Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ocak '17

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
161
 

Sevgili yükselen Boğa ve sevgili yükselen Akrepler 2017 yılına Yeniayla giriyorlar

Sevgili yükselen Boğa ve sevgili yükselen Akrepler 2017 yılına Yeniayla giriyorlar
 

29 Temmuz ayından beri retro olan yani geri giden Uranüs 29 Aralık itibariyle durağanlaşıyor ve düz hareketine devam ediyor. Uranüs transiti yaşayan Boğa ve Akrep burçları hayatlarında fiziksel ve ruhsal sağlık konuları, gündelik işler ve çalışma ortamı konularında ani, beklenmedik olaylar yaşıyorlar ve yaşamaya devam edecekler. Özellikle Ocak ayında Terazi burcundaki Jüpiter ile olan karşıt açısı bu konularda sorunlara, ani beklenmedik olaylara ve kararlara sebep verebilir. Merkür retro da iken acele karar verilmemeli ve kararlar ay sonuna ertelenmeli.

21 Aralık'ta Güneş Oğlak burcuna geçiyor ve 21 Ocak tarihine kadar onların dönemi başlıyor. Pek çok Oğlak burcu doğum gününü kutlayacak. 29 Aralık'ta Güneş ve Ay saat 08: 53’te Oğlak Burcunda 7° kavuşacak yeniay olacak.  Yeniay geri harekette olan Merkür ile kavuşumda gerçekleşiyor. Sizin için bu ayki gündem olacak konular yurt dışı seyahatler, kısa seyahatler, iş, tatil ya da eğitim seyahatleri, akademik eğitim, kişisel gelişim, yayıncılık, medya, kardeşler ve yakın çevre, akrabalar. Yurt dışı seyahatler, kısa seyahatler ile ilgili fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bu seyahatlerle ilgili iş tatil ya da eğitim amaçlı seyahat planları yapabilirsiniz.

Oğlak burcundaki yeni ay sizlere eğitim konusunda da pek çok yeni fırsat verebilir. Akademik eğitime karar verebilirsiniz, Kişisel gelişim eğitimlerine katılma, yarım kalan eğitiminizi tamamlama kararı alabilirsiniz, istediğiniz derslerden geçme fırsatı yakalayabilirsiniz. Yayıncılık medya sektöründe çalışanlar içinde yeni gelişmeler olacak. Yeni projeler ve yeni fırsatlar yakalayabilirler. Kardeşler ve yakın çevre konularında yeni gelişmeler yaşanabilir. Yalnız tüm bu konularla ilgili yeni kararlar almak ve harekete geçmek için hiç uygun bir yeniay değil. Merkür geri harekette iken bazı gecikmeler, aksaklıklar ve iletişimsel sorunlara sebep olabilir. Doğum haritalarında Merkür retro ile doğanlar için herhangi bir sorun yok yeni kararlar alabilir ve yeni başlangıçlar yapabilirler. 8 Ocak Merkür durağan hareketine başlayacak ve yurt dışı seyahatler, kısa seyahatler, iş, tatil ya da eğitim seyahatleri, akademik eğitim, kişisel gelişim, yayıncılık, medya, kardeşler ve yakın çevre, akrabalarkonularında bazı gecikmeler, aksaklıklar ve iletişimsel sorunlar artık yavaş yavaş düzelebilir. Yeni başlangıçlar yapmak ve yeni kararlar almak için ay sonunu beklemek uygun olacaktır. Önemli olan bu süreçte pozitif olunmalı, dua etmeli, aktif ve kararlı yeniliklere açık olunmalıdır. Yukarıdaki yorumlar yükselen burçlara göre yazılmıştır ve kişisel haritalara göre farklılık gösterebilir. Örneğin Boğa ve Akrep burçlarında gezegenleriniz çok ise yaşayacağınız etki daha çok olur.

İslam astrolojisinde Oğlak burcunun yönetici gezegeni Zühal’dir (Satürn). Oğlak burcu yeniay için okunacak uygun esmalar ise El Vali (Yöneten) bilincinde olunmalı, El Hay (Yaşamı var eden,) unutulmamalı, El Kayyum (Her şeyin kontrolü elinde olan)olunmalı. El Kadir (Güç sahibi) bilinmeli, Er Rezzak (Rızkı veren) istenmeli, Es Sabur (Sabırlı) olunmalı. Bu yeniay hayatımıza yeni fırsatları ve imkanları getirse de yanında sorunları da getirecek o nedenle bunun için kararlı ve emin adımlarla ilerlemekte ve doğru zamanı beklemekte fayda var. Tüm yeni başlangıçların hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.

Sevgiler…

Mediacat bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 118
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 201
Kayıt tarihi
: 26.01.16
 
 

Astrolojiye aşık biri olarak Miliyet Blogda bulunmaktan ve sizlerle yazılarımı paylaşmaktan mutlu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster