Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Ağustos '11

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
725
 

Sevgisini göstermeyen kimse, kıymeti o görüyor bu devirde.

Sevgisini göstermeyen kimse, kıymeti o görüyor bu devirde.
 

İlişkide denge olayından nefret ediyorum mesela. Herhangi bir denge yok ortada çünkü. Umursamayan taraf her zaman daha baskın oluyor. Aynı şekilde sevgisini olabildiğince belli etmeyen, üzerine pek düşmeyen, 'amaan neyse ne' tavırlarında olan; her daim sözü geçen, peşinden koşulan, ağzının içine bakılan taraf oluyor. Neden eşitleye miyoruz bu durumu? 

Çevrenizdeki çiftlere şöyle bir bakın. "Ay bunlar deliler gibi seviyorlar birbirileriniii, gıpta ediyoruum" dediğiniz herhangi birileri var mı? Şahsen benim yok. Çünkü böyle bir ilişki yok. Sürekli bir biçimde ezik biri var ilişki içerisinde. Karşısındakinin baskısıyla ezilmiş, kafasında sürekli sevilip sevilmediğini düşünen fakat bir şekilde ilişkiyi sürdüren acınası insanlar var. Yaranamayan ve en sonunda terkedilen de nedense onlar oluyor. Çünkü karşısındakini kovalamaya öylesine alışmışlar ki terketmek akıllarının ucundan bile geçmiyor. Onlar, onun ihtimallerine aşıklar çünkü. Onlar, aşka aşık olanlar. 

Burdan şöyle bir durum çıkıyor ortaya; bizler erişemeyeceğimiz kişilere aşık oluyoruz. Kolay lokma olmayanlara. Peşinden koşturup, üstüne umursamayıp sürekli üzene. Bizler, canımızı yakabilecek kim varsa ona aşık olmayı hedef belirlemişiz kendimize. Sözümüzün geçtiği değilde, sözünü geçirebilene. Binde bir, iki güzel kelam edip göklere çıkartabilene. Sahte kıskançlıklarıyla benimsemiş gibi yapanlara birde. Nasıl da mutlu oluyorsunuz değil mi size 'izin çıkmadığı' zamanlarda? Nasıl da hoşunuza gidiyor hayatınıza 'gelişigüzel' karıştığında... 

Yapımız gereğince böyle geldik böyle gideriz biz. Tekmeyi yiyince de üzgün ayağına yatmayalım, kimseleri kandırmayalım. En başından beri biliyoruz bu günlerin gelebileceğini. Şimdi sosyal platformlarda fink atmaya, karşımıza çıkan ilk insana kapılıp gitmeye devam edelim yine. Eros çok abarttı ya bu devirde işlerini, dağıtsın önüne gelene aşk oklarını. Bizde saçma birlikteliklere, yeni üzüntülere açalım yelkenleri! 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

seven, hem de gerçekten seven taraf hiç bi zaman ezik olamaz bence... tanrı sevenin yanında her daim... sevmeyen, ama sevilmekden hoşlanan, bu yüzden de acı çekdiren taraf kendinden küssün :) çok güzel anlatımınız için kaleminize sağolsun diyorum... güzel olmuş.

ipeğin 
 30.08.2011 10:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 612
Kayıt tarihi
: 24.08.11
 
 

Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Tarih bölümü öğrencisiyim. Bölümümden de anlaşılacağı üzere 'tarih' ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster