Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mart '13

 
Kategori
Dünya Kadınlar Günü
Okunma Sayısı
982
 

Sevgiliye mektup...

Sevgiliye mektup...
 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'n kutlu olsun canım...


Canım... Bugün, senin ve dünyadaki tüm kadınların günüymüş; biliyor muydun? Umarım yanlız bugün bile olsa, ağlayan tüm kadınların gözyaşları diner; bugün. Umarım gün gelir, dünya öyle bir hal alır ki, kadınları anmak, değerini anlamak için ne özel bir güne, ne yılda bir defalık bile olsa, kadınları anmaya gerek kalır; 8 Mart ya da başkaca günlerde...

Annesinin küçücük kızı, babasının ergen evladı, sevdiğinin genç kadını ya da yaşamın yetişmiş, yetişkin kadını... Her ne çağda olursa olsun, kadınlar, dünyanın binbir yöresinde milyon tane acılar çekmekteler; bugün... O acıları çekenlerin ağıtları, senin de mi kulaklarını çınlatır?

Canım... Dilerim, dünya, kadınların değerini öyle bir anlar ki, bir gün; 8 Martın bile neden kutlandığı unutulur; o gün...

Dilerim, günlerden öyle bir 8 Mart günü gelir ki, o gün, ne 70 yaşındaki bir ninem tarlasından çay toplamanın derdine düşer, ne bir lokma ekmek davasına, ülkem insanı, yurdumun dört bir yanını baştan başa aşmak zorunda kalır.

Dilerim öyle bir 8 Mart gelir, bizi bulur ki... O gün ülkemde, ne terör, ne de boş yere akıp duran kardeş kanı kalmıştır.

Yeni bir 8 Marta uyandığımız, güzel bir sabah, bir de bakmışız ki, ülkemde ne açlık, ne yokluk, ne yoksulluk kalmıştır.

Bir gün öyle güzel bir 8 Mart gelir, bizi bulur ki; belki... O güzel günde, belki de ülkemin kardan kapanmış yollarında can vermiş ne hamile bir kadın, ne de geleceğinden endişe ettiği için hamile kalmaktan çekinen kadınlarımız kalmıştır.

Ne dersin? Belki de öylesine mutlu bir 8 Mart yaşarız ki; bir gün, hep beraber... Ne ülkemde, ne dünyada emeği sömürülen, hakkı yenen, işsiz, güçsüz kadın kalmıştır, ne bedeni paçavraya çevrilmiş, ne de yaşar iken öldürülen bir tek kadın bile bulamayız artık.

Ne dersin canım? Ne dersin haaa!... O güzel günler, yakınlarımızda mıdır yoksa ben güpegündüz, cin gibi uyanıkken üstelik, olmayacak hayaller, ulaşılamaz hayaller mi görmekteyim?

Ne dersin? Ne dersin haaa!... Güneşli bir 8 Mart sabahı, tüm insanlığın huzura erdiğini görebilir miyim acaba; canım benim?

Not: Yazıda kullanılan görsel internetten alınmıştır. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dilerim hep beraber göreceğiz güzel günleri Cem bey, teşekkürler selamlar

Cemile Torun 
 10.03.2013 0:15
Cevap :
İnşallah sevgili Cemile hanım... Cemce sevgilerimle...  09.04.2013 15:54
 

SADECE HAYAL ETMEKLE olmaz. İnşallah bu yazıda, geçen her satırınız, çok yakında gerçekleşir. Selam, Kadınlar gününün, ertesi gününden, adadan, ne değişti?

Göksel47 
 09.03.2013 19:04
Cevap :
İnşallah sevgili Göksel hocam; inşallah! Cemce sevgilerimle...  09.04.2013 15:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1349
Toplam yorum
: 3614
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1744
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler veTanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster