Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Eylül '06

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
931
 

Sevgisiz yaşamıyorum

Sevgi...

Beş harfli bir kelime sadece...

Sevgi' nin gücünü bir anlayabilsek, dünyada başka bir güce gerek kalmayacağını görebilirdik. Bu güce zor bir imtihandan geçtiğimiz şu günler de oldukça ihtiyacımız var. 17 Ağustos depremi sonrasında bir yumruk olmuştuk sevgi ve merhametlerimiz ile. Bu bizlerin içerisinde oldukça yoğun bulunan, ama kulanılmaya kullanılmaya üzeri tortu bağlamış bir duygu kümesi. Bunu gözlemleyebildim, ama bu uzun sürmedi, çekilenler unutuldu. Sevgiler yerini közlere bıraktı. Bu közleri alevlendirmek için illa bir felaket mi gerekli. Sevgi ile tek yumruk olmayı sıradan yaşamda neden başaramıyoruz.

Her gün trafikte sürücülerin ağızlarında binlerce küfürler, bunların neticesinde kavgalar hatta cinayetler. Sönen hayatlar, kaybolan ailelerin dramları. Değer mi bütün bunlara. Bir ışıkta bir kaç saniye fazla beklemenin ya da bir trafik kuralı veya önceliği ihlalinin sonucu bu kadar ileri gitmemeli. Nerede hoşgörü, nerede bu sevgi...

Bu köşemde sizlerle sevgisiz yaşamın örneklerini ve yorumlarını "SEVGİSİZ YAŞAMI YORUM" başlığı altında paylaşmak istiyorum. Sevgi dolu günler diliyorum.

Bu bir bakış açısıdır. Bakmak ve baktığını gerçekten görebilmek.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sevgili mutluyazar (hep öyle kal:)) gittikçe sevgisizleşen ve birbirini anlamayan bir toplum olduk. birbirimizi dinlemiyor, ve hatta sevmiyor ve tahammül edemiyoruz. oysa paylaşım ve bir okyanusta beraber salınan damlalara dönüşmek öyle hoş olurdu ki (belki bir gün)...sevgiyle kalın.

Başak ALTIN 
 30.09.2006 16:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 636
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

1966 Yılında zemheri soğuklarında Erzurum' da doğdum. İlk - orta ve lise öğrenimimi tamamladıktan so..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster