Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Temmuz '10

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
364
 

Sevgilili Cinsiyetler

Sevgilili Cinsiyetler
 

Doğru mu?

Geçenlerde yolda yürürken, bu aralar nedense fazlaca gözüme çarpıyor, çiftleri gözlemledim. Mutlular, kendilerine güvenleri de yerinde maşallah. Ama belki daha öncelerde ben de çift gezdiğim için olsa gerek, biraz yansıttıklarından farklı da düşünebileceklerini fark ettim. Nasıl mı?

Her geçit konvoyunda farklı bir açıdan baktım çiftlere. Önce çekinerek, el ele gezen çiftlerdeki kızlara. Çekinerek, çünkü sorun olabilir ve kabul ediyorum, adamın yanındaki kıza bakarsanız bu yazıyı okumuş bile olsa hoş karşılamaz. Şunu gözlemledim, kızlar yanlarında sevgilileri varken, “dünyanın en güzel kızı benim” diye sinyaller gönderiyorlar. Kadınlıklarından emin, etrafa çapkın bakışlar atıyorlar. Tabi özellikle de hemcinslerine, yanlarındakinin tipi nasıl olursa olsun. “Seçilmişlik” olayının çok büyük etkisi var. Aynı zamanda bu bakışlardan karşı cins de nasibini çokça alıyor. Hem küçümseme var, hem de “senin için işler biraz zorlaştı, önce sapını koparıp sonra armudu yemen gerekiyor” dercesine vücut dili klasikleri sergileniyor. Fakat sevgilisi olan kızlar, dışa karşı çok güçlüler, ilişkileri yürümüyor bile olsa. Yanlarındaki erkeği, bir şekilde taçlandırıyorlar.
Gelelim, aynı çiftler değil de benim karşılaştıklarım arasında, erkeklere dikkat ettiklerime. Bu tarafta işler çok daha farklı. Durum şu, “Ben bununla geziyorum ama acaba etrafta neler kaçırıyorum?” Çünkü bizim için dünyanın en güzel kızı durumu yok, her zaman daha güzelini görebiliyoruz. Asıl olan bizim olanların en güzel olması mantığı olsa da, diyette olabilirsiniz ama hala menüye bakabilirsiniz değil mi? Çok güzel bir kız geçtiğinde, böyle bir an kız arkadaşının elini bırakmak istemez mi kimse? Sevgiyi tamamen ortadan kaldırdım mı ne? Ahaha İşte erkeklerde böyle bir kaçış olabiliyor çoğu zaman. Eğer o gün kız arkadaşınızla iyi bir şeyler yaşamış, ya işte ben böyle rahatım dediyseniz zaten etrafa da bakmaz, bu şekilde devam edersiniz. Zaten bu kız milleti de erkeklere gökten zibil gibi yağıyor değil. O yüzden bazen, nasılsa ben bu kızla şimdi konuşamayacağım için en iyisi bulgura talim diye ilerlediğimiz oluyor. Ama en acısı da, tam yeni çıkmaya başlamışsınız, kız arkadaşınızın acayip güzel bir arkadaşı var. İşte hay aksi dedirtiyor o durum. Tabi tekrar o kabullenici yaklaşım peydahlanıveriyor. Belki kızlarda oluyordur bu, ben hiç yaşamadığım için hahah. Bir de kızlarda dikkat ettiğim gibi erkeklerin hem cinslerine gönderdikleri sinyaller var. Eğer kız arkadaşları güzel ise içten şöyle bir gurur okşaması yaşanıyor. Ama kız aslında çok sevdiği ama biraz böyle güzellikte eksikler varsa, o zaman sinyal ise “iş işte aranır” tarzında bir şey oluyor.
Yazı aslında çok güzel bir yere geldi, yakışıklı bir çocuk eğer güzel bir kız ile çıkıyorsa, o zaman uyumlu süper bir çift derler. Ama kız çocuktan daha iyi değilse, bazı hımmm o zaman kızın başka özellikleri var dedirtir. Bunu tabi ki, sevgilisi olmayan kızlar derler. Erkekler buna benzer durumları gördüklerinde, yine benzer içten geçirmeler yaşarlar. Ama “bunun bununla ne işi var yaaa?” cümlesi bunların tümünün birleşimi oluyor.

Kadın ve erkek çok farklı davranıyor ilişkide. Nedense erkekler arasında ilişkide olan kızlar daha popülerken, kadınlar ilişkisi olan erkeklere pek rağbet etmezler. Tabi o filmlerdeki yuva yıkan sekreter olayını burada işlemiyorum.
Böyle işte, dışarı çıktığımda o özlem dolu gözlerle çiftlere bakarken ben, aslında biraz da düşünüyorum. Ama yanımda kız arkadaşım olsa, hemen yarın olsa, bu düşünceler benim değilmiş, bu yazıyı da ben yazmamışım gibi davranacağımdan emin olabilirsiniz. Mutluluğu bulacağım da, böyle bir risk alacağım, sevmedim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 52
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 488
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

Yeni mezun bir maden mühendisiyim. Yükseklisans yapıyorum. Bunun yanında, kalkınma antropolojisi, ci..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster