Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ocak '17

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
99
 

Sevgiliyi yatakta bekleme dışında diğer her türlü beklemeyi reddediyorum

Sevgiliyi yatakta bekleme dışında diğer her türlü beklemeyi reddediyorum
 

Beklemek bir de kutsal, sabırla beklersen koruk helva oluyormuş… Beklemek sıkıntı vermesi bir yana anlamsız bir davranış. Sevgilini beklemeyi özlem pınarına çevirmek istiyorsan bunu bekleyip gelmedi diye kahrolmadan da yapabilirsin, “Geldinse bile git tekrar gel, ya da hiç gelme”

Bekleme yapman için birinin gelmesi ya da bir şeyin olması gerekmiyor; gelecekmiş gibi, olacakmış gibi. Görüyorsunuz bekleme denen şey koskoca bir yalan.

Ve biz bu yalana ne anlamlar yüklemişiz ne anlamlar… Yollarda kalmış, umudumuzu bağlamışız. Birisi gelecek, bir şey getirecek gözümüz yollarda kalmış. Çünkü hep başkalarına yaslanmışız. Neyi bekliyorsun? Kimi bekliyorsun?

Beklemek ve beklemeyi normal görmek cehalet. Üstelik aciz insanlara göre. Rezil düzenin yamuklukları. Hiçbir istediğimiz zamanında verilmemiş çünkü. Gözlerimiz yollarda kalmış. Baktılar olmadı insanlarımız “Bari beklemeyi kutsayalım; yanına sabır denilen bitli derviş duasını da ekleyelim manevi bir güç olsun değilse bekleye bekleye öleceğiz” demişler.

Şükür bilim teknoloji sayesinde bekleme müddetimiz azaldı ama insanlarımızın bekleme hastalığı bitmedi, on yıl gelmeyen kocasını bekliyor; on gün gelmese ölüm ilanı veririm, Allah’tan arıyorum zaten!

Beklemenin normal karşılanması beni deli ediyor, lügatten de çıkardım zaten; kuyruklarda sıralarda kendimi şişledim. Baharı beklersin ağaçların çiçek açmasını; yağmuru, güneşi, rüzgârı… Gitmiş gelmemişi bekleyeceğim… Ölsün demişim ölmemişi bekleyeceğim… Bekleme ile ilgili görüşlerinizi değiştirin! Böyle ilkel görüşleri kabul edenler bana selam bile vermesin!

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba. Gerçeği çoğu zaman bilemediğimiz için ona bazen böyle kendimizce güzel anlamlar yüklüyoruz. Yoksa özellikle bir erkek olarak ömrümüzün dörtte birinin beklemekle geçtiğini nasıl sakin kabul edeceğiz.:)) Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 24.01.2017 16:09
Cevap :
" Gerçeği çoğu zaman bilemediğimiz için ona bazen böyle kendimizce güzel anlamlar yüklüyoruz." İşin özü bu.  25.01.2017 17:35
 

Bekletilmesin o zaman :))

Tülay EKER 
 24.01.2017 10:41
Cevap :
Teşekkür ederim arkadaşıma ,selamlarımla.  25.01.2017 16:44
 

Beklenen sevgili beklenmeye değerse, zaman boşa gitmemiş olur.Selamlar sağlıklı mutlu günler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 24.01.2017 9:49
Cevap :
Beklenmeye değerse...  25.01.2017 16:46
 

Bende erkekler gibi düşünüyorum;)) beklemekten hiç ama hiç hoşlanmam o yüzden de kimseyi bekletmem, zamanından önce giderim.. Karşı tarafa saygısızlık bence;)) selam ve sevgiler

Selda Çakmak 
 24.01.2017 1:10
Cevap :
Rahmetli babam bu konuda takıntılıydı. Otobüsle bir yere gideceksek hep geç kalacağımızı arabayı kaçıracağımızı düşünürdü. Hele bir keresinde saat 7 ye aldığımız bilet için bizi gündüz döertte hareket ettirdi. Yaşlı adam diye kıramadık.Yarım saatte oraya vardık ve 2.5 saat bekledik.Zaten fazla sürmedi Alzheimer oldu. Meğer ta o zaman hastaymış.Yarım saatlik yere 3 saat önceden gidilir mi?  25.01.2017 16:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5714
Toplam yorum
: 14414
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 640
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster