Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Temmuz '16

 
Kategori
Aşk - Evlilik
 

Sevgilinizin doğru adam olmadığını gösteren 5 işaret

Sevgilinizin doğru adam olmadığını gösteren 5 işaret
 

Karşınızdaki için işte şıp diye "O" diyemiyorsanız ya da tam diyecek gibi oluyorsunuz ama bir gülme geliyorsa sizi buraya alalım.
 
İşte karşınızdakinin aradığınız Bay Doğru olup olmadığını anlamanıza yardımcı 5 gösterge...
 
Kriz anlarında istemediğiniz birine dönüşüyorsa...
 
"Birinin gerçek yüzünü sinirlenince görürsünüz" diye bir laf vardır. Kriz anlarında karşınızdakinin takındığı tavrı iyi gözlemleyin. Yolda giderken lastiğiniz patladı. Nasıl davranıyor? Stres ve sinirle bağırıp çağırıyor mu yoksa sakinliğini koruyup sorunu çözmeye mi odaklanıyor bir bakın. Her daim diken üstündeyseniz ve "Aman inşallah bir sorun olmaz da başımız ağrımaz" diyorsanız bu ilişkiyi devam ettirdiğinizde başınızın daha çok ağrıyacağını unutmayın. Koşarak uzaklaşın.
 
Onunla birlike olmaktan sıkılıyorsanız...
 
"Yani bir zahmet Lolipop, adamdan sıkılıyorsak herhalde ne işimiz var onunla" diyebilirsiniz. Bahsettiğim şey 7/24 sıkılmak değil. Baş başa kaldığınız anlarda ne hissettiğinizi ölçün. Sürekli arkadaşlarınızın da sizinle olmasını mı istiyorsunuz? Baş başa kaldığınız anlarda aslında başka bir yerde olmayı mı tercih edersiniz? Mutlaka bir kaç kez baş başa uzun süreli zaman geçirmeyi deneyin. Onunla birlikteyken saati sayıyorsanız, başka yerde olmak istiyorsanız veya bir an önce evinize dönmek istiyorsanız DÖNÜN. 
 
Aynı değerlere sahip değilseniz...
 
Aynı fikirlere sahip olmak zorunda değilsiniz. Tamamen zıt görüşlerde bile olsanız mantıklı tartışmalar yapabiliyorsanız, rahat bir şekilde yanlış anlaşılmaktan korkmadan fikirlerinizi açıklayabiliyorsanız, çocuk yetiştirme konusundaki düşünceleriniz benzerlik gösteriyorsa, arkadaşlarınızdan konuşurken aynı noktalara değiniyorsanız ne ala mualla! Yok efendim, tartışmak sevmekten daha zor geliyorsa sakince yere bırakın.
 
Güldüğünüzden daha çok ağlıyorsanız...
 
Gözünüzün yaşı sürekli göz pınarınızdan eksik olmuyorsa yapmayın. Kiminle gülüyorsanız, kiminle mutluysanız, kimin yanında kendinizi huzurlu hissediyorsanız onunla olun. Öyle gözde yaşla hayat geçmez. 70 yaşına geldiğinizde gözlerinizin kenarı ağlamaktan değil gülmekten kırışmış olsun.
 
 
Gelişmiyorsa veya gelişmenize destek olmuyorsa...
 
Kimse kusura bakmasın ama "Mükemmelim" diyen halt etmiş. O da mükemmel değil siz de değilsiniz. Hepimiz hayatımızda, işimizde ve ilişkilerimizde bir sürü hata yaptık. Şuan olduğumuz kişi haline gelmemizde de yediğimiz hurmaların bizi tırmalaması büyük rol oynuyor. Eğer ilişkiye başladığınızdan beri kendisini iyi yönde geliştirmiyorsa, ruhsal, duygusal, fiziksel ve finansal anlamda daha iyiye gitme eğiliminde değilse; sizin kendinizi geliştirmeniz konusunda da destek yerine köstek olma misyonu yüklenmiş gibi davranıyorsa doğru adam olmayabileceğini bir düşünün derim.
 
Lolipop
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 29
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 1370
Kayıt tarihi
: 04.09.15
 
 

Kadınların kara kutusu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster