Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ocak '17

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
149
 

Sevgili yükselen Başaklar ve sevgili yükselen Balıklar 2017 Yılına Yeniayla giriyorlar

Sevgili yükselen Başaklar ve sevgili yükselen Balıklar 2017 Yılına Yeniayla giriyorlar
 

29 Temmuz ayından beri retro olan yani geri giden Uranüs 29 Aralık itibariyle durağanlaşıyor ve düz hareketine devam ediyor. Uranüs transiti yaşayan Başak ve Balık burçları hayatlarında maddi kaynaklarınız konularında ani, beklenmedik olaylar yaşıyorlar ve yaşamaya devam edecekler. Özellikle Ocak ayında Terazi burcundaki Jüpiter ile olan karşıt açısı borç-alacak konularında, gelir kaynaklarınız ve iş hayatınız konularında sorunlara, ani beklenmedik olaylara ve kararlara sebep verebilir. Merkür retro da iken acele karar verilmemeli ve kararlar ay sonuna ertelenmeli.

21 Aralık ta Güneş Oğlak burcuna geçiyor ve 21 Ocak tarihine kadar onların dönemi başlıyor. Pek çok Oğlak burcu doğum gününü kutlayacak. 29 Aralık ta Güneş ve Ay saat 08: 53’te Oğlak Burcunda 7° kavuşacak yeniay olacak. Yeniay geri harekette olan Merkür ile kavuşumda gerçekleşiyor. Sizin için bu ayki gündem olacak konular ise aşk, sosyal çevre ve gruplar ve çocuklar. Oğlak bucu yeniayda aşk konusunda dikkatli olunmalı. İlişkisi olanlar aşklarında iletişimsel sorunlar yaşayabilirler ve ilişkilerinde ayrılık kararı alabilirler. İlişkisi olmayanlar ise bu ay aşık olabilirler ve yeni bir ilişkiye başlamak isteyebilirler. Merkür retro iken yeni bir ilişkiye başlamak uygun değil. Yeni ayda evli çiftler çocuk sahibi olmaya karar verebilir. Çocuk sahibi olan çiftler ise çocuklarıyla ilgili bazı aksilikler yaşayabilirler. Sosyal hayatta da çok eğlenceli ve güzel zamanlar geçirmek için Oğlak burcu yeni ay güzel bir dönem değil iletişimsel sorunlar olacak. Yeni ortamlara, yeni gruplara, kulüplere ya da aktivitelere üye olmak isteyebilirsiniz. Sanat ile ilgilenen yükselen Aslan ve yükselen Kova burçları ise verimli bir ay olabilir. Ancak tüm bu konularla ilgili yeni kararlar almak ve harekete geçmek için hiç uygun bir yeniay değil. Merkür geri harekette iken bazı gecikmeler, aksaklıklar ve iletişimsel sorunlara sebep olabilir. Doğum haritalarında Merkür retro ile doğanlar için herhangi bir sorun yok yeni kararlar alabilir ve yeni başlangıçlar yapabilirler.8 Ocak Merkür durağan hareketine başlayacak aşk, sosyal çevre ve gruplar ve çocuklar konularında yaşanan bazı gecikmeler, aksaklıklar ve iletişimsel sorunlar artık yavaş yavaş düzelebilir. Yeni başlangıçlar yapmak ve yeni kararlar almak için ay sonunu beklemek uygun olacaktır.

Önemli olan bu süreçte pozitif olunmalı, dua etmeli, aktif ve kararlı yeniliklere açık olunmalıdır. Yukarıdaki yorumlar yükselen burçlara göre yazılmıştır ve kişisel haritalara göre farklılık gösterebilir. Örneğin Başak ve Balık burçlarında gezegenleriniz çok ise yaşayacağınız etki daha çok olur. İslam astrolojisinde Oğlak burcunun yönetici gezegeni Zühal’dir (Satürn). Oğlak burcu yeniay için okunacak uygun esmalar ise El Vali (Yöneten) bilincinde olunmalı, El Hay (Yaşamı var eden,) unutulmamalı, El Kayyum (Her şeyin kontrolü elinde olan)olunmalı. El Kadir (Güç sahibi) bilinmeli, Er Rezzak (Rızkı veren) istenmeli, Es Sabur (Sabırlı) olunmalı. Bu yeniay hayatımıza yeni fırsatları ve imkanları getirse de yanında sorunları da getirecek o nedenle bunun için kararlı ve emin adımlarla ilerlemekte ve doğru zamanı beklemekte fayda var. Tüm yeni başlangıçların hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.

Sevgiler…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 118
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 194
Kayıt tarihi
: 26.01.16
 
 

Astrolojiye aşık biri olarak Miliyet Blogda bulunmaktan ve sizlerle yazılarımı paylaşmaktan mutlu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster