Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Şubat '08

 
Kategori
Sevgililer Günü
Okunma Sayısı
650
 

Sevgilisizlerin 14 Şubat'ı nasıl acısız geçer?

Sevgilisizlerin 14 Şubat'ı nasıl acısız geçer?
 

Bugün de geldi çattı. Eyvah! Sevgilisizsiniz! Ne olacak şimdi? Bugün nasıl geçer, değil mi? Bence sevgilisi olmayanların da bir araya gelmesi gereken bir gün bugün. Öyle ya, madem sevgilisi olanlar bu günü şu veya bu şekilde bir restoranda, eğlence ortamında veya sokaklarda bir arada geçirecekler, sevgilisi olmayanların da bulunabileceği “sevgilisizler mekânı” olmalı. Şu restoranımı merkezi bir yerde açmış ve eğer hala işletiyor olsaydım ben kesinlikle “Sevgilisizler Partisi” hazırlardım. Sanırım çok daha fazla talep olabilirdi.

Mademki artık restoranımı kapattım, evde keyif çatıyorum ama sevgilisizler şimdi ne yapacak tasasındayım, o halde birkaç öneride bulunayım.


  Unutmayın sevgilisizler, bu eziyet sadece bir gün sürecek. Bugünü atlatırsanız, içinizdeki acıyı en az bir yıl daha saklayabileceksiniz. Dişinizi bugün biraz sıkın.
  Mümkün olduğunca etrafınızdaki sevgili manzaralarını görmezden gelmeye çalışın. Gördüğünüz her bir mutlu çift resminde eski aşkınızı, eski güzel günlerin anısını yaşamaya çalışmayın. Unutmayın, herkes kendi kaderini bir şekilde yaşamak durumunda. Siz de bir gün mutlu olacaksınız nasılsa. O gün bu gün değil sadece.
  Olmadık sevgili adaylarıyla, platonik aşkınız var diye olmadık romans hayalleri kurmamaya çalışın lütfen. Bu sizin yaşadığınız hayal kırıklığı ve mutsuzluk miktarını büyük olasılıkla daha da artıracaktır. Zira eğer olacağı vardıysa bu vakte kadar aranızda çoktan bir şeyler gelişmiş olabilirdi, öyle değil mi? Yine de birlikte bir geleceğiniz olduğuna yüzde yüz inanıyorsanız ve bugün o günse bile, siz yine de hayal kurmaktan uzak durun. Her ihtimale karşı… Eğer bugün o günse, bunu müthiş bir sürpriz olarak yaşamak sizin için daha keyifli olacaktır.
  Bugün şiirden, romantik müzikten ve acıklı aşk filmlerinden uzak durma günüdür. Yarın istediğiniz kadar yaratıcı veya entelektüel olabilirsiniz. Ancak bugün kendinize eziyet çektirmenin hiç de âlemi yok.
  Ey tüm rejim yapanlar sevgilisizler; bugün yemek günüdür! Yaşasın 14 Şubat! Olumlandırmak lazım canım bu günü. Ne de olsa en kalıcı ve gerçek mutluluk yemek yemektir. Hem mutluluk hormonları hem de kalçadaki, göbekteki katkıları babında… J

Şimdilik benden bu kadar... Bence oldukça önemli ve temel noktalara değindik. Aklınıza takılan bir şey olursa lütfen sorun. Eğer sağ salim akşamı edebilir ve kendinizi güvenli bir ortama atabilirseniz, bol süt için ve bir an önce uyuyun derim. Emin olun, yarın her şey daha güzel olacak. Bu arada eski fotoğraflardan, şaraptan, kırmızıdan ve loş ışıktan uzak durun demiş miydim?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili dostum, yaklaşık bir aydır bu günün anlamı, önemi, kutlama seçenekleri ile ilgili haberler kabus gibi çökmüşken üzerimize, ne kadar iyi geldi bu yazı anlatamam. Ben de bugünü yalnız geçirip kutlayanlardan oldum sayende. Sevgilerimle,

Sadece Sen... 
 15.02.2008 13:07
Cevap :
Teşekkürler efendim... Ne demek... Sevgiler benden. Ağustostan beri yazmıyormuşsun. Yazsan ya...  15.02.2008 16:29
 

çok güldüm halimize çokkkk....

Pelin KALYONCU 
 14.02.2008 16:29
 

Gölge etmeyin başka bir şey istemem mi? Ama o kadar bombarduman var ki, ister istemez sevgisizler de hüzünlenebiliyor. Öneriniz uygulanabilir. Yani felekten bir gün çalınabilir. Bu fırsatta. Saygılarımla.

Yapukay 
 14.02.2008 12:02
Cevap :
"Metanetli olun" diyelim isterseniz. Bombanın biri de bini de acıtacaktır ama bugünün yorumsuz ve acısız geçmesi bence kendi elmizde. Yeter ki kendimize acı çektirmekten zevk almayalım. Sevgilerimle...  14.02.2008 12:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 86
Toplam yorum
: 184
Toplam mesaj
: 55
Ort. okunma sayısı
: 3122
Kayıt tarihi
: 09.10.06
 
 

Marmara İng. İşletme mezunuyum. Pazarlama bölümünde uzmanlaştım. Reklamcı olmak istiyordum. Olmad..

 
 
Yazarı paylaş
 • Tümünü göster