz gibi sular içiyoruz. Necdet Beyê saygılar selamlar ayrıca tüm aile efradınıza selam ve saygılarımı gönderiyorum Karcadağ'ın serin yelleriyle birlikte. Bahsettiğiniz Arkeoloğ Ali Önder Beyî müdürüme analatırım. Görüşmek üzere.  10.02.2013 20:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 120
Toplam yorum
: 62
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 379
Kayıt tarihi
: 01.04.11
 
 

Diyarbakır’da doğdu, tam bir Diyarbakırlı olarak büyüdü. İlk okulu İsmet Paşa İlkokulu’nda, orta ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster