Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Temmuz '20

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
16
 

Sevgili Murat Ağırel'e mektup

Sevgili Murat’a mektup ;

Kırsalın denize yakın havası bir başka buralarda. Gökyüzü daha mavi. Güneş ışığı öyle yaklaşıyor ki, insanın içini ısıtıyor.

Rüzgarı da güzel.  Ormanın börtü, böceği, çekirgesi çığlık çığlığa özgürlüğü çağırır. Daha yaklaştıkça içlere bir Kerimoğlu Türküsü Zeybeği efelenir ki içinde! Oyun tutar,  haydi efeler!

Deniz akar,   körfezin sonsuzluğunda güneş bir başka batar buralarda. Güneşin tam körfezin üzerinde pırıltılarla uzanıp gidişi o görkemli dağların eteklerini yakar.

Yukarı tırmandıkça bir çam kokusu dolar içine  saatlerce kalıp dinlenmek,  doğayla,  rüzgarl, a ağaçlarla,  böcek börtüyle baş başa kalırsın .  Doyulmaz renkler, tatlar verir.

Ne dersin Halikarnas Balıkçısının eserlerini önereyim mi okumak için?

Buraları geceleri de çok güzel. Neden mi? Geceleyin yıldızlar bir akar, iner  ki. Tepelere,  dağlara konacak, ellerini uzatsan tutacak kadar yakın, avuçlarında gümüşsü parıltı.  Sanki insanın başına konacak ışıltıları ile gülümseten! Bak gece yaklaştı, bir yıldız geçecek hep gülümseyerek.

Geceleri nasıl da gökyüzüne aşık olur yıldızlar. Sesleri özgürce, çığlık çığlığa hava boşluğunda o yoğunlukta,  kim bilir nasıl döndürür insanın başını,  düşünürsün göz kırparsın.

Geceye, güneşe, özgürlüğe.

Yüreklice, cesurca, özgürce.

Tıpkı sen gibi! Seni en son televizyon konuşmanı dinledim ya! O bir rüzgar geçiyordu, yüreğine dolanmış bir türkü, geleceğe,  güzel günlere daima Ata’sının izinden gidecek duygular, günlere inanmış.. Seni dinledim.

Elbette her özgürlüğün bir bedeli var gibi sanki. Her çığlığın ulaştığı diğer ormanlar var.

Burası Türkiye renkli bir ülke bin bir teni, rengi var aslında. Düşünsene bir Anadolu,  büyük bir Vatan. Ata’m.

Okuyarak dinleniyor musun.? Okuyarak dünyayı kucaklıyor insan.

Diş tedavinin başlamasına ne çok sevindim. Geçmiş olsun bir an önce tedavinin sağlıklı gerçekleşmesini diliyorum. Şifa diliyorum.

Ve,

seni Ayşe Uçar ne çok seviyor, izliyorum, hep düşünceli, duygulu bin bir renkte çiçek duygulu. Hep okuyorum.

Kim bilir belki bir gün buralara gelirsin. Buluşuruz el ele,  kim bilir söyleşilerin olur,  kitapların. Muğla hatırası doğar.

Senin kahramanların, aydınlık yürekli sevdaların kim bilr neler düşlüyorsun orada?  Mesela geleceğini kurgulayabiliyorsun değil mi?  Sanki belgesel geçidi! Neler neler kim bilir  daha anlamlı, daha sevdalı çıkacaktır?

Umuyorum, ışıık var,  bir gün  mutlaka çıkacaksın! Adaletli bir dünya,  asil bir yürekle! İzlerin, anıların,  gelecek birikecek.

Sevgilerimle,  özgürce, sevgice, günlerce selamlayacağın dostların,  sevenlerin,  sevmeyenlerin ile yaşam öyle bir şey zaten. Yaşam güzel şey!

Yaşam hissettiğin şey.  Barış’a,  Hülya’ya buradan selam olsun. Selam olsun sevgili Murat’a.

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 632
Toplam yorum
: 400
Toplam mesaj
: 79
Ort. okunma sayısı
: 509
Kayıt tarihi
: 19.07.08
 
 

Muğla'nın YERKESİK  beldesinde dünyaya gelmişim.  Yöremin o solunacak havasını, coğrafyasını çok ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster