Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ocak '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1973
 

Sevgili için ölünür mü?

Sevgili için ölünür mü?
 

Bir laf vardır hani; ‘’ya benimsin ya kara toprağın’’… Bir insan sevdiğine kıyıpta benim olamıyorsan seni başkasına da yar etmem öldürürüm diyebilir mi?Eğer diyebiliyorsa nerde kaldı ki sevgi?

Aşk insanın başını döndüren, ayaklarını ciddi anlamda yerden kesen tarifsiz ,sıra dışı bir duygu diye anlatılır hep bizlere.Hepimizin bildiği,duyduğu hikayelerde insanlar sevdikleri uğruna dağları delmiş,çölleri aşmış… Ee ne güzel işte aşk için sevgili için çabalandığını gösterir bu,tabi sonuç hep hüsranla bitmiş olsa da hiçbir aşık ‘’seni bana yar etmeyecekler bende seni başkasına yar etmem’’ diye küçük çaplı katliamlar yapmamış.Böylesine tutkulu seven insanlar bir umut beslemişler içlerinde birkaç dakika görmek için sevgiliyi veya onun olabilmek adına ispatlamak için kendilerini, yani kesinliği yokmuş sevgilisiyle ömrünün sonuna kadar birlikte olacağının.Yine yılmamışlar vazgeçmemişler ümitlerinden.

Ben zannetmiyorum ve duymadım da yıllar hatta yüzyıllar önce yaşanmış o sonsuz sevgide ‘’ya benimsin ya kara toprağın’’ mantığı yokmuş.Sevdiklerinden ayrı yaşamayacaklarını anladıkları için kendi canlarından vazgeçmişler belki, ama sende benimle geleceksin diye çekip vurmamışlar sevgililerini,hatta ben olmazsam sen daha mutlu olursun diye kendilerince onların yolundan çekilmişler.Tabi canlarından vazgeçerek ya da onlardan uzaklaşarak o kadarı o insanların tercihleriymiş.

Peki hangisi daha sonsuz? Mutluluğunu düşündüğünüz sevgili için ondan vazgeçip, ona acı çektirmeden yaşamak veya kendi canından vazgeçmek mi? Yoksa, giderken senide götürürüm, öbür dünyada ruhlarımız kavuşur hiç değilse ise ,hadi ikimiz birden ölelim mi?

Aklınız alıyor mu benle öl demeyi sevgilinize?

Ben bunu hiç anlamadım anlamayacağımda sanırım,insan sevdiğine zarar verebilir mi, onun mutluluğu kendisinin mutluluğu olmaz mı ve onun acı çekmesine kalbi dayanabilir mi??????

Eğer sevginizi karşınızdakine en iyi şekilde ifade ederseniz o insan sizden ölmenizi istemez,isteyemez.Ama o sonsuz sevgi uğruna siz onunla ölümü bile göze alabilirsiniz…

Toplumumuzda ne kadar çok örneğini yaşıyoruz aslında insanlar birbirlerini delice severken karşılaştıkları zorluklar adına ölümü çıkar yol görebiliyorlar.

Ben sevdim kavuşamadım ölelim demiyorum,sadece öyle sevin ve sevilin ki o size öldürürüm seni diyemesin ama size onsuzluk ölüm gelsin….

Sevgi bir insanın başına gelebilecek en güzel şey!!! İnsanın sevdikçe sevildikçe ömrü uzar bence ve böylesine güzel bir duygu yaşanırken kimse de ölümü düşünmez zaten.Ama gerek töre, gerekse toplum yapısı falan derken bir şekilde iki sevgilinin birlikte intiharını veya töreden kaçarken vurulduklarını da çok görüyoruz toplumumuzda.

Bu insanların yanlış yolları seçerken kendilerince mutluluğa gidiyorlar belki de…

Ama işte sonunu her şekilde göze almış birini delicesine seven insanlar belki birlikte ölüme giderler ama birliktelikleri için’’ ya benimsin ya kara toprağın’’ diyemezler…

Sevgili için ölünür mü?

Ölünür bence; ama şimdiki gibi ya benimle ol yada öl diyen sevgili için değil, yüzyıllar önceki gibi ‘’sana acı çektirmek istemem, benim olamıyorsun madem bari bende uzaklaşayım da senden sana acı çektirmeyeyim’’ diyen bir sevgili için ölünür.

Sevgili için ölünür,evet ölünür; ama sizin canınız olmayı başaran insan için ölünür.O size acı çektirmemek için uzaklaşırsa, zaten nefesinizi yanında götürür,kalp atışlarınızın ritmi bozulur,siz zaten yaşayan bir ölüsünüzdür artık…

İşte böylesine canınızın bir parçası ise sevgiliniz? Onun için ölünür!!!

Kimse ölmesin,öldürmesin tabiî ki ama öyle sevin ve sevilin ki sevgiliniz sizin vazgeçilmeziniz olsun….

Sevgiyle kalın….

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bir laf vardır: sevgili uğruna ölmek kolaydır ama;
uğruna ölünecek sevgili bulmak çok zordur.....

Uçurumun kenarında tutunacak tek dalım olsan,ölmekten değil; seni kırmaktan korkardım....

diyebiliyorsa insan cevabını bulur..

sevgilerimle...

yüreğiniz huzurla dolsun taşsın...
gokhancenker@hotmail.com

blok sayfama uğrarsanız beni mesud edersiniz.....

superBoy 
 19.09.2007 14:32
Cevap :
teşekkürler.Saygılar...  20.09.2007 10:23
 

Bu çok bencilce ama kişinin bu sadece sevdiği ,taptığı insanı başkasıyla düşünemediği için söylediği bir cümledir.Çünkü bazı insanların sevgileri sıradışıdır; bazı şeyleri idrak etmek, kabul etmek istemezler.Onlar içinde çözüm 'ya benimsin ya toprağındır'.Yani ya benimlesin yada hiç kimseyle

pinkpapatya 
 17.01.2007 23:46
Cevap :
haklısınız var tabi böyleleri onlar engel tanımıyor ama bence çok yanlış mutlulukla kalın  18.01.2007 9:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 205
Toplam yorum
: 496
Toplam mesaj
: 91
Ort. okunma sayısı
: 4569
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

86nın bir kış günü doğmuşum, belki de ondadır kışı çok sevişim .Hayatın gerçeklerini görüp nefret..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster