Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ağustos '09

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
491
 

Sevgili sokak köpekleri

Sevgili sokak köpekleri, neden havladığınız araba aniden durduğu anda az önce deli gibi bağıran siz değilmiş gibi davranıyorsunuz? Neden bağırıyordunuz, neden susuyorsunuz? Bilim önce buna çare bulsun lütfen

***

Havlayan köpek ısırmaz diyenin ben beynine üfirim. Ha ama ısırırken havlayamıyor bu gerçek.

***

Benim de kuyruğum olsaydı ve kuyruğumu bacaklarıma bağlamaya çalışsalardı ben de çocukları ısırırdım, yalan yok. Empati kuracaksın bu hayatta.

***

Yaz tatilinde eski bir kemerden kotarılmış bir tasma ve bu tasmaya bağlı çamaşır ipi ile beş tane piçkurusu tarafından gezdirilen yavru köpek. Bazen seni çok kaptırmış görüyorum. Ama böyle devam etmeyecek. Senin hayat sandığın bu değil. O tasma düşecek, ip kopacak ya da zaten kaybolacak. Okullar açılacak, hepsi okula gidecek. Ve sen yavaş yavaş bir insan olmadığını fark edeceksin. Sen kendine yeni arkadaşlar bulacaksın, kuyrukları ebem kuşağı renginde...

***

Bazen gezdirilen ev köpeklerine bakıyorsunuz, görüyorum. Hem onlar gibi sağlıklı ve semirmiş olmak istiyorsunuz hem özgürlüğünüze şükrediyorsunuz, tahmin edebiliyorum. "O tok olabilir ama benim tşklarım yerinde" dediğinizi duyar gibi oluyorum. Her ne kadar tşklar nadiren işinize yarasa da onlarla yaşamak, onlarla ölmek istiyorsunuz, biliyorum.

***Deyim değişikliği önerisi ; "havlayan köpek ısırmaz" yerine "ağzında lokma olan köpek konuşmaz." Nasıl? Saf zeka dolu bir öneri.

*** Sen kendine yeni arkadaşlar bulacaksın. Gecenin bir vakti kalabalık olacaksınız. Bir yerlere koşacaksınız, anlayamayacağız. İşine yetişen memur gibi hızlı adımlarla yürüyeceksiniz. Kırmızıyı bilmezken kırmızı da duracaksınız. Yeşili bilmezken yeşil de geçeceksiniz. Güneşli bir günde bulduğunuz çimde güreşip yatacaksınız. Ve biz sizi feci kıskanacağız.

***

An olur : Her sabah arabama havlayan köpek karlı bir kış günü lastikten atan zinciri tekrar takmak için arabadan inip yerde uğraştığım sırada arkadan gelip kulağımı yalar. Özür mü dilemek istiyor, meselem seninle değil arabayla mı demek istiyor? Belki de sadece kahvaltıdan elimde kalan peynir kokusunun peşinde koşuyor. Asla emin olamıyorum.



Kara Karga!

Stand-up gösterisi ile yakında Kadıköy'de!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 295
Toplam yorum
: 3950
Toplam mesaj
: 280
Ort. okunma sayısı
: 717
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Bugün ölseniz mesela, ya da hafifletelim biraz hadi, bu giriş çok karamsar oldu. Bugün ortadan kay..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster