Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Şubat '09

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
659
 

Sevgililer günü

Oyuna gelmeyin sevgililer, hediye derdine düşmeyin. Sevmek , böyle bir duygu taşımanız size doğanın verdiği en büyük armağan. Sevemiyor olabilirdiniz..Sevecek birini bulamamış olabilirdiniz . Bu günü kutladığınıza göre sevgiliniz var .Veya benim gibi yok ama önceden olanları kutluyorsunuz, sonuçta sevgiyi kutluyoruz.

Devletin ileri gelenlerinin içinde olduğunu televizyon programlarından öğrendiğim , pırlanta ithalatını, onları daha da zengin etme pahasına gündeminize almayın.Elbette, o güzelim parlayan taşlar sizin de hakkınız, hatta daha büyükleri, daha da büyükleri, hakkınız.Siz sevdiniz, sevginize emek verdiniz, belki birileriyle bu sevgi için mücadele verdiniz, belki açlık susuzluk çektiniz, belki gelenek görenek başınıza olmadık iş açtı, dışlandınız, ayıplandınız , kim bilir neler. Size pırlanta az gelir, biliyorum, yaşadım ben. Ama ne olur sistemin çarkına düşüp de pırlantaya gözünüzü dikmeyin , alınır alınmaz, sizi oyuna getiriyorlar, para kazanmak uğruna dünyanın reklamı ile sizi oyuna getiriyorlar.Hani pırlantanız yoksa aşkınız yok gibi.Özellikle erkekleri , alamayan erkekleri üzmeyin, kollayın.

Onlar size dünyaları almak ister, yada işin farkındadır bu reklam güne direniyordur.İyi erkekler , gerçekten korunmaya alınmalıdır, ki nesilleri çoğalsın.

Geçen yıl, sevgililer günü öncesi İstanbul’da bir gümüşçüye çok genç bir bey geldi.Gümüş üzerine parlayan taşlı bir yüzük seçti, fiyatı çok uygun, bu yüzüğün pırlanta olmasını , öyle sanılmasını çok istiyor, çünkü pırlanta alamıyor.

-Sevginize ayıp ediyorsunuz, şimdiden yalan söylerseniz sonra ne olacak? dedim.

-Sizce anlar mı? dedi,

-Mutlaka bir gün anlar, ne diyeceksiniz o zaman? Bence doğruyu söyleyin, sizi anlar, dedim.

-Hayır, beni terk eder.

-Etsin, paranız yok ve sizi anlamıyor, derhal siz onu terk edin, dedim.Gümüşçü kız araya girdi, artık işler öyle değilmiş, böyleymiş, kızı seviyorsa terk edilmeyi nasıl göze alırmış.

Ne güzel zamanlarda yaşamışız. Ne güzel aşklar yaşamışız, ölesiye, Paranın hiçbir anlamı olmayan aşklar, sinema parasının olmadığı, gök yüzüne bakarak hayal kurduğumuz aşklar,

Simit yiyerek ziyafet çekilen aşklar.

Oyuna gelmeyin, doya doya aşkınızı yaşayın, parayı ve onun getirdiklerini sonra yaşarsınız nasılsa.

Sevgilisi olanları kutluyorum, eskiden olanları ve bir gün olanları, sevmeyi sevenleri kutluyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sıradışı bir gözlem

Levent Üsküdarlı 
 09.02.2009 3:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 50
Toplam yorum
: 44
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 727
Kayıt tarihi
: 27.01.08
 
 

Biyologum ama öğretmenlik yaptım. Emekli oldum ve nihayet duygularımı, yaşadıklarımı, gördüklerimi p..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster