Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Şubat '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
626
 

Sevginin öğretisi

Sevginin öğretisi
 

Sevgi
İnkar edilemeyen ihtiyacımız. Günümüz şartlarında, yemek içmek kadar ihtiyacımız olan duygu. Sadece iki insanın birbirini sevmesinden ibaret değil bu ihtiyaç. Aileden başlayarak, insanlar ve tüm canlılarla birlikte paylaşılan ortak yaşamı sevmek.Bu bazen bir hayvan, bazen bir bitki, bazende bir nesne olabilir.
Sevgisizlik

Bütünlüğü oluşturamamak. Düşünün sevmediğiniz bir insana karşı neler hissedersiniz. Sevmediğiniz yemeği yemek istemezsiniz.Sevmediğiniz işi yapmak istemezsiniz. Sevmek ve sevmemek zıtlığı sarmıştır dünyamızı.Boğulup gideriz.
Ailede başlayan sevgi insana güç verir, güvende hissedersin kendini.Olmadığı zaman savrulup gidersin.Medyamızda programlarda gördüğümüz, çevremizde yaşayarak gördüğümüz sorun yaşayan dağalmış insanların ortak aradıkları hep sevgidir."Aile sevgisi görmedim, .... aradım sevgiyi"derler çoğunluğu.Ama kendinde olmayanı bulmuşmudur başkasında?Zordur bu.Tanımadığı bir duygudur, nerden bilecek doğrusunu, yanlışını.

Sevgiyi öğretmek lazım.Bu bazen bir sözcük, bazen bir dokunuş, bazen bir hareket, bazende düşünceyledir onu öğetmek.Uygulamak gerekir iyi öğretebilmek için.Karşılık beklemeden, tüm benliğimizle yapmamız gerekir bunu.
Önce kendimizi sevmeliyiz.Kendini sevmeyenin olurmu başkasına faydası?
Ailemizi, dostlarımızı, arkadaşlarımızı, tanıdıklarımızı, tanımadıklarımızı, doğayı, hayvanları, ülkemizi, tüm yaşamı sevmeliyiz.Bu sevmek kendimize zarar vermeden, doğruyu yanlışı ayırarak olmalı.Körü körüne, hesapsızca değil, bilerek ve bildirerek olmalı.

Yaşayası ve yaşatılası sevgiler dolu günler bizlerle olsun.Teşekkürler.Sevgiler

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

http://youtube.com/watch?v=sbz74-aD7M0&feature=related

Baver Ergun 
 21.02.2008 17:08
Cevap :
Çok beğendim.Hem görüntü hem sözleri.Teşekkürler Sevgiler  24.02.2008 16:01
 

İnsanları, hayvanları, herşeyi ama herşeyi sevebilmek ne ulviliktir. Aşık olmak; canana, babaya, anaya, kardeşe, çocuklarına, doğaya, bulutlara......... Dünyanın en güzel duygusudur sevmek. Sevgiyle kal sevgi kardeşim.

TEKİN 
 21.02.2008 14:46
Cevap :
Bu ulvuliğin herkesin gönlünde olması dileğiyle.teşekkütler.Sevgiler  21.02.2008 18:04
 

öncelikle bu kadar güzel ve önemli konuya böylesne güzel degindiğiniz için taşekkür etmek istedim.keşke kerkese sevgiyi öğretebilme imkanımız olsa...

istanbulinel 
 21.02.2008 13:45
Cevap :
Bence öğretebiliriz.Etrafımızdan başlayarak,anlayan ve anlamayan herkese.Yterki isteyelim.Bende yorumunuz için teşekkür ederim.  21.02.2008 14:11
 

Sevgi yaşamın temelidir. hemde yaşamın kaynağı. sevgiden beslenir yaşam. Elbette öncelikle kendini seveceksin ki; başkalırınıda sevebilmelisin. Ya da başkalarına anlatabilmelisin sevmeyi.

Yapukay 
 21.02.2008 13:24
Cevap :
Ülke olarak sevgi temellerinin sarsıldığı bu günlerde sevmeyi, sevilmeyi unutmamamız dileği ile.Yorumunuz için teşekkür ederim.  21.02.2008 13:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 42
Toplam yorum
: 34
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 2134
Kayıt tarihi
: 04.02.08
 
 

Hayat yolculuğunda karşılaştığımız, yaşama dair bizi mutlu ve mutsuz eden tüm olayları paylaşmak. Bi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster