Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Şubat '15

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
833
 

Sevgisizlik düşman üretir

Sevgisizlik düşman üretir
 

Doğayı, hayvanı insanı; çiçeği, denizi, nehiri; kediyi, köpeği, kuşları sevmiyorsan, sevemiyorsan eğer... Bil ki, sen de tipik bir düşman üreticisisin.

Başkalarının acılarını hissedemiyor, en azından anlamaya, anlamlandırmaya çalışmıyorsan eğer... Sende sevgiden çok düşmanlık eğilimi var.

Gülmekten çok ağlamayı tercih ediyorsan, her fırsatta karalar bağlamaya meyilliysen, yaşamda sevinçten çok yastan, kederden yana saf tutuyorsan... Sevgisizlik üretmeye, düşman kazanmaya çok yatkınsın; haberin olsun isterim.

Çocuklarla yaşlılara hoşgörün yoksa, hata yapanı affedemiyorsan, kriz anlarında bile iyimser değilsen... Sevgisizliğe daha yakınsın. Başkalarından çok daha çabuk düşman edinirsin.

Sevgi dostluğun mayası... Sevgisizlik, hem yalnızlık hem içe kapanma hali... Dost arıyorsan, pozitif duygularla besle ruhunu... Sevgi yoksunluğu düşman üretir çünkü; İstesen de, istemesen de...

Dost kazanmak böyle zor, düşman edinmek dünyanın en kolay işiyken... Aklın varsa, insan kazanırsın önce. 

Sen farklı şeyler düşünüp, bambaşka şeyler hissedebilirsin. Duyguna, düşüncene diyecek söz yok.

Ancak bir tek şeyi unutmamanı dilerim:

Sevgisizlik düşman üretir. Severek kazanmak varken kişiyi; iterek kendinden, sevgisizlik üretmek, deli olanın işi... 

E yaradan bizi boşa çift yaratmadı ya! Severek çoğalmalı insan... Azıcık değer veriyorsan kendinle başkalarına; sev sen kardeşim! Sev!

Sevgisizlik ruhunu çürütür çünkü.

Not: Yazıda kullanılan görsel internetten alınmıştır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Verdiğiniz aranın ardından tekrar yazmaya başlamanıza sevindim. İlk paragrafta börtü, böcek diye kestirip atmadan sevgiyi en çok hak eden canlıları ayrı ayrı andığınız için daha da sevindim. Sevgiye hak ettiği değeri verebilecek düzeyde güzel bir yazıydı. Sevgi ve selamlarımla...

Mukaddesçe Konuşan Satırlar 
 06.02.2015 16:24
Cevap :
Yazmaya ara vermedim aslında... Yalnızca buradaki yazılarımı seyreltmiştim. Son 6 ayda hiçbir yerde yayınlamadığım, 200'ün üzerinde yazı var bilgisayarımda... Bu yazıları ve burada yayınlanmış olanlardan seçtiklerimden karma yaparak kitap yayınlama hazırlığındayım. Bu kitaplardan ilki, kadınlar hakkında olacak. Bu arada, yazımla ve yazımın üzerinizde yarattığı etki üzerine yazdıklarınız, beni çok memnun etti. Demek ki yazdıklarımız bir işe yarıyormuş. Bu bakımdan, kendimi daha iyi hissetmeme neden oldunuz. Düşüncelerime yaptığınız katkı için sonsuz teşekkürler... Cemce sevgilerimle...  07.02.2015 21:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1349
Toplam yorum
: 3614
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1687
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler veTanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster