Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ağustos '07

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
480
 

Sevgili dünya....

Hafif hafif sallanıyor yapraklar, notalar önce tavana sonra yere vuruyor; her yer Bach oluyor, ne güzel klasik müziğe bırakıp kendini gitmek uzaklara. Arabalar gelip geçiyor, sokaklar insan seli, sıcaktan bunalmış yaşlılar sinirli; yıllar ne çabuk geçiyor?

Geri dönemiyoruz ilk öpücüğü almak için tekrar. İlk yürüyüşümüz, ilk koşuşumuz, ilk düşüşümüz! Dönemiyoruz. On dört yaşımıza, yirmi dört yaşımıza, deli deli yıllarımıza. Elimizde elekle su taşıyoruz, saça saça her yana. Ey! Hayat , kim doymuş ki sana?

Kimi savaş meydanlarında öldü, üstü toprakla örtüldü. Kiminin açlığını hiçbir ekmek doyuramadı gözü aç öldü. Kimi hayvan geldi dünyaya insan gibi yaşadı. Kimi insan geldi dünyaya hayvan gibi yaşadı.

Bazı namuslular aslında hiç imtihan edilmedi. Çok hata yapan her zaman haksız değildi. Hele hiç hata yapmayanlar aslında insanlık için hiçbir şey yapmayanlardı.

Güzel güzel yaşamak varken, kirazı daldan toplamak varken, sevdayı burnundan ısırmalıyken; hep savaştı insan. 

Aralık 2012' den sonra savaşlar olmasın. Kıyamet kopmasın. Kötüler kazanmasın. 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

" Ey hayat, sen şavkı sularda bir dolunaysın, Aslında yokum ben bu oyunda Ömrün beni yok saysın..." Sizin yazılarınız hep Onur Akın'ın türküleri tadında:) Sevgiyle...

Tülay TERZİOĞLU 
 24.08.2007 11:13
Cevap :
Sevgiyle kalın Emoş hanım.  24.08.2007 15:41
 

Ey hayat kim doymuşki sana. Ne kadar doğru . Malesef bunun bilincine hastalanıp yatağa düşmeden varamıyoruz. O zaman tekrar eski sağlığıma kavuşsam her günümü dolu dolu yaşar,hiçbirşeyi kendime dert etmezdim diye hayıflanmanın değeri kalmıyor. Alınan her sağlıklı nefesin değerini bilmek lazım. Dünya gailesiyle ne sağlıktan olalım,ne yaşama sevincimize gölge düşürelim. Çok pozitif bir yazıydı emeğinize sağlık . Kaleminiz susmasın .

Hülya Saglam 
 11.08.2007 20:13
 

Sizin yazıyı okurken bu türkü geldi aklıma...İyileri ağlatıp,kötüleri güldüren dünyaaa..Yaa böyle sevgili ilter.Durursun,durursun sonra bize türkü söyletirsin...

yekruseha 
 10.08.2007 15:53
Cevap :
selamlar size ve gönül gözü açık olan herkese....  11.08.2007 16:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 187
Toplam yorum
: 702
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 1241
Kayıt tarihi
: 02.10.06
 
 

İyiye ve güzele götürmeliyiz Dünyayı. Sürekli daha çok kazanmak, daha yukarıdan bakmaya çalışmak,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster